Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

fotast

Member
Μηνύματα
9.587
Likes
14.761
Κολομβία(και Κόστα Ρίκα) από τις αποκαλύψεις αυτού του Μουντιάλ.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.094
Likes
6.557
Κολομβία(και Κόστα Ρίκα) από τις αποκαλύψεις αυτού του Μουντιάλ.
Διαφωνώ για την Κολομβία. Ομάδα του προπονητή την οποία αναμόρφωσε από τότε που την ανέλαβε, την έκανε ομάδα δυνατή και σφιχτή πίσω με πάρα πολύ καλά προκριματικά έχοντας δεχθεί τα λιγότερα γκολ και με παίκτες οι οποίο πρωταγωνιστούν στις ομάδες τους και κυρίως αγωνίζονται κανονικά και έχουν ρυθμό.
Σε αντίθεση με την Ουρουγουάη η οποία με την απουσία του Σουάρες δεν υπάρχει στο γήπεδο και αν βάλουμε μέσα την μέτρια χρονιά που έκαναν πολλοί από τα βασικά βιολιά της ομάδας σε συνδυασμό με τους τραυματισμούς τους τότε και μόνο η πρόκριση στους 16 ήταν θαύμα!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.916
Likes
52.112
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όταν έλεγα εγώ ότι ο Χάμες θα είναι η αποκάλυψη του τουρνουά με κορόιδευαν...

Πάμε μωρή Κολόμπια. Επίσης αγαπάμε Ολλανδία (μέχρι να τ α κάνει θάλασσα ως συνήθως) και λίγο κόσμο ακούω να ασχολείται με τη Γαλλία, που είναι τρελή σιγανοπαπαδιά φέτος.

Α, το 4.20 που πληρώνει η Ελβετία για πρόκριση απέναντι στην Αργεντινή μόνο εγώ το βρίσκω γαργαλιστικό;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.916
Likes
52.112
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Επειδή βλέπω ότι είστε φαν του Μαραντό μερικοί, λέω να σας πως και τα αποψινά. Η εκπομπή ήταν βαρετή, ο Ντιέγο ήταν σε χαμηλά επίπεδα μαστούρας, σε καποια φάση μέχρι που έβγαζαν και νόημα αυτά που έλεγε, εννοείται με ταχύτητα Τσάρτα, αλλά υπήρχε ουσιαστικό, ρήμα, υποκείμενο, αντικείμενο.

Μέχρι που ο Βίκτορ Ούγκο αποφάσισε να ρίξει λάδι στη φωτιά:
- Ο Μπεκενμπάουερ κι ο Πελέ πάντως συμφώνησαν με την ποινή στο Σουάρες
- Άσε μας μωρέ με τις μούμιες, που βγήκαν από το μουσείο, από τη σαρκοφάγο βγήκαν αυτοί μωρέ. Αφού τους πληρώνει η ΦΙΦΑ, τι περίμενες να πουν; Πουλημένοι, θέλουν να κάνουν και δηλώσεις! Που τους είπε η ΦΙΦΑ "βγείτε να συμφωνήσετε και μετά ελάτε να σας πληρώσω". Ουστ ρε! (κοιτάει την κάμερα, βάζει το δείκτη στο στόμα σε στιλ "σσσ" και συνεχίζει). Πελέ, μόκο ρε, κάνε μόκο!
- Ξέρεις επηρεάζουν αυτές οι προσωπικότητες με τις απόψεις τους...
- Ποιες προσωπικότητες μωρέ; Και καλά αυτός ο Μπεκενμπαουερ θα μένει σε καμιά βίλα στο Μόναχο, αλλά ο άλλος; Μπορεί να βγει στο Ρίο ή στο Σάο Πάολο να κάνει μια βόλτα μετά από αυτά που είπε για το Λουισίτο και πλήγωσε όλους τους Λατινοαμερικάνους; Άκου προσωπικότητες! Καθυστερημένοι είναι, βλαμένοι και οι δύο, πουλητάρια της ΦΙΦΑ! Όσο για τον Πελέ, 4 φορές έχει σπάσει τις μύτες αντιπάλων του με τους αγκώνες, άντε τώρα που θα κάνει και κριτική στο Λουισίτο το Σουάρες, το παιδάκι έκανε ένα λάθος και θα μας κριτικάρει τώρα ο Πελέ....
- Ε πάμε να δούμε τα γκολ της Κολομβίας;
- Άντε βάλε τα γκολ γιατί μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι με αυτούς... Πελέ... Ποιος Πελέ; Ξέρεις τι του έλεγε ο Γκέρσον, ο Τοστάο, όλος ο κόσμος στον Πελέ; Πόσο θα ήθελες να είσαι αριστεροπόδαρος! Γιατί εμείς οι αριστεροί είμαστε διαφορετικοί, είδες σήμερα ο Χάμες τι γκολάρα έβαλε; Με το αριστερό, όπως πρέπει!
- Τι κρίμα που το δεύτερο το έβαλε με το δεξί...
- Ε ναι, αυτό ήταν λάθος!

Για την Ελλάδα είπε ότι θα περάσει η Κόστα Ρίκα, γιατί είναι ασταμάτητη, έχει "περισσότερο ποδόσφαιρο" και αύριο θα έχουμε pura vida.
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
199
Likes
225
Στις αποκαλύψεις του τουρνουά εγώ βάζω και το Μεξικό. Πολύ ωραία ομάδα και το ζευγάρι Μεξικό-Ολλανδία είναι αυτό που μου κεντρίζει το ενδιαφέρον πιο πολύ από όλα τα άλλα. Μου αρέσουν και οι δύο αλλά νιώθω πως το Μεξικό μπορεί να κάνει την έκπληξη (;) .. !
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.746
Likes
6.487
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
5+3+4 κι έχουμε συνέχεια...η κρίση έπιασε και το ποδόσφαιρα στις pigs...ευτυχώς που μας ξελασπώνει η Ιταλία
κοίτα να δεις φίλε μου πόσο έξω έπεσα!!! που το περίμενα πως θα έμενε το g κι οι υπόλοιποι στους καναπέδες. τους γλωσόφαγα του Ιταλιάνους!! αν ειναι να πέφτω έξω και ν άρχονται άλλα ντ΄άλλών γιατί να μη συνεχίσω:
Ούτε τιμωρία να μας βάλανε οι διοργανωτές. Ρεσίφε. Μια βδομάδα μείναμε, έκανα το λάθος και πήγα στην πόλη μεσημέρι κι από τη ζζέστη δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου. 8 μοίρες Νότια του Ισημερινού παρακαλώ!!! Κι αυτό όταν οι Κοσταρικανοί ζουν μονίμως στο 8-10 Βόρειο και θά παίζουν στο στοιχείο τους... μας έχουν στλο τσεπάκι τους... τι να σου κάνουν ο Καρά κι οι άλλοι βετεράνοι μας εκεί στους Τροπικούς...
(Κάπου πήρε το μάτι μου πως στην Κοσταρίκα υπάρχουν 3 πόλεις με ελληνικά ονόματα: Grecia, Atena και Sparta) το έχουμε πει εδώ...;)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ξεκινησε το Ολλανδία Μεξικο.
Δεν ειμαι τοσο σιγουρος οτι οι Ορανιε θα τα καταφέρουν απέναντι στους σκληροτραχηλους και καλα οργανωμενους αμυντικα Μεξικανους.

Στα δικα μας βρισκονται αντιμετωπες δυο ομαδες που δεν τους αρεσει να παιζουν παιχνιδι πρωτοβουλιας.
Λογικά το παιχνιδι θα εχει πολλη τακτική και δεν θα μπουν πολλα γκολ.
Η ομαδα μας υπερτερει σε εμπειρία και αντιμετώπιση τετοιων ματς, οι αντιπαλοι μας εχουν περισσοτερο ταλέντο και ενθουσιασμό.
Για εμένα οπως είπα σήμερα ισως παραπάνω και απο την προκριση σημασια εχει η εικονα και η εμφανιση της ομαδας, χωρίς να σημαινει οτι περιμενω να παιξουμε τοσο καλά οπως με την Ακτη Ελεφαντοστού.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.782
Πιστεύω ότι το Μεξικό το είχαμε...:)
Τώρα με την Ολλανδία λίγο δύσκολα...

Πέρα από την πλάκα ζόρικη η Κασκαρίκα αλλά όχι αχτύπητη....
Δεν βλέπω όμως να περνάμε .....Διαψεύστε με ρεεεε

Αν έχω το γούρι μου μάλλον θα περάσουμε....

Πρέπει όπως είπε κάποιος δημοσιογράφος με την Κατσουρανολογία να παίξουμε 2 φορές με την Κοσταρίκα .....μια με Κατσουράνη και μια χωρίς για να δούμε πια μας πάει πιο πολύ..:D

Για να δούμε θα καταφέρουμε να ψηλώσουμε το ταβάνι;;;


Το Μεξικό μου άρεσε γενικά αλλά οι Ολλανδοί πιστεύω και γω πραγματικά άξιζε να περάσουν έστω και μ' αυτό το πέναλτι...Ο Ρόμπεν το πήρε πάνω του...

ααα και χθες πέρασαν 2 Λατινιαμερικάνικες ομάδες .....εεε το δίκαιο δεν είναι σήμερα να περάσουν 2 Ευρωπαϊκές;;;εε;)
 
Last edited:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.966
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom