Γενικά Νησι για φοιτητες χωρις λυσσα :)

cathy7

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια,Σκανδιναβια
Γεια σας!Ειμαστε τεσσερις φοιτητριες και ψαχνουμε νησακι να παμε κανα 5ημερο διακοπες κα χρειαζομαστε τη βοηθεια σας.Τα κριτηρια μας
α.Κοντα σχετικα,οχι καμμια Ροδο-Κρητη πχ λογω μεταφορικων
β.Αξιοπρεπεις συγκοινωνιες,για να χουμε προσβαση σε πολλες διαφορετικες παραλιες χωρις αμαξι
γ.Το προβλημα μας ολο.Να εχει νεολαια και επιλογες στη διασκεδαση χωρις να γινεται της ζουρλης.
Δηλαδη να χει κοσμο στην ηλικια μας,να μην ειναι ολο γεροντια και ζευγαρια,(οχι οτι εχουμε κατι εναντια στα γεροντια και τα ζευγαρια,ξερετε τωρα;)) και να εχει μπαρακια,σχετικο τζερτζελο κλπ
ΑΛΛΑ δεν θελουμε φαση Μυκονος, στριμωγμα, σαρδελοπατικωμα, ιδρωμενοι,μεθυσμενοι ξερνανε στο ποδι σου κλπ.
Aρκετα στο στυλ μας ειναι η Αμοργος,αλλα δυστυχως η μια πηγε περυσι οποτε δεν παιζει.Εγω ειχα προτεινει Ιο,αλλα αλλες λενε οι θα γινεται αυτο ακριβως που περιεγραψα απο πανω.Επισης οι αλλοι λενε για Παρο κι εγω απ αυτα που εχω ακουσει φοβαμαι οτι θα γινεται αυτο το απο πανω.
Που ειναι πιο ανθρωπινα(Λιγοτερο Μαλια,να καταλαβετε:cool:),Παρο η Ιο?Και γενικα που ειναι καλυτερα κατα τη γνωμη σας?
Αν εχετε πληροφοριες για κανα αλλο ωραιο νησι που πιστευετε οτι θα μας ταιριαζε ειναι πολυ ευπροσδεκτες.
υγ.Και η Ικαρια μου αρεσε απο περιγραφες φιλων,αλλα αν δεν κανω λαθος ειναι ιδανικη για μεγαλυτερες παρεες.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.207
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Κατάλαβα καλά απ' τον τίτλο ότι ψάχνετε νησί που να έχει φοιτητές που να μην είναι λυσσασμένοι? Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι συμφοιτητές να σας συνοδέψουν (που δε θα είναι λυσσασμένοι προφανώς)?
 

alma

Member
Μηνύματα
3.998
Likes
16.852
Μπαράκια αλλά χωρίς στρίμωγμα και τρελό κόσμο και σχετικά κοντά...μμμ...και αν αποκλείσουμε Πάρο και Ίο,ίσως μπορείτε να κοιτάξετε και Σίφνο(το λέω επειδή θέλετε και καλές συγκοινωνίες),αλλιώς θα πρότεινα και άλλα π.χ.Σπέτσες.Βέβαια η Σίφνος έχει και ζευγάρια αλλά δεν είναι το κλασσικό ζευγαρονήσι και έχει ποιοτικότερη διασκέδαση από άλλα κυκλαδονήσια.Φημίζεται για ποιοτικότερο τουρισμό απο άλλες Κυκλάδες.
 

cathy7

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια,Σκανδιναβια
Χαχα οπως φαινεται κι απ το περιεχομενο του μηνυματος καμμια σχεση.Δεν μου χε περασει καν απ το μυαλο αυτο,δεν το θεωρω προβημα,στο κατω κατω τοσες ειμαστε :p
Πλακα εκανα,εμεις ειμαστε οι "φοιτητες χωρις λυσσα" ,εννοω ψαχνουμε για κατι fun αλλα οχι λυσσαλεο-ακα να επικρατει παντου και παντα το αδιαχωρητο-επειδη θα μας κουραζε,οχι επειδη φοβομαστε τους φοιτητες με λυσσα :p.Αυτα που λεω και στο μηνυμα βασικα.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Ίο να πάτε...
Γριές είστε και θέλετε ηρεμία;
 

cathy7

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια,Σκανδιναβια
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις κατ αρχην!Βρε παιδια ,ειπα εγω οτι θελουμε ηρεμια?Ξερω πολλα νησια που ειναι ηρεμα και δεν τα ανεφερα καν.Γι αυτο λεμε αρχικα για Παρο η Ιο,να χει και κλαμπακια και κοσμο κλπ.ΑΠΛΑ απο οσα εχω ακουσει απο φιλους, ελπιζω να μην ειναι υπερβολικα στριμοκωλα απ τον πολυ κοσμο,σε φαση αηδιας.Σαν να πας Βουλιαγμενη Σαββατοκυριακο ας πουμε.Αυτο δεν θελουμε,ακριβως για να το διασκεδασουμε .
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Ίο να πάτε...
Γριές είστε και θέλετε ηρεμία;
Χαχα. Μ αρεσει ο κοφτος σου τροπος...:D
Κ γω μαζι με τα κοριτσια, τις κατανοω απολυτα, προπερυσι στη Μυκονο κοντεψα να παθω εγκεφαλικο! Περα απ τις πανυψηλες τιμες (που ομολογουμενως δεν ειναι για φοιτητριες), η ολη ξεσαλωκατασταση απο ενα σημειο κ μετα δεν ειχε και τοση πλακα, σε σημειο να καταντα εμετικη! κυριολεκτικα κ μεταφορικα...
Ασε δε που αν κανεις το λαθος να παρεις κ το αμορε μαζι, πρεπει να περπατατε το βραδυ ή τοιχο με τοιχο ή κ*λο με κ*λο!:D:D:bleh:
Λιγη ησυχια λοιπον δεν βλαπτει! Λιγη ομως...
Ιο δεν εχω παει κι ετσι το ραβω:haha:
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
...
Ασε δε που αν κανεις το λαθος να παρεις κ το αμορε μαζι, πρεπει να περπατατε το βραδυ ή τοιχο με τοιχο ή κ*λο με κ*λο!:D:D:bleh::haha:
Αχαχαχα :haha: ! εμένα μου το χουφτώσανε το αμόρε όταν είχαμε πάει Μύκονο:haha:!!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δηλαδη να χει κοσμο στην ηλικια μας,να μην ειναι ολο γεροντια και ζευγαρια,(οχι οτι εχουμε κατι εναντια στα γεροντια και τα ζευγαρια,ξερετε τωρα;)) και να εχει μπαρακια,σχετικο τζερτζελο κλπ
Παντως αν πατε σε μερος με πολλα γεροντια ισως κανετε και τζαμπα διακοπες...
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Παντως αν πατε σε μερος με πολλα γεροντια ισως κανετε και τζαμπα διακοπες...
Μη γινεσαι κακος...:D Θα διαφωνησω παντως, εκει που φτασαν οι συνταξεις μη σου πω οτι τα γεροντια θα ζητανε κ χαρτζιλικι...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μη γινεσαι κακος...:D Θα διαφωνησω παντως, εκει που φτασαν οι συνταξεις μη σου πω οτι τα γεροντια θα ζητανε κ χαρτζιλικι...
Ο Χριστος και ο Ζαχος Χατζηφωτιου, δεν ειπα να πανε στην Αιδηψο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.691
Μέλη
39.256
Νεότερο μέλος
ntan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom