Γερμανία Πρώτο ταξίδι στη Γερμανία...

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.038
Το βλέπω λίγο δύσκολο να μείνω Βερολίνο το τελευταίο βράδυ..βασικά το check-in κλείνει 09:40,ε οπότε καλό δε θα ήταν να πω ας φτάσω εκεί γύρω στις 8,8 και κάτι,για να έχω μια άνεση χρόνου..σς ευχαριστώ πάντως!

@kafritsa θεωρητικά σύμφωνα με το site της DB, πρέπει να ξεκινήσω 5 παρα απο Haldensleben..Δύο καλές διαδρομές που πιστεύω με βολεύουν..

DB BAHN - TravelService - Your timetable

DB BAHN - TravelService - Your timetable

Ούτε πολλές αλλαγές έχουν,ούτε πολλή ωρα είναι το ταξίδι..εκείνα τα transfer times των 8 λεπτών είναι πιεστικά,αλλά σ'αυτό που έχει μέσα ICE έχω πριν περιθώριο κάποια ώρα,και βρίσκομαι στο Βερολίνο οπότε μετά με κάπιο τρόπο θα μπορέσω να βρεθώ στο αεροδρόμιο ότι και να γίνει (που μακάρι να μην,αλλά λέμε).Κάπως έτσι το σκέφτομαι..όχι;

Θα έχω τη δυνατότητα να το πάρω κι από κει το εισιτήριο όμως,έτσι δεν είναι;

@taver,αγχωτικός είσαι εσύ :( αλλά δίκιο,άμα το έχεις ζήσει δε μπορώ να φέρω κι αντίρρηση..
Εκτιμώ πάρα πολύ τη γνώμη σας όμως παιδιά και ξανά ευχαριστώ!
Νομιζω οτι καλα τα εχεις σχεδιασει.Δεν ξερω ποιο απο τα δυο σου κανει,εγω,ισως διαλεγα τον ostbahnhof επειδη ειναι πιο κεντρικος και αν τελος παντων,χασεις του αεροδρομιου(λογω του 8λεπτου),θα εχει συντομα το επομενο.Βρες καθε ποτε περναει.Ο χρονος που εχεις νομιζω οτι φτανει.
 
Μηνύματα
7
Likes
0
Νομιζω οτι καλα τα εχεις σχεδιασει.Δεν ξερω ποιο απο τα δυο σου κανει,εγω,ισως διαλεγα τον ostbahnhof επειδη ειναι πιο κεντρικος και αν τελος παντων,χασεις του αεροδρομιου(λογω του 8λεπτου),θα εχει συντομα το επομενο.Βρες καθε ποτε περναει.Ο χρονος που εχεις νομιζω οτι φτανει.

Ναι ναι κι εγώ κάθως έτσι το σκέφτομαι..γιατί άμα γίνει καμιά βλακεία εκεί στο Golm,το επόμενο τρένο για αεροδρόμιο περνάει μία ώρα μετά και θα πάω με την ψυχή στο στόμα..ντάξει,20 ευρώ διαφορά δεν πειράζει...
Πω πω ευχαριστώ πολύ,νιώθω κάπως καλύτερα.. :rolleyes::rolleyes::D
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.748
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Να σε ρωτήσω και κάτι τελευταίο και σόρρυ που σε ζάλισα...να το πάρω από εκεί το εισιτήριο η να το κλείσω από δω προτείνεις;; :rolleyes:
Από κει είναι μάλλον χλωμό να πετύχεις έκπτωση. Αν τώρα στο bahn.de σου δίνει και τιμή με έκπτωση, κλείστο από δω.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
769
Likes
2.096
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Βόρνεο
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Καλημέρα σε όλους. Για να μην ανοίγω νέο θέμα είπα να κάνω την ερώτηση μου εδώ.Λοιπον, τον Ιούλιο λέω να πάω βόρεια Αυστρία και Βαυαρία. Αυτή τη στιγμή βρίσκω εισητήρια για Μόναχο με τη Lufthansa 148 ευρώ. Ποια είναι η γνώμη σας, να κλείσω ή είναι υπερβολικά νωρίς. Να περιμένω μήπως βγάλει η Aegean καμιά καλύτερη προσφορά;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.748
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλημέρα σε όλους. Για να μην ανοίγω νέο θέμα είπα να κάνω την ερώτηση μου εδώ.Λοιπον, τον Ιούλιο λέω να πάω βόρεια Αυστρία και Βαυαρία. Αυτή τη στιγμή βρίσκω εισητήρια για Μόναχο με τη Lufthansa 148 ευρώ. Ποια είναι η γνώμη σας, να κλείσω ή είναι υπερβολικά νωρίς. Να περιμένω μήπως βγάλει η Aegean καμιά καλύτερη προσφορά;
Ποτέ μην πεις ποτέ, αλλά για Ιούλιο δεν πιστεύω να βρεις φτηνότερα. Κι αν βρεις, θα είναι οριακό (άντε να πάει 130 ευρώ), αλλά ρισκάρεις να ανέβει κιόλας.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
769
Likes
2.096
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Βόρνεο
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Ποτέ μην πεις ποτέ, αλλά για Ιούλιο δεν πιστεύω να βρεις φτηνότερα. Κι αν βρεις, θα είναι οριακό (άντε να πάει 130 ευρώ), αλλά ρισκάρεις να ανέβει κιόλας.

Άρα να κλείσω και λογικά θα βρω τώρα και καλύτερη τιμή για να νοικιάσω αυτοκίνητο. Απλά έλεγα μήπως κάποιος έχει σταμπάρει ότι πχ το Μάιο η Aegean βγάζει προσφορά και ρίχνει το Μόναχο στα 100. Σ΄ευχαριστώ!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.400
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom