Μπιρες του κοσμου

fenia42

Member
Μηνύματα
3.965
Likes
15.448
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Η ίδια αφιλτραριστη Βοσνιακή που αναφέρθηκε λίγα ποστ πιο πάνω, σ' ενα καταπληκτικό μπαρ με το όνομα Zlatna Ribica στο Σαραγιεβο 😉

View attachment 470581
Στο ίδιο μπαρ για την ακρίβεια. Το μενού είναι σε τραπουλόχαρτα, δεν έχει Wi-Fi , απαγορεύονται οι φωτογραφίες (ίσως η όμορφη σερβιτόρα με το καρέ μαλλί και τη φράντζα να έκανε λίγο τα στραβά μάτια) , αλλά επιβάλλεται το κάπνισμα !
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.393
Likes
49.516
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
απαγορεύονται οι φωτογραφίες (ίσως η όμορφη σερβιτόρα με το καρέ μαλλί και τη φράντζα να έκανε λίγο τα στραβά μάτια) ,
Αλήθεια; Δε την πρόσεξα.
Μάλλον ούτε κι αυτή παρόλο που έβγαλα πολλές φωτογραφίες. 😂
Το κάπνισμα στα μπαρ του Σαραγιεβο το λες και υποχρεωτικό!
Κόστος μπύρας απο 2,5 εως 3,5 ευρώ στη χειρότερη, όπου και να πήγα!
 

Dimitraveler

Member
Μηνύματα
14
Likes
82
Bleeding heart micro brewery στο Palmer, Alaska. Flight για να δοκιμάσουμε πολλές.
1.Beet IPA: IPA με παντζάρι για να δώσει το κόκκινο χρώμα, ενδιαφέρουσα, πικρή, παντζάρι δε κατάλαβα.
2.Grounds for divorce: Coffee Porter, πολύ ωραία πλούσια γεύση καφέ.
3. Bad vibes only: cider δεν παίρνω συχνά αλλά μου άρεσε το όνομα. Πολυ νόστιμη και ευκολοπιοτη, δε καταλαβαίνεις το 7%.
4.Mass Appeal: Amber-Altbier πολύ καλή γεύση, δεν είμαι σίγουρος τι σημαίνει Altbier αλλά είμαι Fan πλέον
 

Attachments

psilos3

Member
Μηνύματα
6.393
Likes
49.516
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
Sedusa, κόκκινη που συνήθως δε πίνω, αυτή όμως ήταν εξαιρετική, με τόπο παραγωγής της το Σιγρι της Λέσβου.

IMG_20240830_153057.jpg


Όλα αυτά σ' ενα beer garden στα Φηρά που συνδυάζει δύο μεγάλες αγάπες. Μπύρες μόνο από τα νησιά του Αιγαίου!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.898
Likes
12.804
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Sedusa, κόκκινη που συνήθως δε πίνω, αυτή όμως ήταν εξαιρετική, με τόπο παραγωγής της το Σιγρι της Λέσβου.
Ναι, πλέον μπορούμε να το γράφουμε αυτό, γιατί επιτέλους φέτος ανοίξανε το ζυθοποιείο στο Σίγρι. Μέχρι τώρα ήταν nomads.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.518
Μηνύματα
898.832
Μέλη
39.239
Νεότερο μέλος
Rosywillrose

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom