Που είναι στον κόσμο (v3)

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.707
Είναι τόσο άσχημο που δεν άντεξα και το έψαξα
το άρθρο γιατί ήταν ενδιαφέρον?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.439
Likes
21.598
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Είναι τόσο άσχημο που δεν άντεξα και το έψαξα
το άρθρο γιατί ήταν ενδιαφέρον?
Πρώτον, δεν ήξερα καν ότι υπήρχε άγαλμα του Λένιν στο Σιάτλ. Δεύτερον, είναι ενδιαφέρον πως "μεταφραζονται" τα διάφορα "σύμβολα".
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.919
Likes
12.846
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Με βοήθησε το σχόλιο του barkour....
Έχεις ανέβει επίπεδο ψαξίματος. Εμενα δεν μου το βγάζει 😭
Ισλανδία, Hvítserkur.
Επειδή χάνεται η προοπτική στη φωτογραφία, μοιάζει απο γλυπτό μέχρι παιχνίδι μεχρι...
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.439
Likes
21.598
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Έχεις ανέβει επίπεδο ψαξίματος. Εμενα δεν μου το βγάζει 😭
Αν νομίζεις ότι πληκτρολογησα απλά και στα ελληνικά "αρχιτεκτονικη σοσιαλιστικου ρεαλισμου" και το βρήκα γελιεσαι....
Το κτίριο έχει και δύο σιλο επίσης. Έχει και κάποια γκράφιτι και κάποιες δημόσιες λάμπες....
Η alma ανεβάζει φώτο με γκράφιτι. Αν πας στο συγκεκριμένο νήμα θα δεις γκράφιτι από Ραβένα. Σε μία από αυτές τις φώτο φαίνεται η στήλη ενός δημοσίου φωτισμού με καποια "δαχτυλίδια" που έχει πάνω. Αν δεις την φώτο με το κτίριο οι κολόνες των δημόσιων φωτισμων έχουν τέτοια δαχτυλίδια.... Ετσι βρήκα τη πόλη.
Έλα όμως που πάλι δεν το έβγαζε το ριμαδι.... Το γύρισα στα αγγλικά....τιποτα. Μετά το γύρισα στα ιταλικά....τίποτα.
Τελικά, άνοιγμα στο άνοιγμα και βάζοντας ότι λέξη μπορεί να προσδιορίζει τον κομμουνισμό, βρήκα μία φώτο... Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι έκανα λάθος με τη πόλη
Να ανησυχώ για το επίπεδο; :haha:


Σωστά! Βάζεις :)


Επειδή χάνεται η προοπτική στη φωτογραφία, μοιάζει απο γλυπτό μέχρι παιχνίδι μεχρι...
Ωρες ώρες η φάση μου είναι ανησυχητική, αλλά δεν μου το λέτε για να μην στεναχωριέμαι :p

Καλημέρα είπαμε; :agnes happy:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.919
Likes
12.846
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αν νομίζεις ότι πληκτρολογησα απλά και στα ελληνικά "αρχιτεκτονικη σοσιαλιστικου ρεαλισμου" και το βρήκα γελιεσαι....
Το κτίριο έχει και δύο σιλο επίσης. Έχει και κάποια γκράφιτι και κάποιες δημόσιες λάμπες....
Η alma ανεβάζει φώτο με γκράφιτι. Αν πας στο συγκεκριμένο νήμα θα δεις γκράφιτι από Ραβένα. Σε μία από αυτές τις φώτο φαίνεται η στήλη ενός δημοσίου φωτισμού με καποια "δαχτυλίδια" που έχει πάνω. Αν δεις την φώτο με το κτίριο οι κολόνες των δημόσιων φωτισμων έχουν τέτοια δαχτυλίδια.... Ετσι βρήκα τη πόλη.
Έλα όμως που πάλι δεν το έβγαζε το ριμαδι.... Το γύρισα στα αγγλικά....τιποτα. Μετά το γύρισα στα ιταλικά....τίποτα.
Τελικά, άνοιγμα στο άνοιγμα και βάζοντας ότι λέξη μπορεί να προσδιορίζει τον κομμουνισμό, βρήκα μία φώτο... Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι έκανα λάθος με τη πόλη
Να ανησυχώ για το επίπεδο; :haha:



Σωστά! Βάζεις :)



Ωρες ώρες η φάση μου είναι ανησυχητική, αλλά δεν μου το λέτε για να μην στεναχωριέμαι :p

Καλημέρα είπαμε; :agnes happy:
Πολυμηχανη! Speechless έχω μείνει. :haha:
Καλημέρα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
899.822
Μέλη
39.260
Νεότερο μέλος
ArgyK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom