Γερμανία Ταξιδεύοντας με τρένο στη Γερμανία

trapper

Member
Μηνύματα
355
Likes
54
Φιλη μου αθηνα123

Τα εισιτήρια ατο Deutsche Bahn θα τα κλείσεις 60 μέρες νωρίτερα, δεν επιτρέπει το site πριν 80 μέρες.

δοκίμασε τα παρακάτω links, έχουν διάφορες προσφορές, ίσως σου ταιριάζει κάτι
www.bahn.de - english
Happy-Weekend-Ticket
Offers for Travellers in Germany

Ξεκινάς την κράτηση απο εδώ, βάζοντας πόλη αναχώρησης, πόλη άφιξης, ημερομηνία και ώρα
DB-Konzern - Home
βλέπεις ότι έχει περίπου το σταθμό, ημερομηνίες και ώρες που έχεις δηλώσει ότι θέλεις. Η διαδρομή Berlin-Leipzig είναι περίπου 1 ώρα. Θα έχεις χρόνο για άνετες βόλτες, μουσείο, καφέ, restaurent,
το ποσό μου το βγάζει ?42 Berlin-Leipzig A/R.

Το παρακάτω είναι για ομαδικό ταξίδι (μέχρι 5 άτομα), και συνήθως είναι φθηνότερο απο οτι για 2 άτομα, ισχύει για 1 μέρα (9 πμ-3πμ επόμενης μέρας) μέσα στο νομό (πχ Berlin-Brandenburg)
L
αν δεν ξέρεις τους νομούς (Laender) της Γερμανίας, χρησιμοποίησε αυτό για να καθορίσεις πόλεις-νομούς
Flash Earth ...satellite and aerial imagery of the Earth in Flash
η Δρέσδη και η Λειψία είναι στην Σαξονία (που βρίσκεται στη Γερμανία, όχι στη Βρετανία, το Αγγλο-Σάξονες προέρχεται απο το Ανόβερο-Κάτω Σαξονία, όταν ο βασιλιάς του Ανοβέρου έγινε και βασιλιάς της Αγγλίας).

Θα έχεις ήδη καταλάβει ότι τα τρένα στην Γερμανία-Αυστρία έχουν τόσο φιλικά συστήματα για τους επιβάτες όσο πουθενά αλλού στην υφήλιο!
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
ευχαριστω και παλι.ειμαι υποχρεη
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
προσπαθώ να δω τις συνδέσεις απο μόναχο για νυρεμβέργη και να κλείσω κάποιο εισιτήριο στις επόμενες μέρες άλλα το site με δυσκολεύει λίγο και φοβάμαι μην κάνω κάποια γκάφα...ξέρετε για την ύπαρξη του bayern ticket και τι παίζει με αυτό? γιατι στο σαιτ μου αναφέρει αυτό μετά την σχετική αναζήτηση Return Ticket, 1 adult, 2nd class, München Hbf - Nürnberg Hbf
Bayern-Ticket Single
Valid for 1 passenger travelling on date of ticket, Mon-Fri as from 09:00 h, as from 0:00 h on Sat, Sun and public holidays. Valid for unlimited number of journeys on day of validity, regardless of connection shown. No exchanges, no refunds
το όποιο κοστίζει 21 ευρώ και αν κατάλαβα καλά με το ιδιο εισιτήριο μπορώ να κάνω απεριόριστες διάδρομες απο 9 εως τα μεσάνυχτα στην συγκεκριμένη διαδρομη δεν ξέρω μου φαίνεται λίγο περιέργο:shock:?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.401
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom