Πού είναι στον κόσμο;

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Έλα bloody mary σειρά σου να βάλεις photo; Διαφορετικά θα κεράσεις κοκτέιλ όλο ο travelstories! :clap: Πάντως μεταξύ μας, είναι λίγο creepy το username σου! :haha:
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Αν και δεν πήρα την επιβεβαίωση από την μεγάλη γκουρού των παραλιών, υποκύπτω στη θέληση του κοινού μου και συνεχίζω το παιχνίδι.

quiz12.jpg
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Ρώτησα φίλο και πλησίασα πιστεύω πιο πολύ!

Πρέπει να είναι στις καβουρότρυπες, μετά τον Αρμενιστή και πριν την Σάρτη.

Right?
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Γιούπι!

Σειρά μου τώρα (χάρηκα τώρα :bleh:):

Η επόμενη φωτογραφία στο quiz μας είναι η εξής:

aimg357.imageshack.us_img357_6659_pyrgosbk7.jpg



"Ό,τι λάμπει, δεν είναι χρυσός..."
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
χαχαχα. Η απομίμηση του πύργου του Eiffel κάπου στην Ελλάδα (είχε παίξει και σε μια διαφήμιση παλαιότερα αν θυμάμαι καλά) αλλά δεν ξέρω που ακριβώς βρίσκεται και δεν μπορώ να το ψάξω τώρα. Ας το πει κάποιος άλλος.

Καλό μήνα σε όλους...
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.200
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Καλό μήνα!

Ο Πύργος του Άιφελ των Φιλιατρών είναι ένα ομοίωμα μικρών διαστάσεων που φιλοτεχνήθηκε τον περασμένο αιώνα από τον καταγόμενο από τα Φιλιατρά γλύπτη Χάρρυ Φουρνιέ (το αληθινό του όνομα είναι Χαράλαμπος Φουρναράκης).
Ο εν λόγω "παράξενος καλλιτέχνης" όμως δεν έμεινε εκεί... κατασκεύασε επίσης -την ίδια εποχή περίπου- ένα άλλο must προορισμό του παράξενου ταξιδιώτη: το αλλόκοτο «Κάστρο των Παραμυθιών», λίγα μόλις χιλιόμετρα μακριά έξω από την πόλη των Φιλιατρών και δίπλα στο μικρό χωριό Αγρίλης.
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.200
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Και τώρα μια φωτογραφία από τις φετινές μου διακοπές. Είναι ένα τοπίο που κόβει την ανάσα, πολύ τουριστικός προορισμός, για τον οποίο όμως δεν είχα ιδέα ότι υπάρχει πριν φτάσω εκεί! :oops:
 

Attachments

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.200
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Μερικά στοιχεία: Η καστρούπολη αυτή κτίστηκε από Σέρβους, άνηκε όμως στους Βενετούς μέχρι τον 19ο αιώνα. Σήμερα είναι μνημίο της Unesco.
Αυτό που φένεται σαν λίμνη είναι στην πραγματικότητα φιόρδ, το νοτιότερο φιόρδ της Ευρώπης μάλιστα, και ένα από τα πιο επιβλητικά τοπία της Μεσογείου.
Τον τελευταίο καιρό οι τουρίστες μαζεύονται μιλιούνια καθώς είναι πολύ οργανωμένο και όμορφα αξιοποιημένο μέρος.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.010
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom