Γερμανία Μεταφορά από τo Hotel στο Schonefeld airport

jose

Member
Μηνύματα
714
Likes
220
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
παιδιά ψάχνω πως θα γυρίσω από τo ξενοδοχείο στο αεροδρόμιο, μιας και όταν θα φτάσω θα έχω αυτοκίνητο! οποτε δεν θα ξερω πως να γυρίσω :))

θα μένω στο Aparthotel Adagio Berlin Kurfurstendamm , στην οδο Lietzenburger Strasse 89 a

από αυτά που βλέπω στο google maps η γραμμή S9 (S-Bahn) πάει στο Schonefeld airport, τώρα κοντά στο ξενοδοχείο εκτος από τις στάσεις του metro που έχει κοντά (Uhlandstraße και Kurfürstendamm‎) έχει και μια του τρένου Savignyplatz (S-Bahn) στο οποιο γραφει ότι παίρνει και η γραμμή S9.

αλλα πηγαίνοντας στην επίσημη σελίδα του τρένου μου δίνει αυτές τις επιλογές
S-Bahn Berlin - Route Planner

τελικά ?? ποια ειναι η λύση ??

thx
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.774
παιδιά ψάχνω πως θα γυρίσω από τo ξενοδοχείο στο αεροδρόμιο, μιας και όταν θα φτάσω θα έχω αυτοκίνητο! οποτε δεν θα ξερω πως να γυρίσω :))

θα μένω στο Aparthotel Adagio Berlin Kurfurstendamm , στην οδο Lietzenburger Strasse 89 a

από αυτά που βλέπω στο google maps η γραμμή S9 (S-Bahn) πάει στο Schonefeld airport, τώρα κοντά στο ξενοδοχείο εκτος από τις στάσεις του metro που έχει κοντά (Uhlandstraße και Kurfürstendamm‎) έχει και μια του τρένου Savignyplatz (S-Bahn) στο οποιο γραφει ότι παίρνει και η γραμμή S9.

αλλα πηγαίνοντας στην επίσημη σελίδα του τρένου μου δίνει αυτές τις επιλογές
S-Bahn Berlin - Route Planner

τελικά ?? ποια ειναι η λύση ??

thx
Έμενα στο ίδιο ξενοδοχείο και πήρα το λεωφορείο απο Kurfürstendamm για ΖΟΟ και απο κει στο Αεροδρόμιο με το ίδιο εισητήριο...αλλά δεν θυμάμαι νούμερα λεωφορείων κλ ..πιστεύω στη ρεσεψιόν θα σε βοηθήσουν...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.401
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom