Δικαιοσύνη

arabickostas

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.761
Πίστευα πάντα ότι στις δυτικές κοινωνίες ο στυλοβάτης είναι η αδιάφθορη δικαιοσύνη... Ε, φαίνεται οτι οι κολώνες καταρρέουν σιγά σιγά.... Κάπου διάβασα οτι η συζυγός του είχε ξανακανει καταγγελία, αλλά την απέσυρε...Η πετρελαιοπηγή να είναι καλά και ποιος ασχολείται, πάμε και όπου βγει και εδώ......

Ελεύθερος ο Απόστολος Λύτρας: «Ζητάω συγγνώμη, την υπεραγαπώ, έχω ψυχολογικά...» - Zougla
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.683
Likes
43.959
Πίστευα πάντα ότι στις δυτικές κοινωνίες ο στυλοβάτης είναι η αδιάφθορη δικαιοσύνη... Ε, φαίνεται οτι οι κολώνες καταρρέουν σιγά σιγά.... Κάπου διάβασα οτι η συζυγός του είχε ξανακανει καταγγελία, αλλά την απέσυρε...Η πετρελαιοπηγή να είναι καλά και ποιος ασχολείται, πάμε και όπου βγει και εδώ......

Ελεύθερος ο Απόστολος Λύτρας: «Ζητάω συγγνώμη, την υπεραγαπώ, έχω ψυχολογικά...» - Zougla
Το οτι τεως και νυν συζυγοι τρωνε ξυλο αλλα τον υπερασπιζονται δεν σου εκανε εντυπωση ε? Καποιον λογο θα εχουν κι αυτες.
Μ εεπεμβαση του Αρειου Παγου θα τον συλλαβουν. Αλλα αυτες θα μεινουν στην ιστορια ως υπερασπιστριες του.
Απόστολος Λύτρας: Παρέμβαση του Αρείου Πάγου - Πειθαρχική έρευνα γιατί αφέθηκε ελεύθερος (msn.com)
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.761
Το οτι τεως και νυν συζυγοι τρωνε ξυλο αλλα τον υπερασπιζονται δεν σου εκανε εντυπωση ε? Καποιον λογο θα εχουν κι αυτες.
Γ αυτο ανεφερα την πετρελαιοπηγη....

Με επεμβαση του Αρειου Παγου θα τον συλλαβουν. Αλλα αυτες θα μεινουν στην ιστορια ως υπερασπιστριες του.
Καλα μην εισαι σιγουρη οτι αυτο θα γινει. Απλα διαταχθηκε πειθαρχικη ερευνα για την Ανακριτρια και την Εισαγγελεα που τον αφησαν εξω. Δεν υφισταται αλλαγη αποφασης αμεσα τουλαχιστον. Και περα απο τη πλακα τα ονοματα αυτων των λειτουργων δεν βγαινουν ποτε στη φορα. Δεν εχουν δηλαδη ονομα η εισαγγελεας και η ανακριτρια που αποφασισαν μη προφυλακιση... Οπως δεν εχει ονομα, ασχετο, και ο 37 χρονος που σκοτωσε την 11χρονη..Σε μονιμη βαση θα λεγεται 37χρονος. Αστειο κρατος απλα...

Η Δικαιοσύνη είναι τυφλή μόνον για τους φτωχούς. Για τους πλούσιους βλέπει κ κλείνει κ το μάτι. Οχι εδω, παγκοσμίως
Εξαρταται το εγκλημα. Σε οικονομικα εγκληματα εννοειται οτι αυτο ισχυει... Εδω ομως εχουμε κακουργημα... Με αλλα λογια το τερματισαμε εντελως ( και εδω )....
 

alma

Member
Μηνύματα
4.000
Likes
16.878
Δεν εχουν δηλαδη ονομα η εισαγγελεας και η ανακριτρια που αποφασισαν μη προφυλακιση... Οπως δεν εχει ονομα, ασχετο, και ο 37 χρονος που σκοτωσε την 11χρονη..Σε μονιμη βαση θα λεγεται 37χρονος. Αστειο κρατος απλα...
Ο 37 χρονος παιδεραστής που είχε ξαναπειράξει ανήλικο κ ήταν ελεύθερος.Με απόφαση...."δικαιοσύνης".
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.683
Likes
43.959
Εξαρταται το εγκλημα. Σε οικονομικα εγκληματα εννοειται οτι αυτο ισχυει... Εδω ομως εχουμε κακουργημα... Με αλλα λογια το τερματισαμε εντελως ( και εδω )....
Εγω παντως εψαξα Το Μωβ αν εχει καμια αναρτηση υπερασπισης για το θυμα του, τη γυναικα του που την εσπασε στο ξυλο , αλλα σιωπη. Εχω μπερδευτει λιγο. Θα περιμενω τις φεμινιστικες οργανωσεις να δω τις θεσεις τους.
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.761
Εγω σταματαω να ασχολουμαι αλλο. Παμε και οπου βγει......

Σοφία Πολυζωγοπούλου: Ποια είναι η 37χρονη σύζυγος του Απόστολου Λύτρα που έπεσε θύμα ξυλοδαρμού (tlife.gr)

Η Σοφία Πολυζωγοπούλου είναι δικηγόρος Παρ΄Αρείω Πάγω, απόφοιτος της Νομικής σχολής του Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και έχει παρακολουθήσει πρόγραμμα Κοινωνιολογίας του Δικαίου. Επίσης, είναι μέλος της Ένωσης Ποινικολόγων Ελλάδος και της Ένωσης Ποινικολόγων και Μαχόμενων Δικηγόρων, αλλά και επιστημονικός συνεργάτης στον Επιστημονικό Όμιλο Νέων Πολιτικών Επιστημόνων.

Η 37χρονη δικηγόρος έχει ασχοληθεί ιδιαίτερα με την εξάλειψη της βίας σε βάρος των γυναικών και παιδιών και με την παραβατικότητα ανηλίκων και είναι νομικός σύμβουλος στη στέγη κακοποιημένων γυναικών.
 

alma

Member
Μηνύματα
4.000
Likes
16.878
Εγω παντως εψαξα Το Μωβ αν εχει καμια αναρτηση υπερασπισης για το θυμα του, τη γυναικα του που την εσπασε στο ξυλο , αλλα σιωπη. Εχω μπερδευτει λιγο. Θα περιμενω τις φεμινιστικες οργανωσεις να δω τις θεσεις τους.
Γιατί βγάζουν ανακοινώσεις για όλα τα εγκλήματα ή επιλεκτικά;;

Για τη σφαγή της 11χρονης με κατσαβίδι έβγαλαν ανακοίνωση;Όσο να πεις ο φόνος κ μάλιστα παιδιού είναι κ βαρύτερο έγκλημα.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.376
Likes
3.832
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Εξαρταται το εγκλημα. Σε οικονομικα εγκληματα εννοειται οτι αυτο ισχυει... Εδω ομως εχουμε κακουργημα... Με αλλα λογια το τερματισαμε εντελως ( και εδω )....
Ας το πάμε λίγο σε παγκόσμια κλίμακα --- OJ Simpson
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.589
Likes
14.772
Πάντως σε μια κατάθεση της που υπάρχει στο δίκτυο(δεν ξέρω πόσο αληθινή είναι),η σύζυγος δεν φαίνεται να κρύβει τον ξυλοδαρμό...ίσως το χειρίστηκε προσεκτικά και λόγω φόβου και λόγω του παιδιού...

Η πρώτη εμφάνιση της συζύγου του Απόστολου Λύτρα μετά τον άγριο ξυλοδαρμό - Η αποκαλυπτική κατάθεση | in.gr
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.629
Likes
9.132
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.010
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom