Ροκάδες δεν υπάρχουν εδώ μέσα;

paykopete

Member
Μηνύματα
169
Likes
725
Κλεινοντας τις καλοκαιρινες συναυλιες για μενα, μπορω να πω οτι ητανε ενα παρα πολυ δυνατο καλοκαιρι και φαινεται οτι σιγα σιγα η Ελλαδα γινεται πολος ελξης για αρκετα ονοματα, ειδικα τα τελευταια 2-3 χρονια καθως εχουμε παρα πολλες επιλογες, λεφτα δεν εχουμε να παμε σε ολα!!!
Τα εισιτηρια ειναι λιγο τσιμπημενα αλλα οχι απαγορευτικα.
Να σχολιασω οτι σε γενικες γραμμες , εχει ανεβει καπως το επιπεδο σε release κ ejekt , βεβαια εχουνε και τα θεματακια τους αλλα υπαρχει καθε χρονο και καλυτερη αντιμετωπιση.
Να αναφερω οτι ειδα επιτελους Rammstein, Korn, Offspring και Megadeth που δεν ειχα ξαναδει live γιατι ειχανε να ερθουν πολλα χρονια και δεν ειχε τυχει σε προηγουμενες. Εχω να πω οτι οι συναυλιες ητανε η μια καλυτερη απο την αλλη!
Πολυ δυνατοι μου φανηκαν spiritbox και planet of zeus που ειναι ερωτας! Blind Guardian για ακομα μια φορα ητανε φοβεροι και καλα σχολια εχω και για τους loathe που ειδα την μερα των Korn
Μακαρι του χρονου να εχουνε επισης δυνατα ονοματα με την καψουρα που λεγεται Metallica να μας κανει επιτελους την χαρη...
Σε αλλα νεα, ωραια ανακοινωση οτι θα ερθουν TesseracT τον Γεναρη, και in flames το σκεφτομαι για Σεπτεμβρη αλλα περυσι ητανε λιγο ξυνοι!
 
Last edited:

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.626
Likes
9.092
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Σήμερα είναι η τελετή έναρξης των ολυμπιακών αγώνων και ένα από τα συγκροτήματα που θα παίξουν live είναι η μπανταρα Gojira! Μπράβο στους Γάλλους για την επιλογή τους. Δεν είχα αμφιβολία ότι είναι μια από τις πιο μέταλ χώρες. Θα παίξουν λέει μια νέα σύνθεση με μια τραγουδίστρια της όπερας στα φωνητικά. Περιμένω πως και πως να το ακούσω.

Είναι ένα συγκρότημα που live θερίζει. Τρομεροί παίχτες. Εδώ ένα από τα αγαπημένα μου κομμάτια.

 

paykopete

Member
Μηνύματα
169
Likes
725
Σήμερα είναι η τελετή έναρξης των ολυμπιακών αγώνων και ένα από τα συγκροτήματα που θα παίξουν live είναι η μπανταρα Gojira! Μπράβο στους Γάλλους για την επιλογή τους. Δεν είχα αμφιβολία ότι είναι μια από τις πιο μέταλ χώρες. Θα παίξουν λέει μια νέα σύνθεση με μια τραγουδίστρια της όπερας στα φωνητικά. Περιμένω πως και πως να το ακούσω.

Είναι ένα συγκρότημα που live θερίζει. Τρομεροί παίχτες. Εδώ ένα από τα αγαπημένα μου κομμάτια.

Ασ'το και κανονικα η περιοδεια ειναι Korn - Gojira - Spiritbox και μετα την εναρξη των Ολυμπιακων Αγωνων θα μπουνε στην περιοδεια και οι Gojira... Μπορει για αυτο τωρα Ελλαδα να μην ηρθανε! Ειμαι να φαω τα ρουχα μου!
Συμφωνω οτι η Γαλλια ειναι απο τις πιο μεταλ χωρες! Μακαρι να αξιωθουμε να παμε ενα Hellfest κ εμεις!
Απιστευτη μπαντα! Πραγματικα δεν μπορω να σκεφτω καλυτερο διδυμο να δεις την ιδια μερα απο Korn-Gojira!
Χμμμμ βασικα μπορω να σκεφτω πολλα! :)

PS
Μας αρρωστησες με το κομματι μεσημεριατικα!
 
Last edited:

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.626
Likes
9.092
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Ασ'το και κανονικα η περιοδεια ειναι Korn - Gojira - Spiritbox και μετα την εναρξη θα μπουνε στην περιοδεια οι Gojira... Μπορει για αυτο τωρα Ελλαδα να μην ηρθανε! Ειμαι να φαω τα ρουχα μου!
Συμφωνω οτι η Γαλλια ειναι απο τις πιο μεταλ χωρες! Μακαρι να αξιωθουμε να παμε ενα Hellfest κ εμεις!
Απιστευτη μπαντα! Πραγματικα δεν μπορω να σκεφτω καλυτερο διδυμο να δεις την ιδια μερα απο Korn-Gojira!
Χμμμμ βασικα μπορω να σκεφτω πολλα! :)

PS
Μας αρρωστησες με το κομματι μεσημεριατικα!
Δυστυχώς αυτό το πακέτο πηγαίνει μόνο βόρεια Αμερική, που γενικά αυτά που βλέπουν σε σύγκριση με Ευρώπη είναι να κλαις.

Από τις καλύτερες live μπάντες που έχω δει.

Όσο για το hellfest εννοείται ότι καλύτερο. Θέλω να πιστεύω ότι στο άμεσο μέλλον θα το τιμήσω!
 

Spark

Member
Μηνύματα
125
Likes
1.275
Οι Accept δημιουργήθηκαν το 1976, στο Solingen της Γερμανίας. Έχοντας ως ηγετική μορφή τον κιθαρίστα Wolf Hoffmann, εξελίχθηκαν σε ένα από τα πιο κομβικά ονόματα της σκηνής.

Η καταξίωση ήρθε για εκείνους με την κυκλοφορία του “Restless and Wild” (1982) το οποίο τους εκτόξευσε στην ελίτ του metal, με θρυλικά τραγούδια όπως τo ομώνυμο αλλά και τα “Fast As A Shark” και “Princess of the Dawn”.

Αν και αντιμετώπισαν αρκετές αλλαγές στη σύνθεση τους, παραμένοντας ανενεργοί σε κάποια διαστήματα, οι Accept αναζωογονήθηκαν με την προσθήκη του τραγουδιστή Mark Tornillo το 2009, και έγραψαν μερικά από τα κορυφαία τραγούδια της καριέρας τους όπως τα “Blood of the Nations”, “Teutonic Terror”, “Dark Side Of My Heart” και “Stampede”, ενώ η πιο πρόσφατη κυκλοφορία τους, “Too Mean To Die”, μπήκε στο Top-10 των επίσημων charts σε 9 χώρες και εδραίωσε τη σημασία και την επιρροή τους στο σύγχρονο heavy metal.

Με εκατοντάδες εμφανίσεις στην μεγάλη πορεία τους, οι Accept έρχονται στο Release Athens 2024 για να πλαισιώσουν ιδανικά τους Judas Priest και Bruce Dickinson, σε μια βραδιά γεμάτη από κλασικά τραγούδια στην ιστορία του σκληρού ήχου.

 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.774
Likes
17.686
Βρεχει τωρα μετα απο μια μεγαλη περιοδο ανομβρίας και θυμηθηκα αυτο το κομματι..


Ελπιζω να μην το παρακανει γιατι ξυπναει και περιργες μνημες..


Α και αυτο κατι με βροχη λεει..




Μα το κορυφαιο ειναι αυτο και ας μην ειναι ροκ



 
Last edited:

paykopete

Member
Μηνύματα
169
Likes
725
Δεν εχουμε σχολιασει ακομα την επανενωση των Oasis και την ανακοινωση καινουριας τραγουδιστριας για τους Linkin Park! :xalara:

Μιας και Σεπτεμβρης, καλες ανακοινωσεις να εχουμε το φθινοπωρο για το καλοκαιρι του 25!
 

Spark

Member
Μηνύματα
125
Likes
1.275

paykopete

Member
Μηνύματα
169
Likes
725
ιστοσελίδες γράφουν πως η "επανένωση¨γίνεται για οικονομικούς λόγους, μάλλον χρειάζονται χρήματα αφού η μπάντα τους πτώχευσε το 2009 από Oasis reunion: The multi-million pound economics of tour

Χαχα ελα ντε! Τα ξαναβρηκανε τα αδερφια μετα απο τοσα χρονια γιατι αγαπηθηκανε και οχι γιατι ξεμεινανε απο φραγκα!

Ωραιο κομματι ανεβασες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.512
Μηνύματα
897.835
Μέλη
39.217
Νεότερο μέλος
Vaggelis19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom