Γενικά Νησιά και ποδήλατο!!! ;;;;;;

iNeedTheCure

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κρήτη - Γύρος του νησιού
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Γειά σας.. Ενδιαφέρομαι να πάω για camping σε κάποιο νησί, δεν υπάρχει αυτοκίνητο οπότε είπα με την παρέα μου να πάρουμε τα ποδήλατα μας για να μετακινηθούμε και να γυρίσουμε όσο το δυνατόν περισσότερα μέρη στο νησί που θα πάμε.. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρουμε ποιό να επιλέξουμε κ έτσι θα ήθελα την βοήθεια από όσους γνωρίζουν για το ποιό είναι το καλύτερο νησί που θα μπορούσαμε να μετακινούμαστε με ποδήλατο.. Ίσως αν γνωρίζετε κάποιο που να έιναι κάπως επίπεδο και να μην μας κάνει τη ζωή δύσκολη!!
:shock:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Κώς. Δεν ξέρω για άλλα νησιά, δεν έχω πάει σε πάρα πολλά, αλλά η Κώς έχει και ποδηλατόδρομους, αλλά και προς τα χωριά κλπ που δεν έχει ποδηλατόδρομους είναι πολύ επίπεδη, να μην πώ απολύτως επίπεδη! Αφού έλεγα πως όσα βουνά της λείπουν τα έχουμε εμείς εδω. Το ψηλότερό της βουνό πρέπει να ναι καμιά 200ριά μέτρα!!!
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Μηνύματα
116
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος του μεταξιού
+1 ψήφος κι από μένα για Κω. Είναι παράδοση το ποδήλατο στο συγκεκριμένο νησί.
 

iNeedTheCure

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κρήτη - Γύρος του νησιού
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!
Μάλλον θα επιλέξω Κω για τις διακοπές μου μιας και μου είπαν κ άλλοι το πόσο επίπεδο νησί είναι.. Έχω πάει στο παρελθόν και Αντίπαρο, αλλά νομίζω πως φέτος αυτή θα είναι η καλύτερη επιλογή.. Αν κάποιος μπορεί να μου πει και για διαμονή, όσον αφορά τα camping, θα το εκτιμούσα..! :D
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Καλή επιλογή η Κως για ποδήλατο, αλλά δεν είναι και μικρό το νησί - λόγω αποστάσεων το γράφω- δεν ξέρω τι αναβάτες είστε. Εγώ θα σου πρότεινα κάτι πιο μικρό, που δεν κυκλοφορούν αυτοκίνητα- ελάχιστα- και χαίρεσαι τη θάλασσα, τη φύση, παίρνεις το ποδήλατο και γυρνάς όλο το νησί. Κουφονήσια ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.691
Μέλη
39.256
Νεότερο μέλος
ntan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom