Με το δεξί και εγώ!

emmaki

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα σε όλη τη κοινότητα!

Έχει λίγο καιρό που έπεσα πάνω σε αυτό το φόρουμ τυχαία (νομίζω όταν έψαχνα πληροφορίες για το ταξίδι μου στο Παρίσι) και έχω διαβάσει αρκετές από τις ιστορίες σας, και έχω ζηλέψει απίστευτα με τα μέρη που έχετε δει και εξερευνήσει, και σήμερα αποφάσισα να γίνω και εγώ ενεργό μέλος :)
Εδώ και σχεδόν 2 χρόνια μένω στο εξωτερικό -δυστυχώς μακριά από την Ελλαδίτσα μας- στην κρύα και φθινοπωρινή (αυτή την στιγμή) Γερμανία.. Ποτέ μου όσο ήμουν Ελλάδα δεν ένιωθα οτι θέλω να ταξιδέψω, να γνωρίσω μέρη, να δώ κάτι διαφορετικό, μέχρι που έφυγα μακριά και όσο να ναι, είναι πιο εύκολο τώρα να μπορώ να οργανωθώ (κυρίως οικονομικά, καθώς Ελλάδα= δουλειά μηδέν), αλλά και μετά απο λίγες εξορμήσεις που έκανα σε 2-3 μέρη, πλέον δεν κρατιέμαι και θέλω να την κοπανάω όλο λίγο και λιγάκι! Το μεγάλο πρόβλημα είναι όμως τώρα οτι δεν υπάρχει παρέα να συνοδέψει -ναι είμαι έξαλλη με τους "σφιχτούς" Γερμανούς φίλους μου- (είδα έχετε και ανοιχτό σχετικό θέμα ήδη, οπότε θα το επισκεφτώ χεχ).
Προς το παρόν έχει πέσει το μάτι μου σε μια φοιτητική προσφορά για Mont Blanc-Interlaken & Γενεύη, και σκέφτομαι να πάω έστω και μόνη! Θέλω την γνώμη σας, εάν πιστεύετε οτι είναι οκ να ταξιδεύεις μόνος (γιατί δεν το έχω κάνει ποτέ μου και ψιλοφοβάμαι), ή τέλος πάντων την άποψη σας στο θέμα και οχι μόνο, θα χαρώ να γνωριστούμε!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.182
Likes
25.841
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
:welcome:
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.368
Likes
4.369
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
έλω την γνώμη σας, εάν πιστεύετε οτι είναι οκ να ταξιδεύεις μόνος (γιατί δεν το έχω κάνει ποτέ μου και ψιλοφοβάμαι), ή τέλος πάντων την άποψη σας στο θέμα και οχι μόνο
Καλως ηρθες :)

Ιδου οι αποψεις πολλων απο εμας

https://www.travelstories.gr/community/threads/Ταξίδι-μόνος.41032/page-14#post-658440
 

Katetichs85

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μιλανο
Ταξίδι-Όνειρο
Σιγκαπουρη
Καλησπερα κ απο μενα!!!

Φυγε και μην μασας!!!!τελεια θα περασεις!!!!!θα οργανωσεις το ταξιδι σου οπως σαρεσει κ δεν θα σε ζαλιζει κανεις!!!
 
Last edited by a moderator:

LULLU

Member
Μηνύματα
3.592
Likes
8.119
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
καλως ηλθες και καλο σου ταξιδι ..
 

emmaki

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Σας ευχαριστώ όλους για το καλωσόρισμα!
Τελικά φεύγω με παρέα αυτό το ΣΚ για Interlaken! :xalara:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.571
Μηνύματα
901.653
Μέλη
39.308
Νεότερο μέλος
Jacob6210

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom