Ρόδος Ρόδος - Νησί των Ιπποτών!

paefstra

Member
Μηνύματα
13.676
Likes
43.936
Δεν διαφωνω με το θεματικο παρκο. Θα μου αρεζε ενα τυπου λουνα παρκ με παιχνιδια οπως πχ σαν την μπαλαρινα αλλα στη θεση της να ηταν ο Αριστοτελης και να κρατουσε δυο μεγαλες ραβδους χρυσου και καθως θα καθοταν ο κοσμος σ' αυτες να πηγαιναν πανω κατω ενω ο Αριστοτελης θα στριφογυρνουσε. Και αλλα τετοια.

Να κανουμε μια συνδεση αρχαιας ιστοριας με το παρον της χωρας βρε αδερφε.
Κατι τετοιο βλεπεις να μας σωνει; Γιατι απο τον αλλον το χρυσο χαϊρι δεν βλεπω...
Μην τους ρίχνεις απότομα στα σκληρά, ο Αριστοτέλης φιλόσοφος ήταν.
Ο Λάζαρος προτείνει μυθολογία, που πολύ μας πάει σαν λαός. Κένταυροι, νύμφες, Ιάσονας, χρυσόμαλλο δέρας και τέτοια. Εγώ λέω να καταθέσω κι ένα βιογραφικό, γιατί θα είμαι υπέροχη στο ρόλο της Μέδουσας. Το έχω το φυζίκ, αλλά δεν ήθελα να δουλέψω σε τσίρκο. Βαριέμαι να αλλάζω πόλη συνέχεια.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.207
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
πανω κατω την ιδια μοιρα επιφυλασσουν οι ηλιθιοι αν οχι κ διεθαρμενοι καρεκλοκενταυροι της αθηνας για το ελληνικο..
Είδαμε και τους αδιάφθορους της 'συμπρωτεύουσας' που δεν έφαγαν ούτε ευρώ απ' τα δημόσια ταμεία...
 
Μηνύματα
91
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Άγιοι Τόποι
καλα αυτη η νοοτροπια δεν εχει συνορα πια,ευδοκιμει φυσικα σε τεραστιο βαθμο στην Αθηνα,διοτι εκει ειναι το οικονομικο κεντρο της χωρας και το κεντρο εξουσιας,αλλα εμφιλοχωρει και στο τελευταιο χωριο της χωρας.Η κομματοκρατια ειναι νοσος κεντρικη μεν,αλλα με μετασταση σε ολο το σωμα...Αλλωστε και οι δημαρχοι επιλογες κεντρικες ειναι
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Καλησπερα παιδια ειπα να μην ανοιξω καινουριο θεμα μιας και γραφετε αρκετα εδω για ροδο, θα ηθελα αν θελει καποιος να μου πει για καλοκαιρι προς αυγουστο, σεπτεμβριο ποια περιοχη ειναι καλη για να μεινουμε, θα νοικιασουμε μηχανακι για τις μεταφορες μας οποτε δεν με νοιαζουν και τοσο οι αποστασεις απλα να μεινουμε καπου ετσι ρομαντικα και ομορφα και ναχει γυρο μας κανενα καφε και φασφουντ ασπουμε για κατι προχειρο αν χρειαστει.
Περιμενω τις ιδεες απο οποιον θελει να με βοηθησει.
 
Μηνύματα
91
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Άγιοι Τόποι
Καλησπερα παιδια ειπα να μην ανοιξω καινουριο θεμα μιας και γραφετε αρκετα εδω για ροδο, θα ηθελα αν θελει καποιος να μου πει για καλοκαιρι προς αυγουστο, σεπτεμβριο ποια περιοχη ειναι καλη για να μεινουμε, θα νοικιασουμε μηχανακι για τις μεταφορες μας οποτε δεν με νοιαζουν και τοσο οι αποστασεις απλα να μεινουμε καπου ετσι ρομαντικα και ομορφα και ναχει γυρο μας κανενα καφε και φασφουντ ασπουμε για κατι προχειρο αν χρειαστει.
Περιμενω τις ιδεες απο οποιον θελει να με βοηθησει.
εγω θα εκλεινα στο hotel kaktos ,αλλα θα εψαχνα για πληρως τζαμωτο δωματιο μπροστα στην θαλασσα(νομιζω τα καλυτερα ειναι εκεινα στο κεκλιμενο σημειο του ξενοδοχειου,θελει ψαξιμο)...διοτι δεν ειναι ολα ιδια

προσοχη δεν θα κανεις ποτε μπανιο απο την πλευρα των κυματων...ακομα και αν ξερεις φοβερο..ειναι εξαιρετικα επικινδυνο...απο την ησυχη μερια θα πας...επισης να ξερεις μολονοτι εχει φανταστικη θεα το δωματιο που σε προτεινω και ειναι σε εξαιρετικη τοποθεσια και σε καλη περιοχη,φυσαει εκει...

αυτα...
αν θες και καμια πληροφορηση περαιτερω καποια tips πριν πας γραψε τπτ να σου πουμε
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
εγω θα εκλεινα στο hotel kaktos ,αλλα θα εψαχνα για πληρως τζαμωτο δωματιο μπροστα στην θαλασσα(νομιζω τα καλυτερα ειναι εκεινα στο κεκλιμενο σημειο του ξενοδοχειου,θελει ψαξιμο)...διοτι δεν ειναι ολα ιδια

προσοχη δεν θα κανεις ποτε μπανιο απο την πλευρα των κυματων...ακομα και αν ξερεις φοβερο..ειναι εξαιρετικα επικινδυνο...απο την ησυχη μερια θα πας...επισης να ξερεις μολονοτι εχει φανταστικη θεα το δωματιο που σε προτεινω και ειναι σε εξαιρετικη τοποθεσια και σε καλη περιοχη,φυσαει εκει...

αυτα...
αν θες και καμια πληροφορηση περαιτερω καποια tips πριν πας γραψε τπτ να σου πουμε
Καλημερα και ευχαριστω πολυ!!
Το ξενοδοχειο φαινετε πολυ καλο,:lol: μολις το ειδα απλα δε μαφηνει να κανω κρατησει ακομα αλλα δεν πειραζει.Εχουμε καιρο ακομα.
 
Μηνύματα
91
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Άγιοι Τόποι
παρεπιπτοντως για να μην υπαρξει καμια παρεξηγηση δεν εχω καμια απολυτως σχεση με το ξενοδοχειο!
απλα εκει εκλεισα για προσφιλη μου προσωπα και μεινανε ευχαριστημενα,ενω και μενα μου αρεσε
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.094
Likes
6.556
Καλημερα και ευχαριστω πολυ!!
Το ξενοδοχειο φαινετε πολυ καλο,:lol: μολις το ειδα απλα δε μαφηνει να κανω κρατησει ακομα αλλα δεν πειραζει.Εχουμε καιρο ακομα.
Απο το site του ξενοδοχειου σε αφηνει κανονικα να κανεις κρατηση. Απο το booking δεν μπορεις γιατι μαλλον σταματησαν να συνεργαζονται.
 
Μηνύματα
91
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Άγιοι Τόποι
να σημειωσω πως εδω και 4 χρονια δεν εχω καμια επαφη με την Ροδο,οποτε δεν ξερω αν αλλαξε κατι στο νησι,ή με το ξενοδοχειο κτλ..υποθετω πως ολα ειναι ως ειχαν
 

mariarhodes

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
γεια σας απο Ροδο, η αληθεια ειναι πως τελη Αυγουστου και αρχες Σεπτεμβριου ακομη "βαρανε" τα ξενοδοχεια της πολης. Εγω στην θεση σας θα εμενα στην Ιαλυσο ( εχεις πολλες επιλογες για καθαρο κ φθηνο καταλυμα ) θα σου προτεινα το Santa Helena λιγο πριν την Φιλερημο. Μηχανακι θα βρεις ευκολα αλλα κανε και κανενα παζαρι για την τιμη. Οταν πλησιασει ο καιρος θα σε κατατοπισουμε κ για τις βολτες /καφε/παγωτο/φαγητο σας.
 

tpan

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
καλημέρα σας. Θα επισκεφθώ την Ρόδο μεσα στον Ιούνιο για 3 ημέρες.
εχετε κάποια καλή πρόταση διαμονής κοντά στη πόλη ή στην Ιξιά?
ευχαριστώ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
899.793
Μέλη
39.259
Νεότερο μέλος
diona

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom