ΗΠΑ Οδηγός για ESTA

Roadrunner

Member
Μηνύματα
61
Likes
15
Καλησπέρα και χρόνια πολλά ! Έχω ESTA από προηγούμενο ταξίδι .Θα ξανά ταξιδέψω φέτος ΗΠΑ αλλά η πτήση δεν θα είναι απευθείας δηλαδή θα έχω ανταπόκριση στην Ουάσιγκτον μέχρι τον τελικό προορισμό .Η ερώτηση είναι η εξής .Στην ESTA πρέπει να κάνω τροποποίηση ; Και αν ναι δηλώνω ως προορισμό την Ουάσιγκτον ή τον τελικό προορισμό ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.907
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Σε φίλο θα μείνω.
Δε χρειάζεσαι κάτι άλλο. Έχε εύκαιρο το εισιτήριο επιστροφής αν θες (αν και δεν πρόκειται να στο ζητήσουν). Με την ΕΣΤΑ και το διαβατήριό σου είσαι μια χαρά. Θα σε ρωτήσουν τρία τυπικά πράγματα και σε 5 λεπτά θα έχεις τελειώσει. Απλά έχε την ΕΣΤΑ τυπωμένη και εννοείται πάνω σου (όχι στην βαλίσσα που έχεις παραδώσει, διότι πρώτα είναι ο έλεγχος και μετά παίρνεις τη βαλίτσα σου)
Screenshot στο κινητό που φαίνεται ο αριθμός αίτησης της ESTA και ότι είναι approved και είσαι μια χαρά. Έχεις την δυνατότητα να αποθηκεύσεις στο κινητό την διεύθυνση του http που έχει εγκριθεί η ESTA, για να είσαι 100% σίγουρος/η.

Καλησπέρα και χρόνια πολλά ! Έχω ESTA από προηγούμενο ταξίδι .Θα ξανά ταξιδέψω φέτος ΗΠΑ αλλά η πτήση δεν θα είναι απευθείας δηλαδή θα έχω ανταπόκριση στην Ουάσιγκτον μέχρι τον τελικό προορισμό .Η ερώτηση είναι η εξής .Στην ESTA πρέπει να κάνω τροποποίηση ; Και αν ναι δηλώνω ως προορισμό την Ουάσιγκτον ή τον τελικό προορισμό ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Από την στιγμή που έχει εγκριθεί η ESTA, δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Τόσα χρόνια βάζω διεύθυνση Νέας Υόρκης για έγκριση καινούργιας ESTA, παρότι μπορεί το σημείο εισόδου να είναι Δυτικές Πολιτείες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.534
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom