Γερμανία Ημερήσια εκδρομή από Νυρεμβέργη

Μηνύματα
2.509
Likes
3.270
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλησπέρα σας.... επειδή έχω καταμπερδευτει.... εμείς θα πάμε Νυρεμβέργη από Πέμπτη μεσημέρι και θα φύγουμε Κυριακή πρωί (2 άτομα)...τι είδους εισιτήρια προτείνετε να αγοράσουμε για μετακινήσεις εντός πόλεως (Νυρεμβέργη). Επίσης σκοπεύουμε να κάνουμε 1 μονοήμερη απόδραση σε κοντινή πόλη. Ποια προτείνετε και τι εισιτήρια θα πρέπει να προμηθευτούμε???
Το γραψα και πιό ...πάνω.
Προτείνω την ΒΑΜΒΕΡΓΗ ,κουκλίστικη πόλη,με το εισιτήριο μιάς μέρας που συμφέρει πάρα πολύ bayern ticket bavaria.
Για τις μετακινήσεις μέσα στην πόλη απ όσο θυμάμαι δυστυχώς δεν υπάρχει οικονομικό ενιαίο εισιτήριο πχ μιάς μέρας η τριήμερο,οπότε αναγκαστικά κόβεις κάθε φορά η πριν την επιβίβαση σε σταθμό μετρό η και μεσα στο λεωφορείο παίρνεις από τον εισπράκτορα,η πριν στο μηχάνημα ..είναι λίγο μπερδεμένο με τις ...ζώνες,εγώ έβαζα καθε φορά το απλό της πρώτης ζώνης,τα εισιτήρια τους πάντως είναι ακριβούτσικα....αλλά γενικά η πόλη περπατιέται εξαρτάται βέβαια που μένεις και που θέλεις να πάς αλλά περπατιέται και πάρα πολυ ευχάριστα
 

antoniszoi

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΤΡΑΣΒΟΥΡΓΟ-ΧΑΙΔΕΛΒΕΡΓΗ
Ταξίδι-Όνειρο
BORA-BORA
Το γραψα και πιό ...πάνω.
Προτείνω την ΒΑΜΒΕΡΓΗ ,κουκλίστικη πόλη,με το εισιτήριο μιάς μέρας που συμφέρει πάρα πολύ bayern ticket bavaria.
Για τις μετακινήσεις μέσα στην πόλη απ όσο θυμάμαι δυστυχώς δεν υπάρχει οικονομικό ενιαίο εισιτήριο πχ μιάς μέρας η τριήμερο,οπότε αναγκαστικά κόβεις κάθε φορά η πριν την επιβίβαση σε σταθμό μετρό η και μεσα στο λεωφορείο παίρνεις από τον εισπράκτορα,η πριν στο μηχάνημα ..είναι λίγο μπερδεμένο με τις ...ζώνες,εγώ έβαζα καθε φορά το απλό της πρώτης ζώνης,τα εισιτήρια τους πάντως είναι ακριβούτσικα....αλλά γενικά η πόλη περπατιέται εξαρτάται βέβαια που μένεις και που θέλεις να πάς αλλά περπατιέται και πάρα πολυ ευχάριστα
Θα ακολουθήσουμε την συμβουλή σας.
Μπήκαμε στο site της db.... προχωρήσαμε σε εγγραφή...και πήγαμε να αγοράσουμε το bavaria ticket. Αν επιλέξαμε σωστά την ακολουθία μας έβγαλε για 1 άτομο+ 1 συνοδό ενήλικα 29+10=39 ευρώ. Μέχρι εδώ καλά.... αλλά δεν έπρεπε κάπου να έχει επιλογή της ΗΜΕΡΑΣ που θα ταξιδέψεις???
Εκεί κολλήσαμε και δεν προχωρήσαμε στην αγορά.
Μπορείς με ΑΥΤΗΝ την τιμή να το αγοράσεις από τον κεντρικό σταθμό τρένων της Νυρεμβέργης?
Επίσης... δεν καταλάβαμε την ισχύ του σε περίπτωση Σαββάτου - Κυριακής.
Θα μας βοηθουσατε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ στο έπακρον αν γνωρίζατε αυτές τις πληροφορίες. Αν πάλι όχι....και μόνο που μας απαντήσατε ήδη...ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΘΕΡΜΑ!!!!!!
 
Μηνύματα
2.509
Likes
3.270
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
σου απάντησα στο προσωπικό μην που μου έστειλες
αν χρειάζεσαι διευκρίνηση και πάλι στη διάθεση σας
καλή συνέχεια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.058
Μέλη
39.269
Νεότερο μέλος
Wertom

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom