Ιταλία Δώρο ταξίδι

gogokotr

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Γεια σε όλους,
είμαι νέο μέλος. Καλώς σας βρήκα :p
Χρειάζομαι την βοήθειά σας. Θέλω να κάνω δώρο ένα ταξίδι στους γονείς μου. Έχω σκεφτεί για Ιταλία και συγκεκρίμενα για Τοσκάνη και για όλες τις περιοχές που είναι κοντά και αξίζουν. Το πρόβλημά μου είναι ότι θα ήθελα να βρώ ένα καλό πακέτο όσο αφορά την τιμή και να τα έχω κανονίσει όλα εγώ από εδώ, δηλαδή, το μόνο πράγμα που θα πρέπει να κάνουν οι γονείς μου είναι να ταξιδέψουν αλλά δεν θέλω να πάνε με group αλλά οι δυο τους. Υπάρχει η δυνατότητα να γίνει κάτι τέτοιο;
Μπορώ να το κάνω αυτό;; Σας ευχαριστώ!!

(Το ξέρω ότι ζητάω πολλά, αλλά το ψάχνω)
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Γεια σε όλους,
είμαι νέο μέλος. Καλώς σας βρήκα :p
Χρειάζομαι την βοήθειά σας. Θέλω να κάνω δώρο ένα ταξίδι στους γονείς μου. Έχω σκεφτεί για Ιταλία και συγκεκρίμενα για Τοσκάνη και για όλες τις περιοχές που είναι κοντά και αξίζουν. Το πρόβλημά μου είναι ότι θα ήθελα να βρώ ένα καλό πακέτο όσο αφορά την τιμή και να τα έχω κανονίσει όλα εγώ από εδώ, δηλαδή, το μόνο πράγμα που θα πρέπει να κάνουν οι γονείς μου είναι να ταξιδέψουν αλλά δεν θέλω να πάνε με group αλλά οι δυο τους. Υπάρχει η δυνατότητα να γίνει κάτι τέτοιο;
Μπορώ να το κάνω αυτό;; Σας ευχαριστώ!!

(Το ξέρω ότι ζητάω πολλά, αλλά το ψάχνω)
μήπως να ξανασκεφτείς τον προορισμό και αντί για τοσκάνη να τους στείλεις ρώμη ή βενετία? γιατί μόνοι τους χωρίς γκρουπ στην τοσκάνη (φαντάζομαι φλωρεντία, σιένα και τα περίχωρα) χωρίς δική τους οργάνωση και προετοιμασία θα χαθούν οι άνθρωποι. Δηλαδή εννοώ ότι θα πρέπει να προαποφασίσεις ποια μέρη θα επισκεφτούν, με ποιό μέσο θα ταξιδέψουν κ.λ.π. ενώ π.χ. βενετία από σαν μάρκο κατευθείαν πιατσάλε ρόμα και όλη η ομαρφιά στο πιάτο. παίρνεις το βαπορέτο και φεύγεις γιοα ονειερεμένες βόλτες. Το ΄διος και για ρώμη. αν οι γονείς σου δεν την έχουν επισκεφτεί, θα ενθουσιαστούν.
 

gogokotr

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
μήπως να ξανασκεφτείς τον προορισμό και αντί για τοσκάνη να τους στείλεις ρώμη ή βενετία? γιατί μόνοι τους χωρίς γκρουπ στην τοσκάνη (φαντάζομαι φλωρεντία, σιένα και τα περίχωρα) χωρίς δική τους οργάνωση και προετοιμασία θα χαθούν οι άνθρωποι. Δηλαδή εννοώ ότι θα πρέπει να προαποφασίσεις ποια μέρη θα επισκεφτούν, με ποιό μέσο θα ταξιδέψουν κ.λ.π. ενώ π.χ. βενετία από σαν μάρκο κατευθείαν πιατσάλε ρόμα και όλη η ομαρφιά στο πιάτο. παίρνεις το βαπορέτο και φεύγεις γιοα ονειερεμένες βόλτες. Το ΄διος και για ρώμη. αν οι γονείς σου δεν την έχουν επισκεφτεί, θα ενθουσιαστούν.
Η αλήθεια είναι ότι εγώ τρελαίνομαι για Τοσκάνη παρόλο που δεν έχω πάει. Βασικά, αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να μην είναι σε γκρούπ και να εχω κλείσει εγώ το ξενοδοχείο. Για 3 μερούλες σκέφτομαι, βέβαια θα μου πείτε ότι είναι λίγες οι μέρες αλλά, δεν υπάρχουν λεφτά. Θέλω πολύ να τους κάνω αυτό το δώρο γιατί ποτέ δεν έχουν ταξιδέψει στο εξωτερικό. Σ'ευχαριστώ για την πρότασή σου, έχεις δίκιο, μάλλον θα χαθούν. Οπότε, καλύτερα να επιλέξω κάτι άλλο...έτσι κι αλλιώς η Ιταλία έχει πολλές επιλογές.
 

Kokonaki

Member
Μηνύματα
56
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Τοσκανη και Βενετια δε θα τις προτεινα για τωρα που ειναι χειμερινη περιοδος,αλλα απο Ανοιξη και μετα..και φυσικα εχει δικιο ο Σταυρος,η Τοσκανη θελει την προετοιμασια της.

Οικονομικο ταξιδι για πρωτη φορα σε εξωτερικο θα προτεινα Ρωμη ή Βιεννη.
 

eytyxia14

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Τον ιδιο ακριβως προβληματισμο εχω κι εγω!Μονο που εγω τους εχω κλεισει ηδη αεροπορικα για Ρωμη!!!Η βλακεια ειναι οτι οι γονεις μου δεν μιλουν αγγλικα,αυτος ειναι και ο λογος που θελω να τα εχω προβλεψει ολα ωστε να μην δυσκολευτουν καθολου στο τετραημερο ταξιδακι τους.Μεχρι που σκεφτηκα να τους νοικιασω αμαξι για να γυρισουν την πολη πιο ευκολα αλλα δεν ξερω αν ειναι καλη ιδεα καθως δεν εχω παεει ουτε εγω Ιταλια και δεν ξερω πως ειναι τα πραγματα
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Θα σας πρότεινα να βρείτε έναν ελληνόφωνο ξεναγό ώστε να περιηγηθούν στην πόλη αλλά δεν γνωρίζω καθόλου πόσο θα σας κοστίσει!
 

gogokotr

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Τον ιδιο ακριβως προβληματισμο εχω κι εγω!Μονο που εγω τους εχω κλεισει ηδη αεροπορικα για Ρωμη!!!Η βλακεια ειναι οτι οι γονεις μου δεν μιλουν αγγλικα,αυτος ειναι και ο λογος που θελω να τα εχω προβλεψει ολα ωστε να μην δυσκολευτουν καθολου στο τετραημερο ταξιδακι τους.Μεχρι που σκεφτηκα να τους νοικιασω αμαξι για να γυρισουν την πολη πιο ευκολα αλλα δεν ξερω αν ειναι καλη ιδεα καθως δεν εχω παεει ουτε εγω Ιταλια και δεν ξερω πως ειναι τα πραγματα
Ούτε οι δικοί μου ξέρουν!! ;)
Ακριβώς γι' αυτόν τον λόγο θέλω και εγώ να έχω προβλέψει τα πάντα. Τους έχεις κλείσει και ξενοδοχείο ε;;

Δεν είναι υποχρεωτικό να επιλέξω Ιταλία απλά σε εμένα φάνηκε μια ωραία επιλογή, αν θέλετε μπορείτε να μου προτείνετε κάτι άλλο.
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
373
Τον ιδιο ακριβως προβληματισμο εχω κι εγω!Μονο που εγω τους εχω κλεισει ηδη αεροπορικα για Ρωμη!!!Η βλακεια ειναι οτι οι γονεις μου δεν μιλουν αγγλικα,αυτος ειναι και ο λογος που θελω να τα εχω προβλεψει ολα ωστε να μην δυσκολευτουν καθολου στο τετραημερο ταξιδακι τους.Μεχρι που σκεφτηκα να τους νοικιασω αμαξι για να γυρισουν την πολη πιο ευκολα αλλα δεν ξερω αν ειναι καλη ιδεα καθως δεν εχω παεει ουτε εγω Ιταλια και δεν ξερω πως ειναι τα πραγματα
ουτε οι ιταλοι μιλανε αγγλικα. ενα χαρτη θα τους δωσεις, ξενοδοχειο κοντα σε σταση μετρο "η κεντρο, αυτοκινητο μην τους νοικιασεις ειναι αχρηστο τελειως στην ρωμη. εισιτηρια εχει ημερησιο με 4 ευρω για 24 ωρες χρησιμοποιεις οποιο μεσον θες, πρεπει να εχει και για 3 μερες. καλο οδηγο να εχουν μαζι τους και τα υπολοιπα ειναι ευκολα. με ολους τους τροπους σε βοηθουν οι ιταλοι.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.882
Likes
9.904
Έτσι που είδα τον τίτλο νόμιζα ότι σε μας κάνεις δώρο το ταξίδι...:lol:
Είσαι εντελώς αρνητική στην ιδέα του γκρούπ? Νομίζω ότι για 2 μεγαλύτερους ανθρώπους που έχουν πρόβλημα και με τη γλώσσα, ενδείκνυται μία οργανωμένη εκδρομή και όχι να ταξιδέψουν ανεξάρτητα...
Καλωσόρισες gogokotr!!! :)
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Έτσι που είδα τον τίτλο νόμιζα ότι σε μας κάνεις δώρο το ταξίδι...:lol:
Είσαι εντελώς αρνητική στην ιδέα του γκρούπ? Νομίζω ότι για 2 μεγαλύτερους ανθρώπους που έχουν πρόβλημα και με τη γλώσσα, ενδείκνυται μία οργανωμένη εκδρομή και όχι να ταξιδέψουν ανεξάρτητα...
Καλωσόρισες gogokotr!!! :)
Συμφωνώ και γω με την προλαλήσασα...Νομίζω πως για δύο ανθρώπους μεγάλους σε ηλικία, που δεν έχουν την εμπειρία των ταξιδιών στο εξωτερικό, που δε ξέρουν τη γλώσσα, που δεν τους έχεις ενημερώσει για το ταξίδι για να δεις πώς βλέπουν την ιδέα του να ταξιδεύεις ανεξάρτητα, δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν καλό να τους κάνεις τέτοια έκπληξη.Σκέψου την περίπτωση οτι μπορεί να τους αγχώσει αυτό το ανεξάρτητο και να μη μπορέσουν να το απολαύσουν στο φουλ. Εγώ θα πρότεινα να βρεις ένα πακέτο, που να έχει πολλά ελεύθερα, για να νιώθουν και ασφάλεια. Βλέπεις μετά πως θα αντιδράσουν και το δεύτερο το κανονίζεις ανεξάρτητα από γκρουπ.:clap:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
και εγω πιστευω οτι η επιλογή group είναι μονόδρομος
λογω γλώσσας βασικά .
με το group θα ειναι και οι ιδιοι ξεαγχωμένοι και αν είναι και λίγο ανησυχοι κανουν και καποια πραγματα μόνοι τους που θα τους εχεις δωσει εσυ απο εδώ ....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom