Γενικά Αυστρία Οδικώς Προς Βιέννη

Μηνύματα
129
Likes
203
Σε καθε περιπτωση θα κανετε μινιμουμ δυο διανυκτερευσεις νωριτερα,μια Σερβια η Σκοπια,και μια Ουγγαρια.
Εγω συνηθως οταν ανεβαινω πανω,κανω πρωτη διανυκτερευση στη Γευγελη.
Εχω ταξιδεψει μονοκοπανια απο Βελιγραδι-Αθηνα χειμωνα,και ειναι σκοτωμα.
Η μερα ειναι μικρη,και με την διαφορα της ωρας στις τεσσερις το απογευμα θα εχει ηδη νυχτωσει.
Θα χρειαστεις χιονολαστιχα η τεσσαρων εποχων.
 

DimitrisG

Member
Μηνύματα
27
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολι
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Σκοπός σας είναι να φτάσετε με αυτοκίνητο μέχρι τη Βιέννη και να μη δείτε τίποτα ενδιάμεσα; Πόσες μέρες θα έχετε; Είναι πολλά τα χλμ για να κάνετε μόνο μία στάση με παιδί... Ακόμα και οι δύο στάσεις μου φαίνονται λίγες, αφού ξεκινάτε απο Αθήνα, αλλά εσείς ξέρετε τις αντοχές σας και το παιδί σας.

Όχι για αυτό ρώτησα να μου δώσετε συμβουλές :)
 

DimitrisG

Member
Μηνύματα
27
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολι
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Σε καθε περιπτωση θα κανετε μινιμουμ δυο διανυκτερευσεις νωριτερα,μια Σερβια η Σκοπια,και μια Ουγγαρια.
Εγω συνηθως οταν ανεβαινω πανω,κανω πρωτη διανυκτερευση στη Γευγελη.
Εχω ταξιδεψει μονοκοπανια απο Βελιγραδι-Αθηνα χειμωνα,και ειναι σκοτωμα.
Η μερα ειναι μικρη,και με την διαφορα της ωρας στις τεσσερις το απογευμα θα εχει ηδη νυχτωσει.
Θα χρειαστεις χιονολαστιχα η τεσσαρων εποχων.
Σας ευχαριστώ για την απάντηση.
Υπάρχει περίπτωση να βρω κίνηση εκείνες τις ημέρες στα τελωνεία;

Υπάρχουν προτεινόμενες ώρες ;
 

DimitrisG

Member
Μηνύματα
27
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολι
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη

Ουαου, πολύ ενδιαφέρον, βέβαια δεν ξέρω πόσο βολικό είναι αυτό εάν ήδη έχω προγραμμάτισει το ταξίδι κάποιες εβδομάδες πριν και -λεμε τώρα- είμαι σε ουρά 4-5 ώρες με παιδί στο πίσω κάθισμα (έτσι διάβασα σε άλλο φόρουμ για Ουγγαρία - Αυστρία αλλά σε περίοδο καλοκαιριού)

Ευχαριστώ όμως θα το έχω πλέον στα υπόψη να το παρακολουθώ
 
Μηνύματα
73
Likes
425
Το κανω τα τελευταια 2 Χριστούγεννα.
Οποσδηποτε χιονολαστιχα, πράσινη κάρτα.

Σταση Nis σαν πρωτη , δευτερη Βουδαπεστη και μετα ειναι διπλα όποτε εχετε και όλη την μερα μπροστα σας.
Βεβαια το προγραμμα αυτο ειναι χωρις παιδι, όποτε δεν ειμαι ο πιο κατάλληλος γιατι δεν ξερω πως ταξιδεύει ενα παιδι και τις δυσκολίες που προκύπτουν.

Τα πιο απαιτητικά σύνορα που εχω συναντήσει ειναι της Ουγγαρίας(εχω φαει μεχρι και 2 ωρες). Τοσο με το αυτοκίνητο τον χειμωνα όσο και με την μηχανη το καλοκαιρι.

Όπως και να τις κανετε τις στάσεις να πάτε, ειναι απο τα ωραιότερα Χριστούγεννα που εχω κανει στην Βιεννη.
 

DimitrisG

Member
Μηνύματα
27
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολι
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Το κανω τα τελευταια 2 Χριστούγεννα.
Οποσδηποτε χιονολαστιχα, πράσινη κάρτα.

Σταση Nis σαν πρωτη , δευτερη Βουδαπεστη και μετα ειναι διπλα όποτε εχετε και όλη την μερα μπροστα σας.
Βεβαια το προγραμμα αυτο ειναι χωρις παιδι, όποτε δεν ειμαι ο πιο κατάλληλος γιατι δεν ξερω πως ταξιδεύει ενα παιδι και τις δυσκολίες που προκύπτουν.

Τα πιο απαιτητικά σύνορα που εχω συναντήσει ειναι της Ουγγαρίας(εχω φαει μεχρι και 2 ωρες). Τοσο με το αυτοκίνητο τον χειμωνα όσο και με την μηχανη το καλοκαιρι.

Όπως και να τις κανετε τις στάσεις να πάτε, ειναι απο τα ωραιότερα Χριστούγεννα που εχω κανει στην Βιεννη.
Σας υπέρ ευχαριστώ για τις πληροφορίες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom