Ιταλία Ηγουμενιτσα Βενετια.πως παω ηγουμενιτσα?

neoklisnancy

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
γεια σας φιλοι.
Χρειαζομαι ΑΜΕΣΑ την βοηθεια σας...
αποφασισαμε να παμε Βενετια ενα γρηγορο weekend στην βενετια και μαλιστα Φτηνο.
εκλεισα λοιπον γρηγορα γρηγορα σημερα ενα hostel για 3 μερεσ (6/3-8/3).
λεμε 400 ευρο θα χαλασουμε συνολικα....

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ¨:
1)το πλοιο φευγει 5/3 8.00 το πρωι...απο ηγουμενιτσα...! Πως παω ηγουμενιτσα ομως?
οσε δεν εχει
κτελ δεν εχει... !!!! εχει απο Θεσ/κη μονο 9 το πρωι και 2 το μεσιμερι..
να παω απο την προηγουμενη μερα και να μεινω σο λιμανι??? πρεζακι ειμαι?

τι να κανω? τα εχω παρει...! να παω με το αμαξι και να το αφησω ηγουμενιτσα??? η θα μου το κλεψουν???

το θεμα ειναι οτι η Ανεκ ειπε οτι θα τελειωσουν οι θεσεις... και για αυτο βιαζομαι..
αλλα πως θα παω??

περιμενω απαντησεις σας... και μεχρι τοτε θα κλεισω θεσεις δια τηλ (δεν χρεωνοντια κιολας..._) και θα ρωτησω για καμια ομαδικη.... εκδρομη... οπποτε ισως ακυρωσω τα ατομικα... Αλλα ειναι δυσκολο να εχει για 2 ατομα 3 μερες μονο με 300(και οι δυο)...
αρα μαλλον μονος θα παω.. αρα περιμενω απαντησεις...


ΥΓ.
το καραβακι απο το λιμανι στην πλατεια του αγιου μαρκου λειτουργει 7.30 το πρωι που θα φτασω???

ευχαριστω πολυ...
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.462
Likes
2.405
Καλησπέρα.
Από Θεσσαλονίκη είστε; Πόσο θα κοστίσει ανά άτομο το εισιτήριο Ηγουμενίτσα-Βενετία με καραβί πήγαινε έλα;Ρωτάω γιατί ίσως υπάρχει και φθηνότερος τρόπος για να πάτε.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κοιτα μηπως υπαρχουν πιο συχνα ΚΤΕΛ απο Ιωαννινα προς Ηγουμενιτσα. Ετσι ωστε πας Ιωαννινα και μεταβιβαζεσαι σε ΚΤΕΛ Ιωαννινων Ηγουμενιτσας.
ΥΓ Δεν υπαρχει βραδινο πλοιο για Βενετια;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.987
Likes
27.964
πας απο την προηγουμενη ημερα
η Ηγουμενιτσα εχει αρκετα ξενοδοχεια οικονομικα για να
περασεις το βραδι σου
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.462
Likes
2.405
Εντάξει είναι πολύ καλή η τιμή για το πλοίο(προφανώς γιατί θα είσαι σε κάθισμα) οπότε δεν συμφέρει να πας μέσω Μιλάνου.Στο κόστος της μετακίνησης βέβαια θα πρέπει να υπολογίσεις μάλλον και μια διανυκτέρευση στην Ηγουμενίτσα αλλά και την μετακίνηση προς Θεσσαλονίκη και από εκεί για Ηγουμενίτσα αν πας τελικά με το ΚΤΕΛ.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
τι να κανω? τα εχω παρει...! να παω με το αμαξι και να το αφησω ηγουμενιτσα??? η θα μου το κλεψουν???
Θα στο κλεψουν σιγουρα. Στην Ηγουμενιτσα κλεβουν τα παντα... απο αμαξια μεχρι καρδιες.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Αν δεν ειναι καποιο αμαξι που να "βγαζει ματι¨δεν νομιζω ναχεις θεμα...Εγω προσωπικα το εχω αφησει..
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.462
Likes
2.405
Αν μπορείς να ταξιδέψεις όμως και Απρίλιο (και δεν κουβαλάς και πολλά πράγματα) μπορείς να πας Βενετία μέσω Μιλάνου (με Ryanair από Βόλο) και να σου βγει τα ίδια χρήματα περίπου και με πολύ λιγότερη ταλαιπωρία.
 

katsapleouras

Member
Μηνύματα
90
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Σέρρας
Ταξίδι-Όνειρο
Με καλή παρέα:παντού
Δεν ειναι αναγκη να αφησεις το αμαξι στο λιμανι.Το λιμανι ειναι μεσα στην πολη.Μπορεις να το αφησεις σε καποιο τετραγωνο πεντε λεπτα μακρια απο το λιμανι και να πας με τα ποδια.Εγω το αφησα μια βδομαδα ακριβως απεναντι, σε μια γειτονια το καλοκαιρι που περασε και πηγα Παξους.Μη σου φανει παραξενο αλλα μολις γυρισα με περιμενε ακομα εκει αν και λιγο νευριασμενο που το ειχα αφησει μεσα στην σκονη και στον ηλιο!!!!
 

neoklisnancy

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Δεν ειναι αναγκη να αφησεις το αμαξι στο λιμανι.Το λιμανι ειναι μεσα στην πολη.Μπορεις να το αφησεις σε καποιο τετραγωνο πεντε λεπτα μακρια απο το λιμανι και να πας με τα ποδια.Εγω το αφησα μια βδομαδα ακριβως απεναντι, σε μια γειτονια το καλοκαιρι που περασε και πηγα Παξους.Μη σου φανει παραξενο αλλα μολις γυρισα με περιμενε ακομα εκει αν και λιγο νευριασμενο που το ειχα αφησει μεσα στην σκονη και στον ηλιο!!!!
οκ ευχαριστω.... αλλα γιατι σου φαινεται περιεργο να φοβαμαι μην το κλεψουν??? ενα ανοιχτο "δημοσιο" παρκινγ ειναι λουκουμι για κλεφτες..
τεσπα..
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Θα συμφωνήσω με τον katsapleoura. Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Διαφορετικά θα πρέπει να διανυκτερεύσεις εκεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.543
Μηνύματα
899.738
Μέλη
39.257
Νεότερο μέλος
kateanderson

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom