Ρουμανία Ερωτήσεις Ρουμανία

Petros_Sideris

New Member
Μηνύματα
2
Likes
7
Καλησπέρα σε όλους σχεδιάζουμε μια εκδρομή στη Ρουμανία 26.12 με 30.12

Σκεφτόμαστε να μείνουμε τη πρώτη μέρα στο Βουκουρέστι μιας και φτάνουμε 10 το πρωί και έπειτα να μείνουμε 3 μέρες στο Μπρασόβ για να γυρίσουμε στα γύρω μέρη

Έχετε να προτείνετε κάτι ιδιαίτερο και επίσης απι που θα ήταν καλύτερα να νοικιάσω αυτοκίνητο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ολους
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.504
Likes
9.629
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Για αυτοκίνητο στην Ρουμανια Klass Wagen, , πολύ καλοί.
 
Μηνύματα
49
Likes
5
Καλησπέρα παιδιά.δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ uber και όταν διάβασα πως στη Ρουμανία είναι πολύ φτηνά και χρησιμοποιούνται συχνά θεώρησα σωστό να το ψάξω.μπορει κάποιος να μου πει ποια εφαρμογή πρέπει να κατεβάσω στο κινητό μου για να καλώ τα ταξί και πως γίνεται ακριβώς η διαδικασία; ευχαριστώ
 

Arwindan

Member
Μηνύματα
84
Likes
785
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Δεν ξέρω για τη Ρουμανία συγκεκριμένα πόσο φθηνό ή διαδεδομένο είναι, αλλά την εφαρμογή θα τη βρεις ως Uber. H διαδικασία είναι πολύ εύκολη από την εφαρμογή. Βάζεις που θες να πας και από που (ή το από που το βγάζει αυτόματα αν έχεις ενεργοποιημένο τα location services στο κινητό) και σου βγάζει το κόστος ανάλογα με τον τύπο του οχήματος.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.504
Likes
9.629
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Έτσι και αλλιώς, η μετακίνηση είναι φθηνή στην Ρουμανία, και φυσικά το ίδιο ισχύει και για τα ταξί.
 
Μηνύματα
49
Likes
5
Καλησπέρα σας.θελω να επισκεφτώ το κάστρο του κόμη Δράκουλα στο χωριό Bran.θα έχω μαζί τη 16 μηνών κόρη μου.οταν πήγα να κλείσω εισητηρια είδα ότι ξεκινάνε από 7 ετών και πάνω.πιστευετε θα έχω πρόβλημα στο να τη βάλω στο αξιοθέατο;έχει τύχει σε κάποιον;
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
159
Likes
126
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Δεν πληρώνει εισιτήριο .απο 7 ετων και πανω πληρώνουν εννοεί .
 
Μηνύματα
49
Likes
5
Καλησπέρα σας.θα ταξιδέψω από Βουκουρέστι στο Μπρασόβ και πίσω και θέλω να ρωτήσω αν θα υπήρχε πρόβλημα να πάρω στο τραίνο καρότσι μιας και θα έχω και ένα μωρό 16 μηνών μαζί μου.γνωριζει κάποιος; ευχαριστώ
 

alma

Member
Μηνύματα
3.991
Likes
16.805
Ούτε το Κόμη Δράκουλα? :bleh::p
Όσο κ να γελάμε το πουλούν άριστα οι Ρουμάνοι ως "κάστρα του Δράκουλα" :haha: :haha: :haha: :haha:

Πάντως ο Βλαντ ο Παλουκωτής είναι ακόμα θρυλική μορφή στη Ρουμανία κ ας μην έμενε στο Κάστρο αυτό.
Το ξαδερφάκι μου ενθουσιάστηκε που του πήρα μπλουζάκι με Βλαντ Παλουκωτή.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.107
Likes
2.607
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Όσο κ να γελάμε το πουλούν άριστα οι Ρουμάνοι ως "κάστρα του Δράκουλα" :haha: :haha: :haha: :haha:

Πάντως ο Βλαντ ο Παλουκωτής είναι ακόμα θρυλική μορφή στη Ρουμανία κ ας μην έμενε στο Κάστρο αυτό.
Το ξαδερφάκι μου ενθουσιάστηκε που του πήρα μπλουζάκι με Βλαντ Παλουκωτή.
Σε μένα το λες?? Εγώ είμαι φαν Κόμη, δεν έχω πάει Τρανσυλβανία ακόμη, αλλά έχω πάει στο χωριό Whitby που διαδραματίζεται η ιστορία του Bram Stoker κ ενθουσιάστηκα κ ας ξέρω ότι είναι μύθος. Βρε το Βλαντ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.518
Μηνύματα
898.830
Μέλη
39.239
Νεότερο μέλος
Rosywillrose

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom