Ηνωμένο Βασίλειο Ερώτηση σχετικά με easyJet προς Λονδίνο

Varvara-Nikos

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Machu Picchu
Καλημέρα σε όλους,
Έχω κλείσει εισιτήρια για Λονδίνο με easyJet.
Θα ήθελα μια καλή ιδέα για το τι μπορώ να συμπληρώσω στην ειδική φόρμα στο κουτάκι "ημερομηνία λήξης" μιας και σκοπεύω να ταξιδέψω με ταυτότητα και όπως όλοι ξέρουμε οι ταυτότητες μας δε λήγουν.
Ευχαριστώ!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Καλημέρα σε όλους,
Έχω κλείσει εισιτήρια για Λονδίνο με easyJet.
Θα ήθελα μια καλή ιδέα για το τι μπορώ να συμπληρώσω στην ειδική φόρμα στο κουτάκι "ημερομηνία λήξης" μιας και σκοπεύω να ταξιδέψω με ταυτότητα και όπως όλοι ξέρουμε οι ταυτότητες μας δε λήγουν.
Ευχαριστώ!
βαλε μια οποιαδηποτε ημερομηνια, ο,τι να ναι!!!!αυτο ειχα κανει κεγω!
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
επειδη ειχε τυχει να ξανακανει καποιος την ιδια ερωτηση απ'οτι θυμαμαι πολλοι του ειχαν απαντησει οτι ληγουν οι ταυτοτητες, οτι εχουνε 10 η 15 χρονια ισχυ αλλα δεν ειμαι σιγουρη αλλα φανταζομαι αν παρεις ενα αστυνομικο τμημα τηλ θα σου πουνε αν ισχυει αυτο η οχι.
 

Varvara-Nikos

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Machu Picchu
Ω τέλεια είναι μία καλή ιδέα. Δε νομίζω ,βέβαια, οτι θα κάτσουν να ασχοληθούν αλλά ποτε δε ξέρεις.
ευχαριστώ!
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Ω τέλεια είναι μία καλή ιδέα. Δε νομίζω ,βέβαια, οτι θα κάτσουν να ασχοληθούν αλλά ποτε δε ξέρεις.
ευχαριστώ!

αν παρεις στο τμημα ταυτοτητων ειναι υποχρεωμενοι να σου απαντησουν για οποια απορια , με συγχωρεις αλλα δουλεια τους δεν ειναι΄να εξυπηρετουν τους πολιτες? γι'αυτο δε πληρωνονται? αντε και καλο ταξιδι:clap::clap:
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
μα το Expiry Date αφορά την κάρτα που κάνουμε την κράτηση..όχι την ταυτότητα...ή κάνω λάθος?
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
΄Οσες φορές έκανα κράτηση με easyjet καμία δεν μου ζήτησε να βάλω ημερομηνία λήξης ταυτότητας, παρά μόνο ημερομηνία λήξης πιστωτικής κάρτας!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
΄Οσες φορές έκανα κράτηση με easyjet καμία δεν μου ζήτησε να βάλω ημερομηνία λήξης ταυτότητας, παρά μόνο ημερομηνία λήξης πιστωτικής κάρτας!
αλλο το ενα και αλλο το αλλο..

μηπως δεν ειχες παει λονδινο και γιαυτο δεν στο ζητησε?γιατι για λονδινο ζηταει στοιχεια ταξιδιωτικων εγγραφων..
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
εγώ ξέρω ότι ζητάνε καμιά φορά..ημερομηνία έκδοσης ταυτότητας! (άλλες εταιρίες ) τώρα για λήξης δεν ξέρω :roll::roll:
όσον αφορά το Λονδίνο...εγώ έτρεξα τη διαδικασία στο site της easyJet και μόνο ημερομηνία λήξης της κάρτας ζητούσε!
τώρα αν το ζητάει μετά δεν ξέρω....δεν έχω πάει Λονδίνο έστω και με άλλη εταιρία να συγκρίνω...
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
αλλο το ενα και αλλο το αλλο..

μηπως δεν ειχες παει λονδινο και γιαυτο δεν στο ζητησε?γιατι για λονδινο ζηταει στοιχεια ταξιδιωτικων εγγραφων..

Για Λονδίνο μιλάω κι εγώ δεν θυμάμαι να μου ζητούσε ημερομηνία λήξης ταυτότητας, εκτός αν κάνω τόσο λάθος. Αλλά και πάλι από περιέργεια που δοκιμάζω δεν μου ζητάει ημερομηνία για την ταυτότητα.:roll:
 

Varvara-Nikos

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Machu Picchu
Η κράτηση και η πληρωμή γίνεται κανονικά και μετά στο mail που στέλνουν με τους κωδικούς της κράτησης και της πτήσης βγάζει ένα παραθυράκι που λέει ότι δεν μπορείς να ταξιδέψεις αν δε συμπληρώσεις μία φόρμα,η οποία ζητάει το είδος του εγγράφου ,με το οποίο σκοπεύεις να ταξιδέψεις και διάφορα στοιχεία (όπως αριθμό ταυτότητας) μέσα σε αυτά και ημερομηνία λήξης.
Απ'οτι διάβασα και σε παλαιότερη συζήτηση επειδή οι ταυτότητες στο εξωτερικό έχουν ημερομηνία λήξης τους κάνει εντύπωση που η δική μας είναι φλου.
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Η κράτηση και η πληρωμή γίνεται κανονικά και μετά στο mail που στέλνουν με τους κωδικούς της κράτησης και της πτήσης βγάζει ένα παραθυράκι που λέει ότι δεν μπορείς να ταξιδέψεις αν δε συμπληρώσεις μία φόρμα,η οποία ζητάει το είδος του εγγράφου ,με το οποίο σκοπεύεις να ταξιδέψεις και διάφορα στοιχεία (όπως αριθμό ταυτότητας) μέσα σε αυτά και ημερομηνία λήξης.
Απ'οτι διάβασα και σε παλαιότερη συζήτηση επειδή οι ταυτότητες στο εξωτερικό έχουν ημερομηνία λήξης τους κάνει εντύπωση που η δική μας είναι φλου.
αααααααααα αφού κάνεις την κράτηση δηλαδή! κοίτα να δεις....να το ξέρω!
άντε καλό ταξίδι! :p:p:p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.480
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom