Καλοκαιρινές Διακοπές τον Σεπτέμβρη

kyriacosp

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Οι Σπέτσες όπως αναφέρθηκε και παραπάνω είναι η καλύτερη επιλογή (για εμένα) - αν και η πιο τσιμπημένη.
Με αρκετά ενδιαφέρουσες παραλίες στην δυτική πλευρά του νησιού - Άγιοι Ανάργυροι, Αγία Παρασκευή.
Και με το πλεονέκτημα ότι μπορείς να πας και οδικώς μέχρι το Πόρτο Χέλι (Κόστα) και να γλιτώσετε το ακτοπλοϊκό εισιτήριο.
Ωραία ευχαριστώ πολύ! Είμαστε μεταξύ Σπετσών και Αίγινας
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.168
Likes
2.014
Καλή επιλογή μου ακούγεται. Δε θα είναι πιο κρύο Κυκλάδες όμως;
Ανδρος Σεπτεμβρη μηνα ειναι η χαρα του θεου η ιδια,ουτε μελτεμια να γινεσαι σνιτσελ στην αμμο,ουτε κοσμος πολυς και η θαλασσα λαδι...τωρα κρυα σε λογικα πλαισια ειναι αλλα βρε παιδια αν θελετε ζεστη θαλασσα τι μπανιο θα ευχαριστηθειτε????
Anyway αν κοιτατε για σαρωνικο θα κοιταζα προς Αιγινα,ειτε Πορο θεωρω ακομα ειναι σε νορμαλ τιμες
 

kyriacosp

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Ανδρος Σεπτεμβρη μηνα ειναι η χαρα του θεου η ιδια,ουτε μελτεμια να γινεσαι σνιτσελ στην αμμο,ουτε κοσμος πολυς και η θαλασσα λαδι...τωρα κρυα σε λογικα πλαισια ειναι αλλα βρε παιδια αν θελετε ζεστη θαλασσα τι μπανιο θα ευχαριστηθειτε????
Anyway αν κοιτατε για σαρωνικο θα κοιταζα προς Αιγινα,ειτε Πορο θεωρω ακομα ειναι σε νορμαλ τιμες
Ευχαριστώ πολύ!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.799
Likes
12.489
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Η αγαπημένη μου επιλογή στον Σαρωνικό είναι η Ύδρα. Πανέμορφη, πάρα πολύ καλά νερά για μπάνιο (οι παραλίες βέβαια μικρές -εκτός κι αν πάρετε καραβάκι για κάποιες πιο μακρινές), εκπληκτικές θέες και ηλιοβασιλέματα, ποιοτικός κόσμος, μοναδική ενέργεια. Βέβαια είναι μάλλον και το πιο ακριβό από τα νησιά αυτά, αλλά τον Σεπτέμβρη τα πάντα είναι σε πιο λογικά πλαίσια.

Από εκεί και πέρα αν βασική σας προτεραιότητα είναι το κολύμπι, τότε θα πρότεινα το Αγκίστρι που είναι και μια σχετικά οικονομική επιλογή. Οι οικισμοί του είναι αρκετά αδιάφοροι, αλλά έχει κάποιες εξαιρετικές παραλίες.

Αίγινα ήμουν πριν δύο εβδομάδες. Σα νησί έχει κάποια ενδιαφέροντα σημεία, αλλά στη βάση του δεν έχει κάποια συγκεκριμένη "ταυτότητα" όπως αλλα νησιά της περιοχής. Είναι λίγο από όλα. Παραλίες μέτριες, θέλει ψάξιμο. Σε κάθε περίπτωση προτείνω μονοήμερη από Πέρδικα (ή την πόλη της Αίγινας με πιο αραιά δρομολόγια) στο νησάκι Μονή, το οποίο έχει καταπληκτικά νερά αντίστοιχα του Αγκιστρίου, είναι καταπράσινο και μένουν σε αυτό ελεύθερα ελάφια και παγώνια (αρκετά συμφιλιωμένα με την παρουσία των ανθρώπων).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.200
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom