Ταξίδι "τη Σήμερον Ημέρα"

stratis

Member
Μηνύματα
93
Likes
31
Καλησπέρα,

Ως νέος στο forum διαβάζω (όχι όλα) κάποια από τα 2400 αδιάβαστα μηνύματα μου :p και έχω παρατηρήσει οτι έχει αναφερθεί σε αρκετά θέματα οτι εξαιτίας της οικονομικής κατάστασης κάποιοι ,κάποια ταξίδια που ονειρεύονται αδυνατούν ή δεν θέλουν να ταξιδέψουν.. (και όπως ανέφερα σε αλλο thread αρκετά είναι από το 2008-09 Φαντάζομαι Τώρα!!)

το ερώτημα μου είναι το εξής:
Έχετε κόψει τα ταξίδια σε καθόλου,σε μεγάλο βαθμό,τελείως ; μακρινά ταξίδια που ονειρευόσασταν έγιναν "κοντινά" ; η διάρκεια που σκεφτόσασταν μειώθηκε;

Προσωπικά ένα ζευγάρι που παντρεύτηκε που γνώριζα ονειρευόταν(πριν 2-3 χρόνια) ταξίδι του μέλιτος κάπου στην Γαλλική Πολυνησία και κατέληξε Βόρεια Ιταλία (Προσωπικά δεν νομίζω να είναι πολύ κακό αυτο.. :p:p ) και όχι με την εννοια δεν υπάρχουν χρήματα αλλά "..είναι οι εποχές"

Να σας αναφέρω και εγω :

..επισκέπτομαι κάθε χρόνο την Λέσβο,νησί οχι τουριστικό με την έννοια των Κυκλάδων αλλα έχει αρκετό τουρισμό και φέτος βρέθηκα 25 ημέρες τον Ιούλιο..πολλές φορές είχα την αίσθηση ότι ήμουν πρωταγωνιστής στο LOST -χωρίς υπερβολή-.

Καταρχάς ταξίδευα με το Nissos Chios που έχει το μεγαλύτερο κομμάτι και το πλοίο είχε κόσμο που άλλες εποχές μετέφερε Νοέμβριο,σε μια τοπική εφημερίδα είχα διαβάσει οτι είναι -35% στις αφίξεις..(φανταστείτε πόσο θα είναι το ποσοστό σε ξενοδοχεία διότι πολλοί έχουν δικά τους σπίτια,φίλων)\
Έμαθα ότι η κατάσταση βελτιώθηκε τον Αύγουστο αλλά σε σχέση με τον Ιούλιο όχι παλιά.!
Κι όλα αυτά σε ελλήνικο νησί!
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
Αν δεν βάλουν μυαλό όλοι θα πάνε άκλαυτοι. Πάνε πια οι εποχές που με 5 μήνες δουλειά έβγαζες τον χρόνο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.530
Μηνύματα
899.338
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom