Ιδέες για ταξίδι τα Χριστούγεννα με παιδιά

Teodoro

Member
Μηνύματα
18
Likes
41
Γερμανία δεν το κοιτάζω καν με τέτοιο κρύο που θα έχει! Μόνο για Μαλτα θα σκεφτούμε αλλιώς το καλοκαίρι πάλι! Σας ευχαριστώ πολύ!!
Δεν κάνει και τόσο κρύο, τώρα με την κλιματική όλη η Ευρώπη πάνω κάτω τις ίδιες θερμοκρασίες έχει. Έχω σπουδάσει Αγγλία, έχω ταξιδέψει και βόρεια Ευρώπη (Σκανδιναβία) μερικές φορές, δεν κάνει τόοοσο κρύο. Όπως και να 'χει, να περάσετε υπέροχα όπου κι αν ταξιδέψετε.
 

MIAT

Member
Μηνύματα
419
Likes
1.129
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Μάλτα με καρότσι είναι άβολα. Αν παρ' ολα αυτά τοσκεφτείς και Σλιέμα για διαμονή είναι μια χαρά.
Επίσης Σόφια δεν θα σας άρεσε?Φθηνά και κοντα. Βέβαια κρύο θα έχει αλλά οκ μια φόρμα εξοδου θα πάρεις στο μικρό και δεν θα έχει κανένα θέμα.
 

Joan02

Member
Μηνύματα
34
Likes
7
Αυτό ήταν το αρχικό πλάνο αλλά τα αεροπορικά για τις μέρες που βολεύουν ξεπερνάνε τα 200€/ άτομο όποτε δεν μας ψήνει! Γενικά ταξιδεύουμε τέτοιες μέρες και ξέρω πως δύσκολα βρίσκεις καλύτερες τιμές σε αεροπορικά αλλά αυτή τη φορά είπαμε να κάνουμε κάτι με χαμηλότερο Μπατζετ!
 

Joan02

Member
Μηνύματα
34
Likes
7
Δεν κάνει και τόσο κρύο, τώρα με την κλιματική όλη η Ευρώπη πάνω κάτω τις ίδιες θερμοκρασίες έχει. Έχω σπουδάσει Αγγλία, έχω ταξιδέψει και βόρεια Ευρώπη (Σκανδιναβία) μερικές φορές, δεν κάνει τόοοσο κρύο. Όπως και να 'χει, να περάσετε υπέροχα όπου κι αν ταξιδέψετε.
Η αλήθεια είναι πως 3 χρόνια πριν αρχές Δεκέμβρη στην Κοπεγχάγη φάγαμε τέτοιο κρύο που δεν το είχαμε ξανά νιώσει ποτέ! Με παιδί και όλα πληρωμένα να τα είχα δεν ξέρω αν θα πήγαινα καταχείμωνο 😂😂😂
 

Joan02

Member
Μηνύματα
34
Likes
7
Μάλτα με καρότσι είναι άβολα. Αν παρ' ολα αυτά τοσκεφτείς και Σλιέμα για διαμονή είναι μια χαρά.
Επίσης Σόφια δεν θα σας άρεσε?Φθηνά και κοντα. Βέβαια κρύο θα έχει αλλά οκ μια φόρμα εξοδου θα πάρεις στο μικρό και δεν θα έχει κανένα θέμα.
Μμμ, Σοφια δύσκολο! Είναι πολύ μικρή και φοβάμαι πολύ μη μου κρυώσει όποτε δεν θα το ρισκάρω! Του χρόνου που θα μπορούμε να συνεννοηθούμε καλύτερα.. Ευχαριστώ πάντως!!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.607
Likes
4.194
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Μπάτζετ δεν ξέρω ακριβώς ας πούμε μέχρι 1500€! Τον καιρό φοβόμαστε περισσότερο η αλήθεια είναι.. όσο για το καρότσι, το καλοκαίρι πήγαμε Πράγα και μας δυσκόλεψε λίγο το πλακόστρωτο 😞
Αμπου Νταμπι - Ντουμπάι? Πτηση απο κ προς Αμπου Νταμπι 150€ με wizz. Διαμονη με 100€ - 150€ (με πρωινο κ βραδινο σε καλο ξενοδοχειο), ευκολος προορισμος, ασφαλης κ με καλο καιρο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.585
Μηνύματα
902.791
Μέλη
39.332
Νεότερο μέλος
mariakardara91@gm

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom