Καζακστάν Καζακστάν 2 εβδομάδες

Μηνύματα
9
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Καζακστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Κολομβία
- Μαμά έκλεισα ταξίδι
- Τέλεια παιδί μου! που;
- Καζακστάν
- Αχ βρε κόρη μου πότε επιτέλους θα σταματήσεις με αυτά τα ταξίδια, να πάει και η καρδιά μου στη θέση της.
---------------------------
- Μπαμπά έκλεισα ταξίδι.
- Πάλι;;; που;!
- Καζακστάν
- Δεν μου αρέσει αυτό το "σταν". Πού πας κι εσύ, μια κοπέλα σε μουσουλμανική χώρα.


Να 'μαι λοιπόν κι εγώ, που μόλις έκλεισα 2 εβδομάδες σε αυτόν τον αμφιλεγόμενο προορισμό για τον Απρίλη του 2020. Το ξέρω... είναι μακρυά, αλλά άμα το πολυσυζήταγα μάλλον δεν θα γινότανε πράξη.

Αν έχετε κάποια εμπειρία και tips, θα χαρώ να ενημερωθώ!

JustAnotherTraveller
 

georgi d

Member
Μηνύματα
135
Likes
286
Βλέπω δεν έχουμε θέμα για πληροφορίες και αφού υπάρχει αυτό το θέμα ας γράψουμε κάτι.
Το θέμα είναι ότι το Καζακστάν τώρα άλλαξε δεν είναι όπως παλιά. Τώρα όλοι έχουν φύγει από εκεί (Γερμανοί, Εβραίοι, Ρωσοι, Ταταροι και οι δικοί μας οι Πόντιοι) είναι τελείως διαφορετικά. Εσείς που έχετε πάει τώρα τελευταία γνωρίζετε καλύτερα πως είναι εκεί.
Εγώ προσωπικά δεν μεγάλωσα εκεί για αυτό δεν έχω την επιθυμία να πάω να την δω. Στην πρωινή πρωτεύουσα την Αλμα-Ατα θα πήγαινα όμως μόνο για λίγες μέρες. Χθες που κοίταξα λίγο τις τιμές σε ξενοδοχεία είδα καλές τιμές. Θα κοιτάξουμε λίγο τις τιμές στα εστιατόρια για να καταλάβω εάν συμφέρει σε εμάς να πάμε να την δούμε. Μόνο στο Καζακστάν δεν αξίζει όμως μαζί με κάποιο άλλο διπλανό κράτος τότε μπορούμε. Είναι μεγάλες οι αποστάσεις και για αυτό θέλουμε παραπάνω χρόνο.
Σαν λαός είναι η ήταν πολύ αγαθός σε αντίθεση με όλους εμάς τους άλλους εμάς τους άλλους λαούς. Τώρα που εμείς φύγαμε μπορεί λίγο να έχουν αλλάξει.
Η αδυναμία μου πάντα ήταν η Τασκενδη γιατί ήταν πιο ωραία και μυστήρια.
Προς το παρόν οικονομικά προς αυτά τα μέρη μπορούμε να πάμε με την wizair.
Που θα πάει κάποια στιγμή θα έχουμε πιο καλές επιλογές μέσω Καυκασου η και απευθείες πτήσεις.
Αυτά για την αρχή γιατί ο φίλος μας που γράφει κάτι τώρα για το Καζακστάν με πήγε 30 χρόνια πίσω.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.554
Μηνύματα
900.958
Μέλη
39.287
Νεότερο μέλος
pankkk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom