Η Κρήτη θέλει travelstory!

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.995
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Μέχρι και τρισδιάστατη απεικόνιση για χάρη σου Ρενάτα!!:xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin:
 

Attachments

  • 117,4 KB Προβολές: 49

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Έρχομαι με γεμάτη φαρέτρα!!
φ=35.349360
λ=24.819593
και πάμε:
Κalspire αυτή ειναι η διαδρομή με το ελικόπτερο ή για το μουλάρι μου?
πολλα βουνά ρε παιδί μου..
μην ειναι αυτή η κρήτη μας???:xmas_eek:
άντε θα ξεκινήσω απο αύριο!!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.995
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
μήπως το μουλάρι σου έχει κόκκινη μύτη και ακούει στο όνομα rudolf?
αν ναι, μην φοβάσαι! είναι σπιρτόζικο ζωντανό, θα έρθεις γρήγορα.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.746
Likes
6.487
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Kαλά...καταλάβατε πως θα πάμε Μυλοπόταμο;;;;;που μας στέλνεις Εύη στην εξορία;;;τις είδατε τις ελιές;;;συνάντηση οκτώμιση το πρωί, ράβδισμα,
και η Κούλα σας κάνει τραπέζι την καμηλοπάρδαλη εντολή
δική της....
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Kαλά...καταλάβατε πως θα πάμε Μυλοπόταμο;;;;;που μας στέλνεις Εύη στην εξορία;;;τις είδατε τις ελιές;;;συνάντηση οκτώμιση το πρωί, ράβδισμα,
και η Κούλα σας κάνει τραπέζι την καμηλοπάρδαλη εντολή
δική της....
E....οχι και εξορια.....θα αποζημιωθεις οταν φτασεις.....εξ αλλου σας εβαλα να επιλεξεται....δεν σας ανακοινωσα ακομα οτι μετα το φαγητο θα ακολουθησει μαζεμα ελιων.....πρωτα στα δικα μου...:xmas_biggrin::xmas_biggrin:
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Δεν παίζω!!!
Είδατε τι δορυφορικό χάρτη έφτιαξε ο thanos για τους πατρινούς???
Εμείς ούτε μιά συντεταγμένη δεν έχομε...
Για δείτε τι μπορεί να γίνει...soudiane βγάλε τα μήκη και τα πλάτη και τις μοίρες σε ναυτικό χάρτη,να σκάσουν απο την ζήλεια τους...:xmas_twisted::xmas_evil:
ορίστε μας !!!:xmas_mrgreen:
Δεν φτάνει που σνομπάρετε τη συνάντησή μας..:xmas_evil:
δεν φτάνει που για αντιπερισπασμό οργανώσατε συνάντηση εν μια νυκτί...
δεν φτάνει που ασκείται ψυχολογική βία στα μέλη για να προτιμήσουν εσάς από εμάς....
τώρα ζηλεύετε και τις συντεταγμένες μας?????????:xmas_mrgreen::xmas_mrgreen::xmas_mrgreen:
αμάν πια!!!!!!!!
αν θέλατε συντεταγμένες κυρία μου να ερχόσασταν στη Πάτρα και εμείς θα τις δίναμε στον πιλότο του ιδιωτικού μας τζετ....αλλά εσείς αντ' αυτού τι προτιμήσατε????
το μουλάρι....τι τις θέλει τις συντεταγμένες το μουλάρι,εεεε:xmas_mrgreen:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Δεν φτάνει που σνομπάρετε τη συνάντησή μας..:xmas_evil:
δεν φτάνει που για αντιπερισπασμό οργανώσατε συνάντηση εν μια νυκτί...
δεν φτάνει που ασκείται ψυχολογική βία στα μέλη για να προτιμήσουν εσάς από εμάς....
τώρα ζηλεύετε και τις συντεταγμένες μας?????????:xmas_mrgreen::xmas_mrgreen::xmas_mrgreen:
αμάν πια!!!!!!!!
αν θέλατε συντεταγμένες κυρία μου να ερχόσασταν στη Πάτρα και εμείς θα τις δίναμε στον πιλότο του ιδιωτικού μας τζετ....αλλά εσείς αντ' αυτού τι προτιμήσατε????
το μουλάρι....τι τις θέλει τις συντεταγμένες το μουλάρι,εεεε:xmas_mrgreen:
Στους ξενους θα κερασουμε ρακομελλο με καλλιτσουνακια, σφακιανες πιτες με πετιμεζι...ξεροτηγανα...τζουλαμά...και ξεναγηση στη παλια πολη του Ρεθυμνου (προσφορα απο εμενα.....)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Μέχρι και τρισδιάστατη απεικόνιση για χάρη σου Ρενάτα!!:xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin:
ευχαριστώ!! ο ντορής μου θα το βρεί.
ειχα πάει κάποτε σε ένα γάμο εκεί κοντα.ο πατέρας της νύφης πλήρωσε τα πιτσιρίκια του χωριού να μην πετροβολήσουν τα αυτοκίνητα των καλεσμένων!!:xmas_cheesygrin: όσο για τις επιδρομές που έκανα στα χωριά εκεί με την μοτοσυκλέτα μου,όλο και ένα βαθουλωματάκι εβρισκα στο τεπόζιτο!!
προσοχή παιδιά! τα saab αφήστε τα σε γκαράζ!!:xmas_razz:
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Στους ξενους θα κερασουμε ρακομελλο με καλλιτσουνακια, σφακιανες πιτες με πετιμεζι...ξεροτηγανα...τζουλαμά...και ξεναγηση στη παλια πολη του Ρεθυμνου (προσφορα απο εμενα.....)
και εμείς θα κεράσουμε τους καλεσμένους μας,αλλά δεν σας λέμε,δεν σας
λέμε:xmas_mrgreen::xmas_mrgreen::xmas_cool:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.746
Likes
6.487
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Να πω και τι άλλο έχει ο Μυλοπόταμος; ......
δεν το λέω..

εμείς πάμε στον Κάτω όχι στον Άνω. Στη καρδιά της Κρήτης, εκεί που δε πάει ο επισκέπτης. δεν αλλοιώθηκε όπως η Χώρα Σφακίων που γέμισε με rent rooms. ούτε όπως το οροπέδιο Λασιθίου, όπου κάθε μέρα ανεβαίνουν μέχρι τριάντα πούλμαν τουρίστες και τους πάνε στη σπηλιά που γεννήθηκε ο Δίας. (Τι παραμύθια πουλάμε!!!) . Εκεί στο οροπέδιο Λασιθίου, ακόμα και οι γριούλες με τα μαύρα, μάθανε δέκα λέξεις αγγλικά, και φωνάζουν τους ξένους να τους πουλήσουν υφαντά ή κανένα σπασμένο αμύγδαλο. αλλά και στον Έλληνα θα μιλήσουν αγγλικά μέχρι να καταλάβουν ποιός είναι....!!!!!!!!!
στο μέρος που θα πάμε ζουν πάμφτωχα, το μόνο που έχει ο Μυλοπόταμος είναι ελιές και παξιμάδι όπως λέει η μαντινάδα.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Αnel προτείνω μετά το πέρας των εκδηλώσεων να γίνει ένα ντέρμπι Πατρα vs Κρήτη.:xmas_mrgreen:
καλα τώρα μην το συζητήσομε ποιός θα κερδίσει!!!:xmas_mrgreen:
το καλό που σας θέλω μαζέψτε στοιχεία..θα γίνει το να δείς!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.928
Μέλη
39.265
Νεότερο μέλος
pantelis8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom