Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

xanele

Member
Μηνύματα
28
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω..
Ταξίδι-Όνειρο
παντου!
Kαλησπερα σε ολους!!!!!!!!!!!!

2 πολυ καλες μηχανες αναζητησης καταλυματος ειναι οι εξης
1) http://www.vacationinparis.com/ για ενοικιαση δωματιου στη Γαλλια .
2) http://www.bedandbreakfast.com/ ειναι γισ bed & breakfast δωματια
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
471
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Παιδιά...sos φλέγομαι να κλείσω ξενοδοχειάκι στο Λονδίνο!
Υπάρχει περίπτωση η ιστοσελίδα του ξενοδοχείου να λέει οτι δεν έχει δωμάτιο, το booking επίσης αλλά μέσω skyscanner να βρίσκω στα sites:eek:tel και dhr οτι υπάρχουν??????????:shock:
Είναι εμπιστεύσιμα ή θα έχω πρόβλημα κ θα ξεμαλλιαστούμε?
Δεν γνωρίζω πως λειτουργούν, υπενοικιάζουν δωμάτιο?

Ευχαριστώ!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Παιδιά...sos φλέγομαι να κλείσω ξενοδοχειάκι στο Λονδίνο!
Υπάρχει περίπτωση η ιστοσελίδα του ξενοδοχείου να λέει οτι δεν έχει δωμάτιο, το booking επίσης αλλά μέσω skyscanner να βρίσκω στα sites:eek:tel και dhr οτι υπάρχουν??????????:shock:
Είναι εμπιστεύσιμα ή θα έχω πρόβλημα κ θα ξεμαλλιαστούμε?
Δεν γνωρίζω πως λειτουργούν, υπενοικιάζουν δωμάτιο?

Ευχαριστώ!
Ναι υπαρχει... ριξε μια επικοινωνια με το ξενοδοχειο.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.176
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
πολύ συχνό φαινόμενο το επίσημο σαιτ να μην δίνει δωμάτιο ή να δίνει σε πολύ μεγαλύτερη τιμη απο αλλά σαιτ.... οι τούρκοι στις τιμες δε παίζονται....;)
 

Hercinia

Member
Μηνύματα
64
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Ουγγαρία, Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γκόα, Αρούμπα, Αϊτή
τα περισσοτερα ξενοδοχεια τα εχω κλεισει απο το booking.com και εμεινα απο ολα παρα πολυ ευχαριστημενη. για το ταξιδι στην Γαλλια προτιμησα το www.france-hotel-guide.com παρα πολυ αξιοπιστο.το προτεινω ανεπιφυλακτα!!!! βεβαια ποτε δεν κλεινω κατι εαν πρωτα δεν το τσεκαρω με το www.tripadvisor.com το οποιο θεωρω το νουμερο ενα site γιατι εχει παρα πολλα reviews απο ταξιδιωτες .δοκιμαστε το!!!!:D:D
Μιας και το ανέφερες.. Το tripadvisor είναι όντως σημαντικό εργαλείο όχι μόνο για ξενοδοχεία αλλά και για πολλά άλλα πράγματα παρόλα αυτά μην το θεωρείς και το πιο αξιόπιστο γιατί μπορεί να γράψει όποιος θέλει ανεξάρτητα αν έχει μείνει ή όχι στα ξενοδοχεία που σχολιάζει... αντίθετα στο booking.com έχοθν δυνατότητα αποστολής σχολιων μόνο όσοι πραγματικά έμειναν κάπου..
 

Hercinia

Member
Μηνύματα
64
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Ουγγαρία, Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γκόα, Αρούμπα, Αϊτή

alex_thess

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Παιδιά...sos φλέγομαι να κλείσω ξενοδοχειάκι στο Λονδίνο!
Υπάρχει περίπτωση η ιστοσελίδα του ξενοδοχείου να λέει οτι δεν έχει δωμάτιο, το booking επίσης αλλά μέσω skyscanner να βρίσκω στα sites:eek:tel και dhr οτι υπάρχουν??????????:shock:
Είναι εμπιστεύσιμα ή θα έχω πρόβλημα κ θα ξεμαλλιαστούμε?
Δεν γνωρίζω πως λειτουργούν, υπενοικιάζουν δωμάτιο?

Ευχαριστώ!
Ναι οντως υπάρχει! Πολλά ξενοδοχεία έχουν συνεργασία με tour operators και έχουν allotment δωμάτια - δωμάτια που δεν τα διαχειρίζεται το ιδιο το ξενοδοχείο αλλά κάποιο μεγάλο τουριστικό γραφείο του εξωτερικού προπληρωμένα δωματια -! Συνήθως αυτά τα δωματια έχουν καλυτερη τιμή από την τιμή που δίνει το ιδίο το ξενοδοχείο στα διαφορα sites!
 

xanele

Member
Μηνύματα
28
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω..
Ταξίδι-Όνειρο
παντου!
Σας το στειλα με pm για να μην το σβησουν σαν spam.Μειναμε στο δωματιο 27. Αν καπνιζεις ανοιγεις τεντα το παραθυρο και ολα οκ,δεν σου λενε τπτ. Ειναι σαν apartments με μπανιο και μικρο κουζινακι σε καλη περιοχη Bayswater , απεναντι ακριβως απο το Hyde Park και 2 λεπτα με τα ποδια απο το tube. Καθε μερα μας αλλαζαν σεντονια και πετσετες . Μπορει να σου φανει λιγο παλιο αλλα εμενα μου φανηκε ωραιο . Οι ιδιοκτητες πολυ φιλικοι και πραγματικα δεν ειχαμε κανενα παραπονο. κοστιζε μεσω booking γυρω στις £ 385 για 5 βραδια . Οτι θες πες μου ....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
899.791
Μέλη
39.259
Νεότερο μέλος
diona

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom