Ισπανία Πρώτη φορά στη Βαρκελώνη

psilosgeo

Member
Μηνύματα
31
Likes
9
Καλησπέρα σε όλους, έχουμε κλείσει για τέλος Αυγούστου 7 μέρες με την πρότερη προσφορά της aegean για Βαρκελώνη. Πέραν των κλασσικών αξιοθέατων κτλ, βασικός μας στόχος είναι να απολαύσουμε και καμία παραλία μιας και θα είναι κατάκαλόκαιρο!
Σε ποια συνοικια προτείνεται διαμονη; Δεν έχω κλείσει ακόμα ξενοδοχείο και ακόμα το ψάχνω!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.905
Likes
10.006
Καλησπέρα σε όλους, έχουμε κλείσει για τέλος Αυγούστου 7 μέρες με την πρότερη προσφορά της aegean για Βαρκελώνη. Πέραν των κλασσικών αξιοθέατων κτλ, βασικός μας στόχος είναι να απολαύσουμε και καμία παραλία μιας και θα είναι κατάκαλόκαιρο!
Σε ποια συνοικια προτείνεται διαμονη; Δεν έχω κλείσει ακόμα ξενοδοχείο και ακόμα το ψάχνω!
Στην Γοτθικη. Εκτος του οτι ειναι απο μονη της ομορφη, ειναι και καλο σημειο ωστε να πηγαινεις παντου ακομη και με τα ποδια.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
562
Likes
955
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Στην Γοτθικη. Εκτος του οτι ειναι απο μονη της ομορφη, ειναι και καλο σημειο ωστε να πηγαινεις παντου ακομη και με τα ποδια.
και εγω εκλεισα μολις για 3η φορα παω στην βαρελωνα αυτη τη φορα εκλεισα μεσα στην πλατεια Reail! της προηγουμενες δυο παλι μεσα στην συνοικια που αναφερεις νομιζω ειναι οτι πιο γραφικο εχει η πολη και κοντα σε ολα!!
 

Giotaki!

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.
Τέλος Ιουλίου θα πάμε επιτέλους με την οικογένειά μου Βαρκελώνη για 6 ημέρες.
Ήθελα τη βοήθεια σας!:
1.Διαμονή στο ξενοδοχείο Hotel Lloret Ramblas ή Hotel Catalonia Albeniz. Το πρώτο είναι 200€ ακριβότερο.
2.Για τη μετακίνηση μας συμφέρει να βγάλουμε την T usual?
3.Θελουμε να πάμε στο θεματικό πάρκο Portaventura κ Ferrariland .Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος μετακίνησης. Αν πάμε με τρένο έχει συχνά δρομολόγια κ τι ώρα είναι το τελευταίο από Portaventura?
4.εχουμε κλείσει για park Guell 9.30 σε ποια στάση θα πρέπει να κατεβουμε?την ίδια μέρα έχουμε κλείσει Sagrada Familia με πύργο passion στις 16.30. Προτεινετε να κάνουμε την διαδρομή με τα πόδια με στάση για μεσημεριανό?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.987
Likes
27.973
1)Το ένα είναι στο κέντρο, το άλλο στου διαόλου την μάνα. Στο πρώτο τα περισσότερα είναι 5-10 λεπτά με τα πόδια, το άλλο θέλει ΜΜΜ για να πας οπουδήποτε.
2) Μόνο στην περίπτωση που θα πάρετε το μακρινό ξενοδοχείο θα πάρετε αυτήν την κάρτα.
αλλιώς η την T Casual η τίποτα.
3)Έχει αρκετά τρένα,δεν θυμάμαι το τελευταίο τι ώρα είναι, αλλά όταν πας εκεί να κόψεις εισιτήριο για να πάτε, ζήτα από το ταμείο να σου δώσει το Horario. Ποτέ δεν παίρνουμε το τελευταίο. Γίνεται της τρελής το πανηγύρι και κάνουν πάρτι οι πορτοφολάδες.
4)Όταν φτάσει στο πάρκο, φωνάζει ο οδηγός να κατεβείτε. Εσείς θα κατεβείτε στην επόμενη.Η επόμενη είναι κατηφόρα, ενώ η πρώτη είναι ανηφόρα. Το λεωφορείο είναι το νο 24 που είναι 3 λεπτά μακριά από το πρώτο ξενοδοχείο.
Προτεινετε να κάνουμε την διαδρομή με τα πόδια με στάση για μεσημεριανό?
Είναι εύκολη η διαδρομή, γιατί είναι κατηφόρα. Την έχω κάνει άπειρες φορές.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.177
Likes
2.021
Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.
Τέλος Ιουλίου θα πάμε επιτέλους με την οικογένειά μου Βαρκελώνη για 6 ημέρες.
Ήθελα τη βοήθεια σας!:
1.Διαμονή στο ξενοδοχείο Hotel Lloret Ramblas ή Hotel Catalonia Albeniz. Το πρώτο είναι 200€ ακριβότερο.
2.Για τη μετακίνηση μας συμφέρει να βγάλουμε την T usual?
3.Θελουμε να πάμε στο θεματικό πάρκο Portaventura κ Ferrariland .Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος μετακίνησης. Αν πάμε με τρένο έχει συχνά δρομολόγια κ τι ώρα είναι το τελευταίο από Portaventura?
4.εχουμε κλείσει για park Guell 9.30 σε ποια στάση θα πρέπει να κατεβουμε?την ίδια μέρα έχουμε κλείσει Sagrada Familia με πύργο passion στις 16.30. Προτεινετε να κάνουμε την διαδρομή με τα πόδια με στάση για μεσημεριανό?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Στο πρωτο ασυζητητι ειναι καρακεντρο κ απ οσο θυμαμαι τα δικλινα τους ειναι προσφατα ανακαινισμενα(οσα βλεπουν στο δρομο),γενικα θα σας βολεψει πολυ σαν βαση
 

Arwindan

Member
Μηνύματα
86
Likes
790
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Θα βρίσκομαι και εγώ Βαρκελώνη στα τέλη Αυγούστου.
Έχω κλείσει στο Acta Antibes Hotel Acta Antibes BCN | Barcelona - Official Website
Κάποια γνώμη για το συγκεκριμένο (όχι ότι θα μπορέσω να το αλλάξω βέβαια με τις τιμές που παίζουν τώρα);
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.978
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom