Επιλογή ελληνικού προορισμού

nmavra

Member
Μηνύματα
62
Likes
16
Καλησπέρα σε ολους και όλες!
Είμαι γραμμένος σε κάποια site προσφορών όπως το groupon και το goldendeals και ένα από αυτά εβγαλε μια πολύ καλή προσφορά που αγόρασα σε συνεργασία με το Traveller's Boulevard το περιοδικό!

Εχω τωρα να επιλεξω να παω σε ενα ξενοδοχειο απο μια λιστα με 20 που εχουν δωσει, αλλα το κυριοτερο ειναι να καταληξω πρωτα στο μερος!!

Λοιπον οι περιοχες και τα ξενοδοχεια ειναι τα εξης:

Αρκαδία: Σαλέ Ελάτη, Ελάτη Βυτίνας, Mainalon Resort, Τρίπολη, Ξενώνας Παπανικόλα, Πιάνα

Βόλος: Valis Resort

Γρεβενά: Βάλια Νόστρα Escape Hotel, Σμίξη

Έδεσσα: Βαρόσι Τέσσερις Εποχές

Θεσσαλία: Αχελωίδες

Ιωάννινα: Ξενοδοχείο Μελίνα, Κήποι Ζαγορίου, Ζαγοροχώρια, Villa Rustica, Κόνιτσα

Καρδίτσα: Ονείρων Άκρη, Καστανιά, Λίμνη Πλαστήρα

Κρήτη: Kapsaliana Village-Hotel, Ρέθυμνο

Λακωνία: Πύργος Πετροπουλάκη / Γη Θεών, Ράχη Γυθείου, Μάνη

Πήλιο: The Lost Unicorn, Τσαγκαράδα

Σπέτσες: Αρχοντικό Οικονόμου, Orloff Resort

Φλώρινα: Άγιος Γερμανός, Πρέσπες


Από αυτα εξαιρειται η Λιμνη πλαστηρα (πηγα προσφατα), η Κρήτη (γεννημα αλλά όχι θρέμα αλλα την εχω γυρισει ολη) και οι Σπετσες.

Θα ηθελα να μου προτείνετε καποια περιοχη από τις υπολοιπες οι οποια να ειναι προσβάσιμη για ένα ΣΚ από Αθηνα, δηλαδή η Φλώρινα πχ πάει για φούντο αναγκαστικά. Στην αναγκη αγοράζω και άλλο ενα κουπόνι και κάνω 4ήμερο.. αλλά ιδανικά θα ήθελα να παω για ΣΚ. Θα πάρω κατά πάσα πιθανότητα άλλο ένα κουπόνι να το χρησιμοποιησω το καλοκαίρι μιας και η προσφορά ισχύει για 1 χρόνο (πηρα τηλ και το περιοδικο και μου το επιβεβαιωσε). Από κόστος μου πάει 139? για 2 ατομα το 2ημερο! Ουσιαστικά αυτη η τιμή ειναι η συνδρομη του περιοδικού για 2 χρόνια απ'οτι μου διευκρινισαν, και το 2ημερο στο ξενοδοχειο στο κάνουν δώρο. Αρα ουσιαστικα παίρνω και τη συνδρομη αλλα και το weekend! Αν παρω δευτερο κουπόνι και καποιος ενδιαφερεται για την εξτρα συνδρομη, μου λέτε για να το κανονισω να ερχεται σε σας! :)

Το φαβορι ειναι το Πηλιο μιας και δεν εχω παει ποτε.. αλλα η Αρκαδία πιστευω εχει μερη να δει καποιος. Τί μου προτείνετε εσείς?

Η προσφορά για όποιον ενδιαφέρεται είναι εδω
139? για δύο (2) διανυκτερεύσεις δύο (2) ατόμων με πρωινό σε περισσότερα από 20 ξενοδοχεία πολυτελείας σε όλη την Ελλάδα με την απόκτηση μιας
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Σιγουρα αν δεν εχεις παει Πηλιο ειναι must. Η Τσαγκαραδα ειναι υπεροχο χωριο. Και θα μπορεσεις να κανεις και αρκετες γυρες.
Για δυο ημερες απο Αθηνα-εκτος απο τη Φλωρινα θα απεκλεια τα Ιωαννινα -Γρεβενα-Εδεσσα. Μεταξυ Βολου και Πηλιου (κοντινοι προορισμοι) σαφως προτιμω το Πηλιο.
Θα επαιζα επισης και τις Σπετσες για ενα διημερο.
Λακωνια εχει κανεις να δει πολλα, παρα πολλα και ενα διημερο δεν τον φθανουν ουτε για ζητω, οποτε στην περιπτωση αυτη θα πρεπει να κανεις επιλογες τι θα δεις και τι θα αφησεις για αλλη φορα.
Καλη η Λιμνη Πλαστηρια, αλλα το Πηλιο και η Λακωνια σαφως ανωτερες.
Για Αρκαδια ας μιλησει κανεις αλλος, δεν το κατεχω καλα το θεμα!
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.273
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Έχει διαβάσει κανείς αυτό το περιοδικό; Αξίζει το περιεχόμενό του;
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
10.257
Η Τσαγκαράδα αν και είναι το αγαπημένο μου χωριό του Πηλίου, δεν μου αρέσει πολύ το Lost Unicorn... είναι λίγο ψυχοπλακωτικό, λες και έχει ξεπηδήσει από άλλη εποχή...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.191
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Οι τελευταιες δυο απαντησεις μπορει να σε κανουν και σχιζοφρενη...
Κι εγω για Πηλιο θα σου ελεγα.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Τουλαχιστον συμφωνουμε για τον προορισμο ολοι μας και μαλλον και ο τοπικ σταρτερ!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ωχ ωχ! Με κίνδυνο να τα ακούσω (έχω βάλει κράνος στο κεφάλι) τα δωμάτια είναι ψιλο-ελεεινά...
Μπα δεν νομιζω: ο Τraveller μιλησε μονο για τους κοινοχρηστους χωρους.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.191
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ναι, τετοια ομοφωνια απο τις τελευταιες εκλογες στην Αιγυπτο.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.938
Likes
3.932
Ωχ ωχ! Με κίνδυνο να τα ακούσω (έχω βάλει κράνος στο κεφάλι) τα δωμάτια είναι ψιλο-ελεεινά...
Για τα δωμάτια δεν έχω ιδέα δεν έχω μείνει... το location είναι ιδανικό και το στυλ του ξενοδοχείου εμένα προσωπικά μου πάει πολύ ειδικά για χειμώνα καιρό... θυμίζει πολύ το Ην.Βασίλειο και αυτό με εξιτάρει... αν όντως τα δωμάτια είναι ελεεινά πάσο... μην την πάρω και στο λαιμό μου την νεαρά...


Υ.Γ. Από τα υπόλοιπα ξενοδοχεία βάζω το χέρι μου στη φωτιά για το Orloff στις Σπέτσες... υπέροχο...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.191
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
θυμίζει πολύ το Ην.Βασίλειο και αυτό με εξιτάρει... αν όντως τα δωμάτια είναι ελεεινά πάσο... μην την πάρω και στο λαιμό μου την νεαρά...
Θυμιζει Ην. Βασιλειο;:clap::clap::clap: Εκει να πας να μεινεις.
Ποια νεαρα βρε Traveller; "Ειμαι γραμμενος..." ετσι ξεκινα ο ανθρωπος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.571
Μηνύματα
901.651
Μέλη
39.308
Νεότερο μέλος
Jacob6210

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom