ΗΠΑ Διαμονή για Λος Αντζελες

dimGan77

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Θα βρίσκομαι λος αντζελες αρχές ιούλη, έχω ήδη κάνει κράτηση (με δυνατότητα ακύρωσης μέχρι τελευταία μέρα χωρίς τυχόν κρατήσεις) στο Elan Hotel (169$). Από τα διάφορα φορουμ έχω δει πως το Elan hotel είναι 1ο στο tgripadvisor (είναι δίπλα στο beverly center)..

Είδα σήμερα πως το booking.com δίνει πολύ καλές τιμές για το The Tower Beverly Hill που είναι δίπλα στο Rodeo Drive..

Έχει παέι κανείς λος αντζελες..ξέρει τις περιοχές ή τα ξενοδοχεία από πρώτο χέρι να με που που καλύτερα να κλεισώ????

Θα είμαι λος αντζελες 3 μόλις μέρες, δε νοικιάζω αμάξι και είμαι μεταξύ αυτών των επιλογών κυρίως για λόγους ασφάλειας και εγκληματικότητας που πολλά διάβασα στο internet..Μήπως αυτά είναι υπερβολές και καλύτερα να μείνω κάπου hollywood για να μη χάνω χρόνο με μετακινήσεις κτλ???

αν κάποιες έχει πάει λος άντζελες και γνωρίζει μέρη θα με βοηθούσε αφάνταστα να καταλήξω που να μείνω τελικά


 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.344
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Το Elan βρίσκεται σε καλή περιοχή στο West Hollywood ( εντελώς διαφορετικό από το Hollywood). Έχει πολλά να δεις και να κάνεις σε ακτίνα 5 χιλιομέτρων.
Το Tower Beverly Hills είναι επίσης σε καλή περιοχή, αλλά δεν έχει τίποτα τριγύρω που να ενδιαφέρει έναν επισκέπτη. Μη ξεχνάς ότι το Λ.Α. είναι αραιοκτισμένο και ανάμεσα στα αξιοθέατα μεσολαβούν πολλές άδειες εκτάσεις.
Μια καλή ιδέα είναι να μείνεις στο κέντρο.
Έχει αναβαθμιστεί, έχει πολλά ξενοδοχεία, έχει τα περισσότερα αξιοθέατα, έχει εστιατόρια και απο κει περνάνε όλες οι γραμμές λεωφορείων και μετρό για τα πιο ενδιαφέροντα μέρη της πόλης.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.500
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Πώς θα μετακινείσαι χωρίς αμάξι στο LA?
 

dimGan77

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Πώς θα μετακινείσαι χωρίς αμάξι στο LA?
με λεοφωρεία (έτσι τουλαχιστον σχεδιάζω)..δε μπορώ πάρω εκεί αυτοκίνητο..

μια μερα σχεδιαζουμε περάσουμε universal kai hollywood

2η μέρα beverly hills και santa monica

και τρίτη μέρα γύρω από Elan hotel

αν κεντρο ή hollywοod εχει καποιος υποψη καποιο ξενοδωχειο ασφαλες περιοχη, με σχετικα καλες τιμες και ευκολια προσβασης με μεσα μεταφορας please πειτε μου να δω τυχόν αν αλλάξω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.551
Μηνύματα
900.720
Μέλη
39.283
Νεότερο μέλος
pit7

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom