Η πενταημερη μου....

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αφορμη γιαυτη την ιδεα σταθηκε ενα αλλο τοπικ.
Γραψτε για την 5ημερη που πηγε ο καθενας αν πηγε...εμπειριες,αναμνησεις και διαφορα ευτραπελα.
Εγω ειχα παει Κερκυρα.Το εφερα βαρεως που δεν ειχαμε παει Ροδο ..αλλα οταν μετα απο χρονια πηγα Ροδο ειπα:παλι καλα ...χιλιες φορες καλυτερη η Κερκυρα.
Ηταν φοβερο το συναισθημα να πηγαινεις πρωτη φορα εκδρομη μονος χωρις γονεις ,εστω και αν ειχαμε συνοδους καθηγητες.
Θα μου πεις δεν προσεφεραν και μεγαλη συνοδεια γιατι οι 2 τα ειχαν φτιαξει μεταξυ τους και ξεμοναχιαζονταν και μια αγγλικου κλεινοταν στο δωματιο της τα βραδια αγκαλια με τον Γιαννακη τον Περιπατητη.
Θυμαμαι ενα φοβερο κλαμπ που ειχε η Κερκυρα ,την Αποκαλυψη,οπου μας αναγκαζαν να φευγουμε στις 3 και πολυ μας την εσπαγε αυτο.
μετα γυριζαμε στο ξενοδοχειο και τη βγαζαμε στο σαλονι με μουσικες μεχρι το πρωι προς μεγαλη δυσφορια του ξενοδοχου ,ο οποιος μας εκραζε.
Γιαυτο και μεις φευγοντας τον περιποιηθηκαμε:τα κλειδια των δωματιων ειχαν βιδωτο πομολο με τον αριθμο επανω.Οπως ευκολα μπορειτε να καταλαβετε ξεβιδωσαμε τα πομολα και βιδωσαμε λαθος αριθμους σε λαθος κλειδια.
Ενα αλλο χαριτωμενο που θυμαμαι;Ειχα 3 μερες να κοιμηθω και οταν ειμαι ξενυχτισσα η φωνη μου βραχνιαζει παρα πολυ.
Πηρε η μανα της συγκατοικου μου τηλεφωνο και το σηκωσα εγω.Νομιζε οτι ειμαι αγορι και η φιλη μου ακουσε γερο κραξιμο γιατι φερνουμε αγορια στο δωματιο οι ξετσιπωτες.:haha:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Αμαν ρε kleopatra τι σουρθε πάλι!!
ποια πενταήμερη !!!!
που να θυμάμαι τέτοια πράματα...δεν σκέφτεσαι και μερικούς σε πόσο δύσκολη θέση τους φέρνεις!!:D
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.879
Likes
16.485
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
και πρώτα απ' όλους εμένα,
που να θυμάμαι βρε Κλεοπάτρα πριν 40 χρόνια που πήγαμε πενταήμερη????????
και όμως τη θυμάμαι και πολύ καλά μάλιστα και εμείς Κερκυρα πήγαμε με το Β΄Αρρένων Θεσ/νίκης.:clap::clap:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ρενατα...ειναι τοσο προχωρημενο το Αλτσχαιμερ?
Βρε λεγε και ασε τα ψοφια τωρα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εμεις Ροδο ειχαμε παει κι εκεινο που θυμαμαι, ηταν οτι στο ξενοδοχειο, το σχολειο που ηταν απο κατω μας, εκανε παρατηρηση στη ρεσεψιον, οτι κανουμε φασαρια και τους ενοχλουμε:roll: Θελω να καταγγειλω λοιπον μετα απο 11 χρονια το σχολειο της Νεας Μηχανιωνας...
 

maria30

Member
Μηνύματα
239
Likes
744
Επόμενο Ταξίδι
??????
Και εμείς Ρόδο και θέλω να δηλώσω ότι καλά κάναμε και κάναμε μαύρους στο ξύλο τους μάγκες τους Πειραιώτες που πήγαν να μας την πουν για την Βορειο Ελλάδα για τον ΠΑΟΚ, και για να μην ξεχνιόμαστε Αυτα....
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Και εμείς Ρόδο και θέλω να δηλώσω ότι καλά κάναμε και κάναμε μαύρους στο ξύλο τους μάγκες τους Πειραιώτες που πήγαν να μας την πουν για την Βορειο Ελλάδα για τον ΠΑΟΚ, και για να μην ξεχνιόμαστε Αυτα....
KLEOPATRA γιατι το εβαλες στο social και δεν μπορω να πατησω ευχαριστω;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εμεις Ροδο ειχαμε παει κι εκεινο που θυμαμαι, ηταν οτι στο ξενοδοχειο, το σχολειο που ηταν απο κατω μας, εκανε παρατηρηση στη ρεσεψιον, οτι κανουμε φασαρια και τους ενοχλουμε:roll: Θελω να καταγγειλω λοιπον μετα απο 11 χρονια το σχολειο της Νεας Μηχανιωνας...
Α τους ξενερωτους!!!Αντι να ανεβουν απανω να κανετε και γνωριμια!

Και εμείς Ρόδο και θέλω να δηλώσω ότι καλά κάναμε και κάναμε μαύρους στο ξύλο τους μάγκες τους Πειραιώτες που πήγαν να μας την πουν για την Βορειο Ελλάδα για τον ΠΑΟΚ, και για να μην ξεχνιόμαστε Αυτα....
Μαρακι δε μου τα λες καθολου καλα!

KLEOPATRA γιατι το εβαλες στο social και δεν μπορω να πατησω ευχαριστω;
1.Για να μην πατησεις ευχαριστω για τον ΠΑΟΚ:bleh::bleh:
2.Γιατι ουτως ή αλλως εκει θα καταληγαμε.Δεν το εχεις μαθει πια?:haha:
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Νομιζω πως το θεμα θα ειχε περισσοτερο ενδιαφερον αν γραφαμε το Πότε πηγαμε...
Παρακαλω οι κυριες να αναφερουν ακριβη ημερομηνια:D:D:D
Η εικασαετια περιλαμβανεται στις αποδεκτες αποκλισεις δειγματοληψιας...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.925
Μέλη
39.265
Νεότερο μέλος
pantelis8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom