Βολιβία Λίμνη Τιτικάκα

Νανά Δ.

Member
Μηνύματα
5
Likes
6
Καλημέρα,
είμαι στη φάση να οργανώσω ένα τρίμηνο ταξίδι στη Βολιβία το χειμώνα. Σκοπεύω να περάσω τις πρώτες δύο εβδομάδες (ίσως και λίγο παραπάνω) στη Λα Παζ και τη λίμνη Τιτικάκα. Σ' αυτά που διαβάζω η παραμονή στη λίμνη (Κόπα καμπάνα και νησιά) δεν ξεπερνά τις 3 διανυκτερεύσεις. Μπορεί κάποιος να μου πει αν είναι πράγματι αρκετό ή αξίζει να διαθέσω μερικές μέρες παραπάνω, μια και έχω τον χρόνο; Ευχαριστώ!
 

Vicks

Member
Μηνύματα
685
Likes
2.207
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
?
Καλημέρα,
είμαι στη φάση να οργανώσω ένα τρίμηνο ταξίδι στη Βολιβία το χειμώνα. Σκοπεύω να περάσω τις πρώτες δύο εβδομάδες (ίσως και λίγο παραπάνω) στη Λα Παζ και τη λίμνη Τιτικάκα. Σ' αυτά που διαβάζω η παραμονή στη λίμνη (Κόπα καμπάνα και νησιά) δεν ξεπερνά τις 3 διανυκτερεύσεις. Μπορεί κάποιος να μου πει αν είναι πράγματι αρκετό ή αξίζει να διαθέσω μερικές μέρες παραπάνω, μια και έχω τον χρόνο; Ευχαριστώ!
Πήγα πολύ πρόσφατα και μείναμε στο Πούνο.
Είναι όμορφα πολύ γύρω από τη λίμνη. Τα νησάκια επίσης όμορφα αν και έχουν "τουριστικοποιηθεί" σε ένα βαθμό.
Θα έλεγα πως δύο διανυκτερεύσεις είναι ΟΚ για να πάρεις μια ιδέα, αν τώρα θέλεις να διανυκτερεύσεις σε κάποιο από τα νησιά (θυμάμαι είχε γίνει από συμφορουμίτισα σε πολύ όμορφη, σχετικά πρόσφατη, ιστορία) ίσως θα μπορούσες να μείνεις ένα βράδυ παραπάνω.
 

Νανά Δ.

Member
Μηνύματα
5
Likes
6
Πήγα πολύ πρόσφατα και μείναμε στο Πούνο.
Είναι όμορφα πολύ γύρω από τη λίμνη. Τα νησάκια επίσης όμορφα αν και έχουν "τουριστικοποιηθεί" σε ένα βαθμό.
Θα έλεγα πως δύο διανυκτερεύσεις είναι ΟΚ για να πάρεις μια ιδέα, αν τώρα θέλεις να διανυκτερεύσεις σε κάποιο από τα νησιά (θυμάμαι είχε γίνει από συμφορουμίτισα σε πολύ όμορφη, σχετικά πρόσφατη, ιστορία) ίσως θα μπορούσες να μείνεις ένα βράδυ παραπάνω.
Ευχαριστώ πολύ!
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.376
Likes
3.832
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Κ εγώ θα σου πρότεινα να μείνεις, νομίζω Γιουμάνι λέγεται το χωριό στο νησί. Αξιζει με τα 1000
 

Νανά Δ.

Member
Μηνύματα
5
Likes
6
Κ εγώ θα σου πρότεινα να μείνεις, νομίζω Κολτσάνι λέγεται το χωριό στο νησί. Αξιζει με τα 1000
Εννοείς το Νησί του Ήλιου; Βλέπω στο χάρτη ένα χωριό Yumani. Λες αυτό ή σε κάποιο άλλο νησάκι της λίμνης;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
900.004
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom