Ισπανία Μαδρίτη

triphocar

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟ SAMUI
Οδηγός διαμονής στην Μαδρίτη;)
 

triphocar

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟ SAMUI
Ταξιδεύω σε 15 μέρες(23/03/2011) για Μαδρίτη.Υπάρχει κάποιος να προτείνει μερικά καλά μέρη για φαγητό και ποτό?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω σε καλοσωριζω
(Μη χασω και το μεροκαματο παιδια εεε?:bleh:)
Πηγαινε να διαβασεις ιστοριες για Μαδριτη και θα ερθουν οσονουπω και οι γνωστες της πολης.Καλο ταξιδι!
 
Μηνύματα
67
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
España? We'll see.
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το "καλό" φαγητό και ποτό είναι πάντα υποκειμενικό, απλά μια συμβουλή έχω να δώσω εγώ. Αν βρεθείτε έξω από κάποιο μαγαζί και μπείτε μέσα χωρίς δεύτερη σκέψη, προσέξτε/ρωτήστε αν υπάρχει χώρος εστιατορίου στο υπόγειο ή στον 1ο όροφο, γιατί συνήθως στην είσοδο είναι απλά tapas bar / μεζεδοπωλεία. Θα πληρώσετε μερίδες αλλά δεν θα χορτάσετε, γι' αυτό ψάξτε καλύτερα τον χώρο ή ρωτήστε τους σερβιτόρους.

Φθηνό φαγητό αλλά καλό σε ποσότητα και σε ποιότητα θα βρείς στα διάφορα υποκαταστήματα του Museo del Jamon το οποίο στον ίδιο χώρο διαθέτει κρεοπωλείο αλλά και εστιατόριο και είναι ανοιχτό καθημερινά μέχρι τις 00:00.

To πιο "ξακουστό" εστιατόριο πάντως είναι το Botin στο οποίο είχα πάει κι εγώ, χωρίς να γνωρίζω την ιστορία του, απλά βρέθηκα απ' έξω. Από ότι έμαθα αργότερα, είναι το αρχαιότερο εστιατόριο όχι μόνο στη Μαδρίτη αλλά και στον κόσμο, (άνοιξε το 1725) ενώ έχει κάνει και εκπομπή ο Μαμαλάκης που αναφέρεται σε αυτό! Bot?n - El Restaurante m?s antiguo del mundo Sobrino de Bot?n - Wikipedia, the free encyclopedia Διεύθυνση calle de los cuchilleros 17, δεν θα δυσκολευτείτε να το βρείτε αφού είναι σε ένα δρομάκι από αυτά που ξεκινάνε από τις εξόδους της Plaza Mayor.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
900.230
Μέλη
39.274
Νεότερο μέλος
sergia35

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom