Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
σε λίγες ώρες φεύγω για Ρώμη!!!:clap::clap:
Αισθάνομαι σαν μαθήτρια: Διάβασα καλά όλες τις πληροφορίες που έχετε δώσει;;Λες και πάω να εξεταστώ....:haha:Ελπίζω να περάσουμε καλά και οι πληροφορίες σας να είναι πολύ χρήσιμες!!!
Ευχαριστώ πολύ για τις ώρες που έχετε αφιερώσει και τις πολύτιμες εμπειρίες σας που έχετε καταθέσει!!!
καλα να περασεις!περιμενουμε εντυπωσεις!!
 

capobomba

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Παιδιά καλημέρα....
... τα αστέρια στη Ρώμη δε σημαίνουν και πολλά πράγματα.
δεν ξέρω αν τα αστέρια λένε κάτι και στο υπόλοιπο της Ιταλίας
από βόρεια Ιταλία που είδα 2-3, τα αστέρια είναι μάλλον παραπλανητικά

όμως ένα λεπτό. γνωρίζει κάποιος αν το αστέρι, ανταποκρίνεται στις ίδιες διαβαθμίσεις, για κάθε χώρα?

η μήπως ο κάθε ΕΟΤ (λέω τωρα) έχει τα δικά του στάνταρ?

γιατί τα 3 ελληνικά αστέρια είναι μια χαρά, ενώ τα ιταλικά είναι το πολύ 1,5 ελληνικό :rolleyes:
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Aλλαξαμε παλι... Ειμαστε αναμεσα σ'αυτα τα 4. Αν θελετε ριξτε μια ματια, θα'θελα μια γνωμη σχετικα με τις τοποθεσιες. Η παρεα ψηφιζει το 2ο κυριως λογω ομορφιας και ανεσης (εχει κρεβατια κι οχι καναπεδες).

Rome self catering apartment Laterano - Colosseo - Apartment's details | Easydomus.com Colosseo

Roma - Apartment - RMAP116 - CAMPO DE' FIORI Campo de' fiori

Incanto di Roma IV Bed & Breakfast in Rome - Rome Capital Apartments Fontana di Trevi

Κι ενα ξενοδοχειο:
Booking.com: Hotel Verona Rome, Ρώμη, Ιταλία - 65 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!Santa Maria Maggiore

Από θέμα τοποθεσίας και μόνο, το 2ο με 1000!
 

andros1969

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπερα παιδια, φευγω στις 21/09 για ρωμη και εψαχνα ενα φτηνο και βολικο ξενοδοχειο στο κεντρο,τελικα βρηκα και εκλεισα αυτο(Booking.com: Hotel Virginia, Ρώμη, Ιταλία - 481 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!), το βρηκα μονο 525 ευρω για 7 νυχτες..δεν ξερω αν εχω κανει καλη επιλογη λογω του οτι πρωτη φορα παω ρωμη...ειναι καλη η περιοχη εκει η θα δω την μενανδρου σε ιταλικη εκδοση..!!
 

MPLECAFE

Member
Μηνύματα
148
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ
Καλησπερα παιδια, φευγω στις 21/09 για ρωμη και εψαχνα ενα φτηνο και βολικο ξενοδοχειο στο κεντρο,τελικα βρηκα και εκλεισα αυτο(Booking.com: Hotel Virginia, Ρώμη, Ιταλία - 481 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!), το βρηκα μονο 525 ευρω για 7 νυχτες..δεν ξερω αν εχω κανει καλη επιλογη λογω του οτι πρωτη φορα παω ρωμη...ειναι καλη η περιοχη εκει η θα δω την μενανδρου σε ιταλικη εκδοση..!!
και εγω θα παω 19 απλα εκει εισαι ακριβωσ διπλα στο σταθμο μολισ κατεβεισ τσουπ ξενοδοχειο οσο για την περιοχη δεν ειναι και η καλυτερη λενε για βραδακι απλα εχει καλεσ τιμεσ καλυτερεσ περιοχεσ ειναι vaticano prati,veneto
spagna
 

andros1969

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ναι το εχω ακουσει και εγω οτι το βραδυ ειναι καπως χλωμα τα πραγματα αλλα ειμαι σιγουρος οτι τα στενα της αθηνας γυρω απο πειραιως σοφοκλεους κτλτ δεν πρεπει να τα φτανει ουτε με σφαιρες!! μην λεω και μεγαλες κουβεντες ομως(ηδωμεν)..Καλα να περασουμε ευχομαι και με τον γυρισμο ανταλλασουμε εμπειριες!! ;)
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
έχει κοινοχρηστο μπάνιο.....


ουπς...συγγνώμη,δεν το παρατήρησα... δυστυχώς, από ό,τι διαπίστωσα εκ των υστέρων, τα περισσότερα φτηνά ξενοδοχεία στη Ρωμη, είτε θα έχουν κοινόχρηστο μπάνιο, είτε εξωτερικό :rolleyes:
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.289
Likes
911
Καλησπερα παιδια, φευγω στις 21/09 για ρωμη και εψαχνα ενα φτηνο και βολικο ξενοδοχειο στο κεντρο,τελικα βρηκα και εκλεισα αυτο(Booking.com: Hotel Virginia, Ρώμη, Ιταλία - 481 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!), το βρηκα μονο 525 ευρω για 7 νυχτες..δεν ξερω αν εχω κανει καλη επιλογη λογω του οτι πρωτη φορα παω ρωμη...ειναι καλη η περιοχη εκει η θα δω την μενανδρου σε ιταλικη εκδοση..!!
H περιοχή γύρω απο τον σταθμό Termini δεν είναι και η πιο αντιπροσωπευτική ή γραφική περιοχή της Ρώμης, αλλά σίγουρα δεν είναι τόσο επικίνδυνη όπως παρουσιάζεται. Ναι, έχει αρκετούς μετανάστες, και εννίοτε και κάποιον ναρκομάνη, αλλά έχοντας μείνει στο Radisson Blu, το οποίο βρίσκεται στην περιοχή, δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα, ούτε αισθάνθηκα αβολα περπατώντας μόνος προς το ξενοδοχείο το βράδυ, τουλάχιστον χρησιμοποιώντας τους κεντρικούς δρόμους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.052
Μέλη
39.269
Νεότερο μέλος
Wertom

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom