Ρουμανία Ερωτήσεις Ρουμανία

Μηνύματα
49
Likes
5
Καλησπέρα σας. Σε μία εβδομάδα θα επισκεφτώ τη περιοχή Busteni σε μορφή μονοήμερης. Μπορεί κάποιος να μου πει ιδέες για το πως να περάσω την ημέρα και μέρη για φαγητό και καφέ? Διάβασα ότι το κάστρο των Κατακουζηνών έχει εστιατόριο. Αξίζει?
Επίσης γνωρίζει κανείς αν κατά τη μετακίνησή μου με τρένο στη Ρουμανία μπορώ να έχω στο τρένο καρότσι μωρού?
Ευχαριστώ
 

katerinavama

Member
Μηνύματα
45
Likes
76
Καλησπέρα σας ,Θα επισκεφτουμε το Βουκουρέστι τον αλλο μήνα .Που προτίνεται να μείνουμε ?
 

johnmat

Member
Μηνύματα
78
Likes
62
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλησπέρα σας ,Θα επισκεφτουμε το Βουκουρέστι τον αλλο μήνα .Που προτίνεται να μείνουμε ?
Εμείς μείναμε στο Moxy Hotel στην παλιά πόλη...κεντρικότατο, με σχετικά καλό πρωινό, έχει φυλασσόμενα λοκερ να αφήσεις αποσκευές (σημαντικο) ,με μοναδικό μείον το σχετικά μικρά δωματιο
 
Μηνύματα
462
Likes
1.571
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Καλησπέρα σας ,Θα επισκεφτουμε το Βουκουρέστι τον αλλο μήνα .Που προτίνεται να μείνουμε ?
Eαν θες να σαι καρακεντρο ειναι κοντα στην piata uniri ή εκει κοντα στο Παλατι του Λαου,ωστε να σαι διπλα στην παλια Πολη για βολτα,φαγητο,ποτο.

Εναλλακτικα μια πολυ καλη περιοχη στο κεντρο η calea victorei που ειναι το αντιστοιχο Κολωνακι τους πχ και ασφαλεστατη.Πας με τα ποδια στο κεντρο.Εκει συγκεντρωνει τα πιο καλα ξενοδοχεια .Εμεις μειναμε στο Radisson Blu εξαιρετικο.


Aπεφυγε την περιοχη του Harastrau ,που ναι ειναι ασφαλεστατη αλλα ειναι πολυ ερημια το βραδυ δεν εχει κατι μαγαζια και τετοια και εισαι πολυ μακρυα απο το κεντρο ,πρεπει να σαι ολο περα δωθε με τα μετρο και να περνεις ταξι.
Προσοχη πολυ στα ταξι απο πιατσες,ειναι πολυ περιεργες μερες μουρες ,κατακλεβουν ,οδηγαν αποτομα και μου ετυχε μεχρι να μου ζητησει πολυ παραπανω λεφτα απο το συμφωνηθεν ποσο και δεν του τα εδωσα και μας πεταξε απο το ταξι τραβοντας μας και βριζοντας μας fucking Greeks και τετοια.Σιγουρα δεν ειναι ολοι ετσι αλλα εγω ειχα καποιες αρνητικες εμπειριες .Καλυτερα απο εφαρμογη ή απο ξενοδοχειο.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.691
Μέλη
39.256
Νεότερο μέλος
ntan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom