Μαρόκο Μαρακές

tatooine

Member
Μηνύματα
1.840
Likes
7.298
Σε ποια περιοχη στο Μαροκο να κοιταω για διαμονη?ενδεικτικα εχω κλεισει ηδη εδω αλλα δε ξερω αν εκανα καλα :haha:
Riad Hna Ben Saleh, Μαρακές, Μαρόκο
Αν καποιος εχει να προτεινει καταλυμα που εχει μεινει ευχαριστημενος με ιδιωτικο μπανιο και καθαρο να μου το προτεινει,ευχαριστωω!:)
Είσαι πολύ μέσα στην παλιά πόλη με ότι αυτό συνεπάγεται. Ιδανικά κατά τη γνώμη μη μου να ψάξεις στο μικρό κυκλάκι που έχω σημαδέψει, εναλλακτικά ότι βρεις μέσα στον μεγάλο κύκλο.
Στιγμιότυπο οθόνης 2024-06-01, 08.24.47.png
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.175
Likes
2.019
Είσαι πολύ μέσα στην παλιά πόλη με ότι αυτό συνεπάγεται. Ιδανικά κατά τη γνώμη μη μου να ψάξεις στο μικρό κυκλάκι που έχω σημαδέψει, εναλλακτικά ότι βρεις μέσα στον μεγάλο κύκλο.
View attachment 462952
Hmmm τι μπορει να συνεπαγεται?καλο ή κακο? :rolleyes-80:
 

Spark

Member
Μηνύματα
126
Likes
1.289

tatooine

Member
Μηνύματα
1.840
Likes
7.298
Hmmm τι μπορει να συνεπαγεται?καλο ή κακο? :rolleyes-80:
Κακό. Η περιοχή πρέπει να είναι δυσπρόσιτη. Δεν θα έμενα τόσο μέσα. Μένοντας κοντά σε κεντρικές οδικές αρτηρίες έχεις μεγαλύτερη ευκολία να βρεις μεταφορικά μέσα όταν χρειαστούν, χωρίς να χρειάζεται να περπατήσεις πολύ.
Εφαρμογή για μετακινήσεις, inDrive. Κάτι σαν το ούμπερ με δυνατότητα να κάνεις παζάρεμα με τους οδηγούς. Εχει ιδιώτες άλλα και ταξί.
 
Last edited:

pepakos

Member
Μηνύματα
210
Likes
516
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή 🇦🇷
Καλησπέρα σε όλους,
Ταξιδεύω πρώτη φορά στο Μαρόκο τον Μάρτιο και συγκεκριμένα στο Μαρακές για 4 νύχτες.
Τι εκδρομή θα προτείνατε? Μια μονοήμερη Aït-Ben-Haddou ίσως?
Αντιλαμβάνομαι οτι για μια ενδεχόμενη εκδρομή στην έρημο Μerzouga δεν φτάνουν οι μέρες, ενώ η έρημος Agafay δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, σωστά?
Μια εκδρομή στην Essaouira ή στην Casablanca αξίζει?
Επίσης κάποια πρόταση διαμονή σε ριάντ στο Μαρακες?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
899.796
Μέλη
39.259
Νεότερο μέλος
diona

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom