Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

Eva Dreamer

Member
Μηνύματα
98
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Καλησπέρα σας, θα ήθελα να σας ρωτήσω..αν θέλω να πάω Ιταλία τι χρειάζομαι; Είμαι ανεμβολιαστη μέχρι στιγμής οπότε με αυτά τα δεδομένα τι θα χρειαστώ για να μπω στη χώρα; Και επίσης δεν χρειάζεται κάποια καραντίνα έτσι;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.711
Likes
44.065
Πεταμε Δευτερα 6 το απογευμα απο Ναπολη. Ειδα οτι το αεροδρομιο παρεχει rapid test ολο το σαββατοκυριακο με ραντεβου ομως. Ειναι η εσχατη λυση, και θα κλεισω, αλλα υπαρχει περιπτωση να βρουμε φαρμακειο η κλινικη εκει ανοιχτη το σαββατοκυριακο?
 
Last edited:

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.508
Likes
4.586
Πεταμε Δευτερα 6 το απογευμα απο Ναπολη. Ειδα οτι το αεροδρομιο παρεχει rapid test ολο το σαββατοκυριακο με ραντεβου ομως. Ειναι η εσχατη λυση, και θα κλεισω, αλλα υπαρχει περιπτωση να βρουμε φαρμακειο η κλινικη εκει ανοιχτη το σαββατοκυριακο?
Μπορείς να κάνεις και ηλεκτρονική κράτηση για τεστ.
Centro tamponi - NAP
Prenota Online prestazione -
Δεν έχω προσωπική άποψη, πληροφοριακά.
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
778
Likes
4.028
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Καλησπέρα σας, θα ήθελα να σας ρωτήσω..αν θέλω να πάω Ιταλία τι χρειάζομαι; Είμαι ανεμβολιαστη μέχρι στιγμής οπότε με αυτά τα δεδομένα τι θα χρειαστώ για να μπω στη χώρα; Και επίσης δεν χρειάζεται κάποια καραντίνα έτσι;
@Eva Dreamer Γεια σου . Χρειάζεται οπωσδήποτε να κάνεις ή rapid test ή PCR 72 ωρών (Από εδώ για Ιταλία και από εκεί για την Ελλάδα) . Προς το παρόν δεν χρειάζεται κάποια καραντίνα , με επιφύλαξη στο λέω . Καλό θα ήταν όμως να τσεκάρεις μέχρι να πας το ReOpen Europe .
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.711
Likes
44.065
Μπορείς να κάνεις και ηλεκτρονική κράτηση για τεστ.
Centro tamponi - NAP
Prenota Online prestazione -
Δεν έχω προσωπική άποψη, πληροφοριακά.
Τελειο! Antigenico rapido η sierologico ειναι το ραπιντ? Εχω χαθει στη μεταφραση, ως τωρα ειχα διαβασει οτι το sierologico ειναι αυτο που εμεις λεμε ραπιντ.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
917
Likes
844
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.736
Likes
7.931
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Τελειο! Antigenico rapido η sierologico ειναι το ραπιντ? Εχω χαθει στη μεταφραση, ως τωρα ειχα διαβασει οτι το sierologico ειναι αυτο που εμεις λεμε ραπιντ.
Antigenico ειναι το rapid απ'οσο ξέρω.
 

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
251
Likes
1.868
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
ξερετε και που μπορω να κάνω rapid test (στο Μιλανο) για την επιστροφη στην Αθηνα??
Rapid test κάνουν στον κεντρικό σιδηροδρομικό σταθμό (Centrale) από ότι είδα δωρεάν. Είναι στο ισόγειο σε πρόχειρη κατασκευή (τέντα) Κατά τα άλλα ραντεβού στο synlab(τουλάχιστον αυτό προτείνουν οι αεροπορικές εταιρείες).
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.936
Likes
12.888
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα σας, θα ήθελα να σας ρωτήσω..αν θέλω να πάω Ιταλία τι χρειάζομαι; Είμαι ανεμβολιαστη μέχρι στιγμής οπότε με αυτά τα δεδομένα τι θα χρειαστώ για να μπω στη χώρα; Και επίσης δεν χρειάζεται κάποια καραντίνα έτσι;
Καλησπέρα. Το μήνυμά σου μεταφέρθηκε σε αυτό το σχετικό θέμα.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
917
Likes
844
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλησπέρα σας, θα ήθελα να σας ρωτήσω..αν θέλω να πάω Ιταλία τι χρειάζομαι; Είμαι ανεμβολιαστη μέχρι στιγμής οπότε με αυτά τα δεδομένα τι θα χρειαστώ για να μπω στη χώρα; Και επίσης δεν χρειάζεται κάποια καραντίνα έτσι;
Καλησπέρα! Δεν χρειάζεται καραντίνα.. rapid test για να πας, rapid και για να γυρίσεις.. 13 Ιούλη επιστρέφω οπότε θα γράψω και την σχετική μου εμπειρία..
 

dimitroula78

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα. Σε λίγες μέρες πετάμε για Νάπολη και ακόμα δεν έχω καταλάβει αν μπορούμε να πετάξουμε με Green Pass, εφόσον έχουμε πάνω από 14 μέρες που εμβολιαστήκαμε. Στο site της Ryanair αναφέρει οτι χρειαζόμαστε rapid test, αλλά στο επίσημο site της Ιταλίας λέει ξεκάθαρα οτι ισχύει κανονικά το Green Pass.
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.018
Likes
20.230
Καλημέρα. Σε λίγες μέρες πετάμε για Νάπολη και ακόμα δεν έχω καταλάβει αν μπορούμε να πετάξουμε με Green Pass, εφόσον έχουμε πάνω από 14 μέρες που εμβολιαστήκαμε. Στο site της Ryanair αναφέρει οτι χρειαζόμαστε rapid test, αλλά στο επίσημο site της Ιταλίας λέει ξεκάθαρα οτι ισχύει κανονικά το Green Pass.
Πετάτε κανονικά με το Ευρωπαϊκό πιστοποιητικό εμβολιασμού, ο,τι λέει δηλ το επίσημο σάιτ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.552
Μηνύματα
900.774
Μέλη
39.285
Νεότερο μέλος
alex1260

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom