Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

penny pp

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Καλησπέρα..ίσως η ερώτηση που θα κάνω να έχει ξαναγίνει αλλά μήπως θα μπορούσε κάποιος που γνωρίζει να με ενημερώσει εκ νέου..έχω κλείσει εισητήρια για Ρώμη με τη Ryanair..θέλω να κάνω on line check in και μου βγάζει κάτι για κράτηση θέσης που αν τελικά την κάνω με χρεώνουν με 10 ευρώ παραπάνω. Μήπως λοιπόν γνωρίζει κάποιος αν αυτό είναι απαραίτητο να το κάνω? Δηλαδή αν δε το κάνω τώρα θα με χρεώσουν επιπλέον στο αεροδρόμιο? Γιατί δε διευκρινίζουν στο site τους αν είναι υποχρεωτικό ή όχι..
 

penny pp

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Μάλιστα..ευχαριστώ πολύ..γιατί έχω απογοητευθεί λίγο με αυτή τη ryanair..μου φαίνεται πολύ μπέρδεμα κ επίσης έτοιμοι να σε κλέψουν από οπουδήποτε μπορούν! Φθάνω στο αεροδρόμιο Ciampino..έχετε κάτι να προτείνετε ως καλύτερο τρόπο μεταφοράς στην πόλη? Έχω ήδη διαβάσει για τα λεωφορεία Terravision..
 

penny pp

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
οκ..είναι καλύτερη λύση δηλαδή πιστεύεις σε σχέση με το λεωφορείο? από άποψη χρόνου και χρήματος..
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.038
μου φαίνεται πολύ μπέρδεμα κ επίσης έτοιμοι να σε κλέψουν .
Αυτες ειναι οι low cost εταιρειες,σου προσφερουν φτηνα εισιτηρια αλλα πληρωνεις την επιλογη θεσης ακομη και το νερο,αν δεν σου αρεσει,παιρνεις αλλη εταιρια που δεν σε χρεωνει εξτρα αλλα πληρωνεις μεγαλυτερη τιμη.Εσυ
διαλεγεις...
 

penny pp

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Έχεις δίκιο αλλά δεν ήξερα ότι είναι αυτή η διαδικασία..μέχρι που σκέφτηκα ότι αν δε κάνω κράτηση τις θέσεις (που είναι συνολικά 40 ευρώ πήγαινε έλα) θα είμαστε και όρθιοι μέσα στο αεροπλάνο!! Καθόλου απίθανο φαντάζομαι!!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.437
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Έχεις δίκιο αλλά δεν ήξερα ότι είναι αυτή η διαδικασία..μέχρι που σκέφτηκα ότι αν δε κάνω κράτηση τις θέσεις (που είναι συνολικά 40 ευρώ πήγαινε έλα) θα είμαστε και όρθιοι μέσα στο αεροπλάνο!! Καθόλου απίθανο φαντάζομαι!!
Απίθανο, για αυτό και διαβάζουμε τα Terms άμα δε είμαστε σίγουροι...
 

penny pp

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Διάβασα τα terms και πριν ζητήσω εδώ πληροφορίες απλά μέσα δε διευκρινίζει αν είναι υποχρεωτικό να κρατήσω τη θέση μου ή όχι στο check in..και μου φάνηκαν πολλά 40 ευρώ επιπλέον..δε θα το κάνω όμως αφού με ενημέρωσαν ότι δε χρειάζεται! :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.683
Likes
43.963
Έχεις δίκιο αλλά δεν ήξερα ότι είναι αυτή η διαδικασία..μέχρι που σκέφτηκα ότι αν δε κάνω κράτηση τις θέσεις (που είναι συνολικά 40 ευρώ πήγαινε έλα) θα είμαστε και όρθιοι μέσα στο αεροπλάνο!!Καθόλου απίθανο φαντάζομαι!!
Είσαι τυχερή ακόμη. Το θέμα των όρθιων επιβατών ο O' Leary το ψάχνει και με ακλόνητο επιχείρημα "If you say to passengers it's £25 for the seat and £1 for the standing cabin, I guarantee we will sell the standing cabin first.” , αλλά δεν φαίνεται να προχωράει :haha:
Ryanair CEO: 'Seat belts don't matter' - Travel on NBCNews.com
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.399
Likes
3.587
Αφού έτσι και αλλιώς κοιτάς προς Pyramide μεριά κλείσε στο Cleopatra που είναι πεντακάθαρο και πολύ safe
CLEOPATRA B & B
sala colazione - Picture of Cleopatra B&B, Rome - TripAdvisor
Τελικά δεν έκλεισα κοντά στη στάση pyramide αλλά κοντά στο termini, στην via cavour ένα στενό πριν την βασιλική της Santa Maria Maggiore.
Hotel Everest
Πληροί όλες τις προϋποθέσεις που με απασχολούν δηλαδή έχει πολύ καλά σχόλια, είναι οικονομικό, έχει εύκολη πρόσβαση από/προς το αεροδρόμιο μιας και θα μείνουμε μόνο για ένα βράδυ, έχει 24ωρη ρεσεψιόν και δωρεάν φύλαξη αποσκευών. Το μόνο που με απασχολεί είναι η περιοχή τη νύχτα αλλά στα σχόλια είδα ότι φωτίζεται καλά και γενικά δε διάβασα κάτι κακό. Αν κάποιος ξέρει την περιοχή ας μου πει αν είναι ασφαλής.. Σκέφτομαι το βράδυ για να αποφύγουμε τον σταθμό termini μετά τη βόλτα να κατέβουμε στη στάση μετρό cavour και να πάμε από κει στο ξενοδοχείο..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.022
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom