Αυστρία Πληροφορίες για ταξίδι στο Kitzbühel

ellin22

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Καλησπέρα σε όλους, πέρυσι τον Φεβρουάριο είχα πετάξει με την aegean για το Ίννςμπρουκ και πραγματικά εντυπωσιάστηκα απο την ομορφία των αυστριακών άλπεων. Επισκέφθηκα επίσης και κάποια αλπικά χωριά όπως το Ζέεφελντ και στο τέλος διέσχισα με τρένο την Αυστρία για να πάω στο Μόναχο όπου πήρα το αεροπλάνο του γυρισμού.

Όσο ήμουνα στο Ίννςμπρουκ μια Αυστριακή μας πρότεινε να πάμε στο Κίτσμπουελ όπου θεωρείται το τοπ των αυστριακών άλπεων! θα ήθελα να ρωτήσω πληροφορίες για το που μπορούμε να μείνουμε καθώς οι τιμές μέσα στο κέντρο είναι σχεδόν απαγορευτικές, ποιοι άλλοι προορισμοι όμορφοι είναι εκεί κοντά και ποιο είναι το κοντινότερο αεροδρόμιο.
 

depo

Member
Μηνύματα
103
Likes
310
Επόμενο Ταξίδι
Καβάλα
Ταξίδι-Όνειρο
νησί του Πάσχα
Καλησπέρα σε όλους, πέρυσι τον Φεβρουάριο είχα πετάξει με την aegean για το Ίννςμπρουκ και πραγματικά εντυπωσιάστηκα απο την ομορφία των αυστριακών άλπεων. Επισκέφθηκα επίσης και κάποια αλπικά χωριά όπως το Ζέεφελντ και στο τέλος διέσχισα με τρένο την Αυστρία για να πάω στο Μόναχο όπου πήρα το αεροπλάνο του γυρισμού.

Όσο ήμουνα στο Ίννςμπρουκ μια Αυστριακή μας πρότεινε να πάμε στο Κίτσμπουελ όπου θεωρείται το τοπ των αυστριακών άλπεων! θα ήθελα να ρωτήσω πληροφορίες για το που μπορούμε να μείνουμε καθώς οι τιμές μέσα στο κέντρο είναι σχεδόν απαγορευτικές, ποιοι άλλοι προορισμοι όμορφοι είναι εκεί κοντά και ποιο είναι το κοντινότερο αεροδρόμιο.
Καλησπέρα, το κοντινότερο αεροδρόμιο είναι του Salzburg. Άλλες επιλογές είναι το Innsbruck και το Μόναχο. Εγώ είχα μείνει στο Salsburg και πήγα ολοήμερη στο Kitzbuhel. Αν θέλετε να μείνετε κοντινότερα στο Kitzbuhel μπορείτε να μείνετε είτε στο Jochberg είτε στο Kirchberg in Tirol, και τα δύο έχουν πρόσβαση στις πίστες του σκι.
 
Μηνύματα
656
Likes
2.955
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Δεν έχω να σου δώσω πληροφορίες πάρα μόνο ότι ένας πολυταξιδευμενος θείος μου, μου είπε κάποτε ότι στο Κιτσμπουχελ έκανε τα καλύτερα Χριστούγεννα που έχει κάνει ποτέ. Δεν έχει ξαναδεί πιο ωραίο μέρος στολισμενο τα Χριστούγεννα
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.169
Likes
25.454
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Δεν έχω να σου δώσω πληροφορίες πάρα μόνο ότι ένας πολυταξιδευμενος θείος μου, μου είπε κάποτε ότι στο Κιτσμπουχελ έκανε τα καλύτερα Χριστούγεννα που έχει κάνει ποτέ. Δεν έχει ξαναδεί πιο ωραίο μέρος στολισμενο τα Χριστούγεννα
Πραγματικά πανέμορφο μέρος με πάρα πολλές χιονοδρομικές πίστες όλων των κατηγοριών. Είχαμε πάει για σκι με τουριστικό πρακτορείο πριν από 40 (σαράντα) χρόνια οπότε δεν μπρώ να ξέρω τι γίνεται τώρα. Το σίγουρο είναι ότι θα περάσετε θαυμάσια.
 

harilander

Member
Μηνύματα
563
Likes
476
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
σχετικά κοντά και όμορφο είναι το zell am see
 

ellin22

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
ευχαριστώ πολύ...το Σαλτσμπουργκ πόση ώρα είναι? σε αυτα τα 2 τα χωριουδακια οι τιμές φαντάζομαι θα είναι φθηνότερες σε σχέση με το κιτςμπουελ
 

depo

Member
Μηνύματα
103
Likes
310
Επόμενο Ταξίδι
Καβάλα
Ταξίδι-Όνειρο
νησί του Πάσχα
ευχαριστώ πολύ...το Σαλτσμπουργκ πόση ώρα είναι? σε αυτα τα 2 τα χωριουδακια οι τιμές φαντάζομαι θα είναι φθηνότερες σε σχέση με το κιτςμπουελ
Το Salzburg είναι 2,5 ώρες με το τρένο. Ναι, οι τιμές είναι φθηνότερες στα χωριά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.525
Μηνύματα
899.032
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom