Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αποδόθηκε δικαιοσύνη.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Απίστευτα πεναλτι οι Ολλανδοι.
Απιστευτος Φαν Χααλ που εκανε αλλαγη τερματοφυλακα για τα πέναλτι. Εβαλε τον Κρουλ που σε ΌΛΑ τα πεναλτι περίμενε να δει την μπαλα και μετά επεφτε. Ο τι δεν εκανε ο Καρνεζης. Και φυσικα σε ολα επεσε σωστά.
Και τελικα στην τετραδα εχουμε τις ομαδες που υποψιαζομασταν απο την αρχη του μουντιάλ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.914
Likes
52.092
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ούτε μπάλα είδαμε στους προημιτελικούς ούτε ΜΙΑ έκπληξη. "Άθλημα των εκπλήξεων my ass". Τουλάχιστον γύρισε η τύχη μου. Έπαιξα Ολλανδία +4.5 κόρνερ και πριν τα πέναλτι ότι οι Τίκος θα βάλουν λιγότερα από 4 πέναλτι. Συνολικά βέβαια Κουβανός είμαι στο Μουντιάλ, αλλά πιστεύω Ολλανδία και Γερμανία να με δικαιώσουν. Τέτοιο μαρτύριο να κάθομαι να βλέπω ποδόσφαιρο είναι κρίμα να πάει απλήρωτο...

Παλαβό στατιστικό είπε ο σπίκουλας: μέχρι τώρα στις 13 περιπτώσεις που πήγαν στα πέναλτι, στις 12 κέρδιζε η ομα΄δα που σούταρε πρώτη... Γιατί;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.914
Likes
52.092
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.914
Likes
52.092
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

fotast

Member
Μηνύματα
9.585
Likes
14.749
Από ότι διάβασα αυτό με την αλλαγή τερματοφύλακα στα πέναλτι το είχε κάνει και ένας άλλος Ολλανδός(Φάντροκ) πρίν πολλά χρόνια στην ΑΕΚ.Σε αγώνα Ουέφα έβγαλε τον βασικό τερματοφύλακα και έβαλε τον Χρηστίδη(μεγάλος τερματοφύλακας αλλά είχε μεγαλώσει και είχε να παίξει και κάποιους μήνες).
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Από ότι διάβασα αυτό με την αλλαγή τερματοφύλακα στα πέναλτι το είχε κάνει και ένας άλλος Ολλανδός(Φάντροκ) πρίν πολλά χρόνια στην ΑΕΚ.Σε αγώνα Ουέφα έβγαλε τον βασικό τερματοφύλακα και έβαλε τον Χρηστίδη(μεγάλος τερματοφύλακας αλλά είχε μεγαλώσει και είχε να παίξει και κάποιους μήνες).
Το 1978 με την ΚΠΡ

Από τις 4 ομάδες που έμειναν, οι Ολλανδοί έχουν παίξει το καλύτερο ποδόσφαιρο, ελπίζω να το πάρουν επιτέλους.
Συμφωνω απολυτα αλλά δεν το πολυβλεπω. Παντως είναι κριμα η Ολλανδία να μην εχει πσρει ενα ΠΚ
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.585
Likes
14.749
Σίγουρα είναι κρίμα για την Ολλανδία με βάση το ποδόσφαιρο που έπαιξε κατά καιρούς και τους παίκτες που είχε.Αλλά να που στο ποδόσφαιρο 1+1 δεν κάνουν πάντα 2(και χωρίς συνωμοσίες-που υπάρχουν και αυτές).
Τέλος πάντων Ολλανδία θέλω και εγώ ακόμη και σε βάρος της "ομάδας" μου(Βραζιλία).Με την μπάλα που έπαιξε η τελευταία(2/3 ενός αγώνα) δεν αξίζει τίποτα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.546
Μηνύματα
899.856
Μέλη
39.263
Νεότερο μέλος
Sissy Chachla

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom