Γερμανία Πέριξ του Mannheim

Fanie

Member
Μηνύματα
256
Likes
620
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Lena's Stone Forest
Αρχές του Ιουνίου θα πραγματοποιήσω το πρώτο μου ταξίδι στη Γερμανία.
Θα μείνω για πέντε ημέρες στο Mannheim, φιλοξενούμενη σε σπίτι γνωστών μου, και ψάχνω για ημερήσιες εκδρομές στη γύρω περιοχή (σε απόσταση δύο ωρών το πολύ από την έδρα μου).
Θέλω να δω σπιτάκια με ξύλινα πλαίσια, πύργους, παλάτια, κάστρα, εκκλησιές, μουσεία, πάρκα, ποτάμια:shock:... ή ό,τι από αυτά προλάβω.

Το μεταφορικό μου μέσο θα είναι το τρένο.

Κάθε πρόταση καλοδεχούμενη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.748
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Heidelberg. Πας με αστικό τρένο (s-bahn) από το Mannheim (το οποίο είναι επίσης ενδιαφέρον μέρος...)
 

Fanie

Member
Μηνύματα
256
Likes
620
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Lena's Stone Forest
Σας ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις σας.
Για τις πόλεις Bad Wimpfen και Eberbach έχετε κάποια γνώμη; Είναι κι αυτές αρκετά κοντά στην έδρα μου.
Όσον αφορά το Mannheim δεν μου το έχουν περιγράψει σαν ιδιαίτερα ενδιαφέρον μέρος. Μου έχουν πει ότι έχει ένα κάστρο κι ένα πάρκο. Τι μου κρύβουν;
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
764
Likes
280
Σας ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις σας.
Για τις πόλεις Bad Wimpfen και Eberbach έχετε κάποια γνώμη; Είναι κι αυτές αρκετά κοντά στην έδρα μου.
Όσον αφορά το Mannheim δεν μου το έχουν περιγράψει σαν ιδιαίτερα ενδιαφέρον μέρος. Μου έχουν πει ότι έχει ένα κάστρο κι ένα πάρκο. Τι μου κρύβουν;
η πρωτη καλη μου φαινεται αν και πρωτη φορα την ακουω. Απο την περιοχη γνωστο ειναι και το speyer που ειναι και καλα απο τις πρωτες πολεις της Γερμανιας, αλλα εκτως απο αυτο δεν ξερω ανα αξιζει.
Ε και να μην σου αρεσει το Mannheim η Heidelberg ειναι διπλα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.403
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom