Ρουμανία Ρουμανία πρόγραμμα

annabell

Member
Μηνύματα
38
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Προς αναζήτηση...
Ταξίδι-Όνειρο
Χάιλαντς, Σκωτία
Η Ρουμανία όντως έχει πάρα πολλά ενδιαφέροντα να δεις και να κάνεις. Μη κάνεις όμως το λάθος να βάλεις πάρα πολλά αξιοθέατα και να τρέχετε να προλάβετε να δείτε όσα πιο πολλά μπορείτε, ούτε να κάνετε μεγάλες αποστάσεις καθημερινά για να δείτε και κάτι ακόμα. Να έχεις υπ όψιν σου οτι μετά τις 22:00 στην επαρχία δύσκολα θα βρείτε να φάτε, οπότε φροντίστε να έχετε προμήθειες μαζί σας. Την ημέρα της άφιξης κάντε μια στάση σε ένα supermarket να πάρετε κάτι φαγώσιμο να έχετε.

Δεν ξέρω τι ώρα το απόγευμα θα φτάσετε αλλά η πρώτη διανυκτέρευση στο Μπρασόβ είναι μακρινή. Ένα μεγάλο μέρος του οδικού δικτύου είναι ορεινό και σίγουρα θα έχει νυχτώσει μέχρι να πάρετε το αυτοκίνητο και να ξεκινήσετε. Να έχεις υπ' όψιν σου οτι μετά τις 18:00 θα είναι νύχτα. Έχω ταξιδέψει οδικώς στη χώρα την ίδια εποχή και όσο είχε μέρα είχα στο πρόγραμμα αξιοθέατα και μετά τις 17:30 έκανα μετάβαση στο επόμενο σημείο ενδιαφέροντος (συνήθως κάποια πόλη) μέσω των κύριων οδικών αρτηριών για να είναι πιο ξεκούραστη η οδήγηση το βράδυ.

Καλημέρα!! Φτάνουμε αργά, στις 17:25 οπότε θα είναι πολύ νύχτα σε όλη την διαδρομή... Επειδή το έχεις κάνει απ΄ότι καταλαβαίνω, θα είναι χειρότερα από τις διαδρομές του Πηλίου? Πρόσφατα το καλοκαίρι κάναμε νύχτα το Πορταρία- Τσαγκαράδα με όλες τις υπέροχες στροφούλες του... Να έχω ένα μέτρο σύγκρισης για να πω και στον σύζυγο/οδηγό/κομάντο ειδικών αποστολών :cool:

Είπαμε να πάμε και λίγο Βουκουρέστι γιατί την Παρασκευή πετάμε στις 13:45 και κάπως νιώθω μεγαλύτερη σιγουριά αν είμαστε σε απόσταση αναπνοής ήδη από το να έχουμε να διανύσουμε χιλιόμετρα...

Επίσης, είναι η πρώτη φορά που θα κινηθούμε σε περιοχή πέραν της πρωτεύουσας με το άγχος που αυτό συνεπάγεται

😊
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.576
Μηνύματα
901.971
Μέλη
39.314
Νεότερο μέλος
SACHRYSA12HRY

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom