Ιταλία Λιμνη κομο.. Τα φώτα σας please

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.207
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
για ΙΧ με οδηγό μην το ψαξεις καν, στην Ιταλια ιδιως. ηταν μια φτηνη εξυπναδα.
Υπάρχουν και τα ταξί αν του φανεί ακριβή η λύση του οδηγού. Ή και τα ΜΜΜ για φθηνότερα όπως σωστά είπε η piccolo_mondo.
Aκόμα δεν καταλαβαίνω αυτό το κόλλημα με την ενοικίαση αυτοκινήτου στις ιταλικές λίμνες λες και οι αποστάσεις είναι τεράστιες λες και δεν υπάρχουν συγκοινωνίες να μετακινηθείς...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Υπάρχουν και τα ταξί αν του φανεί ακριβή η λύση του οδηγού. Ή και τα ΜΜΜ για φθηνότερα όπως σωστά είπε η piccolo_mondo.
Aκόμα δεν καταλαβαίνω αυτό το κόλλημα με την ενοικίαση αυτοκινήτου στις ιταλικές λίμνες λες και οι αποστάσεις είναι τεράστιες λες και δεν υπάρχουν συγκοινωνίες να μετακινηθείς...
ρωτησε κατι συγκεκριμενο για την καρτα. αν δεν ξερεις μην απαντας αντι να πουλας φτηνο πνευμα. δεν εχεις καν ιδεα ποσο κοστιζει ενοικιαση ΙΧ με οδηγο για μερες στο Μιλανο. και δεν ειναι φυσικά σοβαρη προταση πλην μεγιστανων.
το κολλημα θα το καταλαβαινες αν απλα το ειχες κανει. δεν πας απλα να δεις 2-3 χωρια αλλα κυριως για τη διαδρομή. σταματας οπου θες, σε σημεια με απιστευτη θέα για φωτογραφησεις κλπ, τρως κ βολταρεις μακρια απο τη μαζα. το συνιστω ανεπιφυλακτα το ΙΧ. εκτος Αυγουστου ισως λογω κινησης.
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
283
Likes
30
Παιδια με τα; χιλια ζορια βρηκα μια εταιρια indigo car hire που πιθανον να δεκτουν την καρτα.

βοηθειστε με λιγο επειδη δεν το κατεχω. μου λενε στο e-mail oti η τιμη περιλαμβανει
tax
insurance
unilimited mileage
breakdown cover
one way fee(where applicable)

ειναι ενταξει??
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
283
Likes
30
Παιδια καλησπερα.φευγω για κομο σε λιγες ωρες και αν ολα πανε καλα θα νοικιασω αμαξι. αυτο στα χωριουδακια το παρκαρω ανετα οπου ναναι ή εχει ειδικα παρκιν? ευχαριστω
 

Birigkokos

Member
Μηνύματα
99
Likes
102
Παιδια καλησπερα.φευγω για κομο σε λιγες ωρες και αν ολα πανε καλα θα νοικιασω αμαξι. αυτο στα χωριουδακια το παρκαρω ανετα οπου ναναι ή εχει ειδικα παρκιν? ευχαριστω
Εχει και παρκινγκ αλλα και στον δρομο (μπλε γραμμες) με 1-2 ευρω την ωρα αν θυμαμαι καλα
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
283
Likes
30
α και μια τελευταια ερωτηση πριν τη πτηση. ενταξει μερα θα τα γυρισω ολα τα χωριουδακια... για βραδυ ομως ποια ειναι τα ομορφοτερα?
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
283
Likes
30
Καλησπερα σας.βρισκομαι στη ιταλια οπου χθες νοικιασα ενα αυτοκινητο απο avis.ο υπαλληλος μου ειπε οτι με εξτρα 19 ευρω τη μερα θα εχω το κεφαλι μου ησυχο αν κατι συνβει.τελικα οντως συνεβει χτυπησα ελαφρως τη δεξια πορτα και θα ηθελα να μου πειτε δεδομενου αυτου που σας ειπα αν θα εχω καποια εξτρα χρεωση λογω της ζημιας. Στελνω σε εσας γιατι δεν μιλαω κλα αγγλικα.

Παρακαλω οποιος ξερει να μου πει γιατι εχω ανχωθει τρελαααα!
Ευχαριστω πολυ
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Εαν πληρωσες τα 19 ευρω/ ημερα και εκανες full insurance, δεν θα χρεωθεις τιποτα επιπλεον για τη ζημια.
Εαν δεν πληρωσες extra, τοτε (εαν υποπεσει στην αντιληψη τους η ζημια κατα τον ελεγχο της παραδοσης),θα εχεις επιπλεον χρεωση, ναι..
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
283
Likes
30
Ναι δοξα το θεο τα πληρωσα τα εξτρα 19ευρω τη μερα.οποτε να μεινω ησυχος οτι δε πληρωνω κατι αλλο?
Κατι ακομα.με ρωτησε αν το θελωταμαξι γεματο βενζινη ήαδειο.το πηρα γεματο.αρα πρεπει κνα το επιστρεψω γεματο?

Χιλια ευχαριστω
 

assoluta

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Παιδια βοηθεια καιγομαι.
Το σαββατο φευγω για κομο κ χρειαζομαι αμαξι γιατι θα μενω στο Gravedona και πρεπει να μπορω να μετακινουνε στα γνωστα χωριουδακια Bel Lazio menagio κτλ.

Δεν εχω πιστωτικη.

Δεν υπαρχει καμια λυση;;
αντε με το καλο να γυρισεις κ να μας πεις εντυπωσεις...περυσι που πηγα Μιλανο δυστυχως δεν επισκεφτηκα τη λιμνη Κομο..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
900.228
Μέλη
39.274
Νεότερο μέλος
sergia35

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom