Κως Κως

barkour

Member
Μηνύματα
1.243
Likes
5.829
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Ευχαριστώ για την απάντηση .
Δηλαδή Καρδάμαινα είναι φάση όπως Φαληράκι - Χερσόνησος υποθέτω.
Θα τα αποφύγω σίγουρα.
Εχει και πιο εξω απο Καρδαμαινα χοτελς all inclusive αλλα καλυτερα να δεις στον Κεφαλο. Απο τιμες βεβαια last minute θα ξυριζουν.
Μιας και εισαι Ιρλανδια, δες και πακετα μπορει να αξιζουν
 

Georgie

Member
Μηνύματα
68
Likes
300
Εχει και πιο εξω απο Καρδαμαινα χοτελς all inclusive αλλα καλυτερα να δεις στον Κεφαλο. Απο τιμες βεβαια last minute θα ξυριζουν.
Μιας και εισαι Ιρλανδια, δες και πακετα μπορει να αξιζουν
Καλά τα all inclusive δε τα κοιτάω καν.
Κάτι δωμάτια που κοιτάω τώρα Κέφαλο μου φαίνονται λογικές οι τιμές.
Βασικά το ζητούμενο είναι η θάλασσα και ο ήλιος, μόλις είδα ότι υπάρχει και καράβι από Κέφαλο για Νίσυρο, αυτό θα είναι καλό bonus
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.243
Likes
5.829
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Καλά τα all inclusive δε τα κοιτάω καν.
Κάτι δωμάτια που κοιτάω τώρα Κέφαλο μου φαίνονται λογικές οι τιμές.
Βασικά το ζητούμενο είναι η θάλασσα και ο ήλιος, μόλις είδα ότι υπάρχει και καράβι από Κέφαλο για Νίσυρο, αυτό θα είναι καλό bonus
Α τωρα ειδα οτι εισαι μηχανοβιος, οποτε μπορεις να νοικιασεις moto και για πιο φθηνα. Οι δρομοι ειναι καλοι χωρις ανηφορες
 

Georgie

Member
Μηνύματα
68
Likes
300
Α τωρα ειδα οτι εισαι μηχανοβιος, οποτε μπορεις να νοικιασεις moto και για πιο φθηνα. Οι δρομοι ειναι καλοι χωρις ανηφορες
Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου να μου απαντήσεις. Ειλικρινά το εκτιμώ.
Μηχανοβιος ήμουν παλιά όταν ζούσα Ελλάδα :) .
Ψάχνοντας τώρα όλα τα δεδομένα βλέπω να φεύγω από αεροδρόμιο και να πηγαίνω κατευθείαν Νίσυρο όλες τις μέρες ( 1 εβδομάδα) κάτι μου κάνει κλικ στο νησί αυτό.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.243
Likes
5.829
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου να μου απαντήσεις. Ειλικρινά το εκτιμώ.
Μηχανοβιος ήμουν παλιά όταν ζούσα Ελλάδα :) .
Ψάχνοντας τώρα όλα τα δεδομένα βλέπω να φεύγω από αεροδρόμιο και να πηγαίνω κατευθείαν Νίσυρο όλες τις μέρες ( 1 εβδομάδα) κάτι μου κάνει κλικ στο νησί αυτό.
Ακομα καλυτερα :)
 

harilander

Member
Μηνύματα
563
Likes
476
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου να μου απαντήσεις. Ειλικρινά το εκτιμώ.
Μηχανοβιος ήμουν παλιά όταν ζούσα Ελλάδα :) .
Ψάχνοντας τώρα όλα τα δεδομένα βλέπω να φεύγω από αεροδρόμιο και να πηγαίνω κατευθείαν Νίσυρο όλες τις μέρες ( 1 εβδομάδα) κάτι μου κάνει κλικ στο νησί αυτό.
Η Νισυρος έχει κάτι το διαφορετικό ή θα το αγαπήσεις ή θα βαρεθείς. Επειδή το νησί είναι ηφαιστιογενές οι παραλίες έχουν σκούρες πέτρες και άμμο και δεν είναι τόσο φωτεινά τα νερά , σε καποιους δεν αρέσει, σε αντίθεση με την απέναντι στην Κω που η άμμος είναι ξανθιά και δημιουργεί τα γαλανοπράσινα νερά. Εαν θέλεις σχετική ησυχία είναι ιδανική η Νίσυρος, αν και το καλοκαίρι παντού γίνεται χαμός...
καραβάκι το καλοκαίρι έχει απο Καρδάμαινα ,τα λεγόμενα ημερόπλοια που κάνουν το δρομολόγιο 2-3 φορες την ημέρα.
 

Georgie

Member
Μηνύματα
68
Likes
300
Η Νισυρος έχει κάτι το διαφορετικό ή θα το αγαπήσεις ή θα βαρεθείς. Επειδή το νησί είναι ηφαιστιογενές οι παραλίες έχουν σκούρες πέτρες και άμμο και δεν είναι τόσο φωτεινά τα νερά , σε καποιους δεν αρέσει, σε αντίθεση με την απέναντι στην Κω που η άμμος είναι ξανθιά και δημιουργεί τα γαλανοπράσινα νερά. Εαν θέλεις σχετική ησυχία είναι ιδανική η Νίσυρος, αν και το καλοκαίρι παντού γίνεται χαμός...
καραβάκι το καλοκαίρι έχει απο Καρδάμαινα ,τα λεγόμενα ημερόπλοια που κάνουν το δρομολόγιο 2-3 φορες την ημέρα.
Σε ευχαριστώ πολυ
 

Georgie

Member
Μηνύματα
68
Likes
300
Τελευταία μέρα διακοπών με βρίσκει στη Νίσυρο που έμεινα 4 βράδια.
Είχα κάτσει και άλλα 3 στη Κω.
Για τη Κω δεν έχω να πω πολλά.
Όχι ότι δε πέρασα καλά.
Αλλά με άφησε αδιάφορο.
Η Νίσυρος όμως !
Δε ξέρω αν υπάρχει Θεός.
Αν υπάρχει όμως, πραγματικά ζωγράφισε σε αυτό το τόπο.
Για τους Ανθρώπους δεν έχω λόγια.
Θα ανοίξω νήμα σύντομα .
Την ερωτεύτηκα .
Τι νησαρα είναι αυτή!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.525
Μηνύματα
899.033
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom