Ουγγαρία Ημερήσια εκδρομή από Βουδαπέστη

tol_pap

Member
Μηνύματα
416
Likes
466
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Καλησπέρα. Σκεφτόμαστε με τη σύζυγό να επισκεφτούμε την Βουδαπέστη για 5 ή 6 νύχτες τον Μάιο 2025. Θα θέλαμε να κάνουμε και μια ημερήσια εκδρομή προκειμένου να δούμε και κάτι διαφορετικό από τη χώρα. Τι προτείνετε; θα μου άρεσε να πάω σε κάποια πόλη ή χωριό αλλά και σε κάποιο φυσικό τοπίο με πολύ ομορφιά. Όλες οι προτάσεις δέκτες.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.169
Likes
25.454
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλησπέρα. Σκεφτόμαστε με τη σύζυγό να επισκεφτούμε την Βουδαπέστη για 5 ή 6 νύχτες τον Μάιο 2025. Θα θέλαμε να κάνουμε και μια ημερήσια εκδρομή προκειμένου να δούμε και κάτι διαφορετικό από τη χώρα. Τι προτείνετε; θα μου άρεσε να πάω σε κάποια πόλη ή χωριό αλλά και σε κάποιο φυσικό τοπίο με πολύ ομορφιά. Όλες οι προτάσεις δέκτες.
Σενταντρε, Εστεργκομ.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.996
Likes
16.824
Καλησπέρα. Σκεφτόμαστε με τη σύζυγό να επισκεφτούμε την Βουδαπέστη για 5 ή 6 νύχτες τον Μάιο 2025. Θα θέλαμε να κάνουμε και μια ημερήσια εκδρομή προκειμένου να δούμε και κάτι διαφορετικό από τη χώρα. Τι προτείνετε; θα μου άρεσε να πάω σε κάποια πόλη ή χωριό αλλά και σε κάποιο φυσικό τοπίο με πολύ ομορφιά. Όλες οι προτάσεις δέκτες.
Σέντεντρε, Βίσεγκραντ είναι πολύ γραφικά.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.902
Likes
12.824
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα. Σκεφτόμαστε με τη σύζυγό να επισκεφτούμε την Βουδαπέστη για 5 ή 6 νύχτες τον Μάιο 2025. Θα θέλαμε να κάνουμε και μια ημερήσια εκδρομή προκειμένου να δούμε και κάτι διαφορετικό από τη χώρα. Τι προτείνετε; θα μου άρεσε να πάω σε κάποια πόλη ή χωριό αλλά και σε κάποιο φυσικό τοπίο με πολύ ομορφιά. Όλες οι προτάσεις δέκτες.
Καλησπέρα. Υπάρχει εδώ μια συζήτηση που μπορεί να σε ενδιαφέρει Ουγγαρία - Σλοβακία - Παραδουναβια χωρια
 

emmanouella

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Γειά σας παιδιά! Επιτέλους έκλεισα τα εισητηρια για Βουδαπέστη από 4 μέρες που είχα αρχικά σε 6 μέρες φουλ. Η αλήθεια αγχώθηκα λίγο γιατί μετά σκέφτηκα ότι είναι πολλές και ίσως βαρεθώ! Έχετε να προτείνεται ημερήσιες εκδρομές? Θα πάω τέλος Νοέμβρη και θα ήθελα κάποια πεζοπορία αλλά δεν ξέρω αν με ευνοεί ο καιρός. Βιέννη έχω πάει. Ευχαριστώ πολύ!
 

vitalogy

Member
Μηνύματα
78
Likes
38
Γειά σας παιδιά! Επιτέλους έκλεισα τα εισητηρια για Βουδαπέστη από 4 μέρες που είχα αρχικά σε 6 μέρες φουλ. Η αλήθεια αγχώθηκα λίγο γιατί μετά σκέφτηκα ότι είναι πολλές και ίσως βαρεθώ! Έχετε να προτείνεται ημερήσιες εκδρομές? Θα πάω τέλος Νοέμβρη και θα ήθελα κάποια πεζοπορία αλλά δεν ξέρω αν με ευνοεί ο καιρός. Βιέννη έχω πάει. Ευχαριστώ πολύ!
και εγώ μια βδομάδα έμεινα και δεν βαρέθηκα καθόλου. Τώρα για ημερήσιες δεν ξέρω, δεν βγήκα εκτός.
 

StratosZ

New Member
Μηνύματα
2
Likes
15
Καλημέρα..από τα ωραιότερα city-breaks που έχουμε κάνει, Ιανουάριο '23, για 5 ημέρες. Δεν πήγαμε κάποια εκδρομή, αν και το σκεφτόμασταν, όμως δεν βαρεθήκαμε καθόλου.
Καλά να περάσετε!
 

conqui

Member
Μηνύματα
25
Likes
47
Γειά σας παιδιά! Επιτέλους έκλεισα τα εισητηρια για Βουδαπέστη από 4 μέρες που είχα αρχικά σε 6 μέρες φουλ. Η αλήθεια αγχώθηκα λίγο γιατί μετά σκέφτηκα ότι είναι πολλές και ίσως βαρεθώ! Έχετε να προτείνεται ημερήσιες εκδρομές? Θα πάω τέλος Νοέμβρη και θα ήθελα κάποια πεζοπορία αλλά δεν ξέρω αν με ευνοεί ο καιρός. Βιέννη έχω πάει. Ευχαριστώ πολύ!
Szeged με τα ιστορικά του κτίρια, την συναγωγή, τον καθεδρικό ναό. Αλλά οι 4 μέρες στην Βουδαπέστη πού έχεις τόσα πολλά να κάνεις είναι εντάξει(ίσως και λίγες εάν πας μουσεία κτλ.).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.527
Μηνύματα
899.154
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom