Ταξίδι στο Ντουμπάι

evdokiak.

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Έχω κλείσει εδώ και μήνες για Ντουμπάι για τον ερχόμενο Φλεβάρη - Μάρτιο ( 6 μέρες Ντουμπάι , 3 Αμπού Ντάμπι). Δεδομένων των συνθηκών στη Μέση Ανατολή έχω προβληματιστεί πάρα πολύ για το κατά πόσον ενδείκνυται πια ο συγκεκριμένος προορισμός για την ασφάλεια μας. Πήγε κάποιος πρόσφατα ;
 
Μηνύματα
473
Likes
1.588
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Καλησπερα ,
δεν πηγα προσφατα πηγα βασικα πριν γινει το μεγαλο μπαμ με το Ισραηλ,αλλα τα Εμιρατα θεωρουνται μια απο τις πιο ασφαλεις χωρες στον κοσμο.Δεν εχουν αναμεικτει στον πολεμο προσωρινα και δεν το βλεπω λογω οτι κανεις δεν τολμαει να ασχοληθει με ενα παμπλουτο εμιρατο.Για να λεμε και αληθειες οι γειτονικες του χωρες φλεγονται ,ειναι κανονικοτατο εμπολεμες ζωνες,Το Ιραν ειναι απεναντι τοσο κοντα οσο ειναι η Κυπρος σε μας ή η Ιταλια.
Ακομα ομως και να ειναι μια ακομα αραβικη χωρα ,το Dubai ζει στην δικη του φουσκα και ακομα και να πεφτουν ρουκετες τριγυρω θα συνεχισει να ζει στον δικο του κοσμο ,με τα party του ,τα mall και ολα αυτα.
Μεχρι τοτε ειναι παρα πολυς καιρος ,οποτε για αρχη μην ακυρωσεις,αλλα με τα τωρινα δεδομενα δεν δειχνου να υπαρχει καποια αναμειξη με τα Εμιρατα.Εισαι οσο ασφαλης να πας στην Κοπεγχαγη.Πιο επικινδυνα ειναι η Τουρκια ,η Κυπρος ακομα και η Ελλαδα τωρα.

Πιο πολυ ριψοκινδυνο μου φαινεται η πτηση απο Αθηνα που περναει πανω απο ολα αυτα τα κρατη,αλλα πλεον και για αυτο δεν ειναι χαζες οι αεροποριακες πανε περιφερειακα κανοντας μεγαλυτερη την πτηση .
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.955
Likes
10.196
Πιο πολυ ριψοκινδυνο μου φαινεται η πτηση απο Αθηνα που περναει πανω απο ολα αυτα τα κρατη,αλλα πλεον και για αυτο δεν ειναι χαζες οι αεροποριακες πανε περιφερειακα κανοντας μεγαλυτερη την πτηση .
Εννοειται αυτο... ετσι λειτουργουν εδω και χρονια.... το 1990, λογω του Πολεμου του Κολπου, σε πτήση που ειχαμε κλεισει για Ασια επειδη περνουσε πανω απο τις εμπλεκομενες περιοχες αλλαξαν ολα τα δρομολογια και στην επιστροφη αναγκαστηκαμε να μεινουμε 3 μερες παραπανω στην Σιγκαπουρη και μαλιστα ΟΛΑ πληρωμενα απο την αεροπορικη!
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.558
Μηνύματα
901.286
Μέλη
39.293
Νεότερο μέλος
Chrysigold

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom