Γενικά Πρώτο ταξίδι Ευρώπη με αμάξι.

kokoui

Member
Μηνύματα
376
Likes
495
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Καλημερα.Ωραια και η σπηλια του παγου..Αυτο θα το δουμε.Και εμεις λεμε να μεινουμε καμια μερα Βενετια...Στο τελος εννοεις να μεινουμε 2 μερες στο st.moritz η στις Ιταλικές πόλεις που αναφερες ?
Στις ιταλικές πόλεις που ανέφερα. Το St moritz ειναι στο δρομο σου και μπορεις να κανεις στάση καθότι η διαδρομή Ίνσμπρουκ- Κόμο ειναι 5 ωρες.
 
Last edited by a moderator:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.975
Likes
6.457
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Δεν είναι στάνταρ οι τιμές..Μπες στο σάιτ της Anek ή Minoan..Δεν ξέρω αν πηγαίνουν και οι 2 ακόμα.Εγώ ταξίδεψα με τη δεύτερη.
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Η Ανεκ πάει .Δεν λέω ταλαιπωρία ειναι,αλλά τουλάχιστον πολύ λιγότερη και με λιγότερο κίνδυνο από το να την κανεις οδικώς από σκοπια,Σερβία.θα φας πολλές ωρες στα τελωνεία.Με το καράβι πας ξεκούραστος και δεν θελεις διαβατήρια μόνο καινούργια ταυτότητα.Ετσι και αλλιώς όμως είτε με τον έναν τροπο είτε με το άλλον χρειάζεσαι ένα καλό gps που να έχεις τους χάρτες της Ευρώπης.Σου έγραψα ότι κάνει 30 ωρες να πάει Βενετία.Τις ημέρες σου τις έβαλα έτσι για να δεις ότι έχουν αλλάξει οι διανυκτερεύσεις.Τωρα για τον φίλο που λέει ότι ειναι πολύ κουραστικό,λέω ότι εαν την έκανα εγώ θα την έκανα με την Ryan στο μπεργκαμο και από ΕΚΕΙ θα νοίκιαζα αυτοκίνητο.Αλλα αυτό εξυπακούεται ότι χρειάζεται πιστωτική κάρτα με όριο τουλάχιστον 1600€.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.975
Likes
6.457
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Η Ανεκ πάει .Δεν λέω ταλαιπωρία ειναι,αλλά τουλάχιστον πολύ λιγότερη και με λιγότερο κίνδυνο από το να την κανεις οδικώς από σκοπια,Σερβία.θα φας πολλές ωρες στα τελωνεία.Με το καράβι πας ξεκούραστος και δεν θελεις διαβατήρια μόνο καινούργια ταυτότητα.Ετσι και αλλιώς όμως είτε με τον έναν τροπο είτε με το άλλον χρειάζεσαι ένα καλό gps που να έχεις τους χάρτες της Ευρώπης.Σου έγραψα ότι κάνει 30 ωρες να πάει Βενετία.Τις ημέρες σου τις έβαλα έτσι για να δεις ότι έχουν αλλάξει οι διανυκτερεύσεις.Τωρα για τον φίλο που λέει ότι ειναι πολύ κουραστικό,λέω ότι εαν την έκανα εγώ θα την έκανα με την Ryan στο μπεργκαμο και από ΕΚΕΙ θα νοίκιαζα αυτοκίνητο.Αλλα αυτό εξυπακούεται ότι χρειάζεται πιστωτική κάρτα με όριο τουλάχιστον 1600€.
Ναι μας το ειχες γραψει ποιο πανω.Καλο GPS εινα και οι χαρτες της Google?Επισης με το internet της cosmote τι κανω εξω?
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Μη παραμυθιάζεσαι με τους χάρτες της Google.Αυτοι οι χάρτες χρειάζονται internet και δεν είμαι σίγουρος ότι το Ίντερνετ της cosmote σε καλύπτει έξω.Μη ξεχνάς ότι το gps χρειάζεται να λειτουργεί τουλάχιστον 6-7 ωρες την ημέρα συνέχεια.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.975
Likes
6.457
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μη παραμυθιάζεσαι με τους χάρτες της Google.Αυτοι οι χάρτες χρειάζονται internet και δεν είμαι σίγουρος ότι το Ίντερνετ της cosmote σε καλύπτει έξω.Μη ξεχνάς ότι το gps χρειάζεται να λειτουργεί τουλάχιστον 6-7 ωρες την ημέρα συνέχεια.
Εχεις να προτείνεις κατι οικονομικο ?
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Ένα mls.το ελληνικό gps.αλλα εαν πας σε πολυκατάστημα θα δεις πολλά και φτηνά αρκεί να ειναι γρήγορο και να μη κολλάει.φυσικα και να εχει χάρτες της Ευρώπης.φανταζεσαι να είσαι στις Άλπεις και να χρειάζεσαι Ίντερνετ της cosmote;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.975
Likes
6.457
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ένα mls.το ελληνικό gps.αλλα εαν πας σε πολυκατάστημα θα δεις πολλά και φτηνά αρκεί να ειναι γρήγορο και να μη κολλάει.φυσικα και να εχει χάρτες της Ευρώπης.φανταζεσαι να είσαι στις Άλπεις και να χρειάζεσαι Ίντερνετ της cosmote;
χαχα οχι δεν θελουμε να το σκεφτομαστε :D θα μπουμε στο skroutz να δουμε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.635
Μέλη
39.255
Νεότερο μέλος
Katerina Arno

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom