Γαλλία Ιταλία Διακοπές οδικώς Ευρώπη-Καλοκαίρι

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
δηλαδή κάποιες φλασιές απο κάμερες που έφαγα το καλοκαίρι στη Γαλλία με τη μοτο μου να να μη τις περιμένω? :clap:
κι εγώ έχω φωτογραφηθεί από tutor με μοτο αρκετές φορές...Ελπίζω να χαμογελούσες.:)
 

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
παντως αν εχεις gps με το γνωστο "σημειο κινδυνου"γι'αυτο και το ανεφερα πιο μπροστα δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα,μεχρι και τις καμερες του περιφερειακου μου εβγαλε στη θεσ/νικη,να σημειωθει οτι τουλαχιστον 3-4 δουλευουν κανονικα,προσοχη!:D
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
παντως αν εχεις gps με το γνωστο "σημειο κινδυνου"γι'αυτο και το ανεφερα πιο μπροστα δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα,μεχρι και τις καμερες του περιφερειακου μου εβγαλε στη θεσ/νικη,να σημειωθει οτι τουλαχιστον 3-4 δουλευουν κανονικα,προσοχη!:D
μμμ...ενδιαφέρον. Ας μου επιτραπεί μόνο αυτό το ποστ εκτός θέματος...για πες μια και δεν έχω σχέση, τι είναι το σημείο κινδύνου?
 

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
μμμ...ενδιαφέρον. Ας μου επιτραπεί μόνο αυτό το ποστ εκτός θέματος...για πες μια και δεν έχω σχέση, τι είναι το σημείο κινδύνου?
καμερα:)οταν σε προειδοποιει οτι υπαρχη και μονο αυτες που ειναι σε λειτουργια!
 

dimitra karla

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
miami
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσία
γεια σας!!μολις πηρα 3 κλήσεις από την φλωρεντία που είχα πάει το 2009 όπου είχα ενοικιασει αμαξι ,και δεν ξέρω τι να κάνω τώρα..είναι 3 επί 125 ευρώ η μία...αν δεν τις πληρώσω και ξαναπάω ιταλί ειναι πιθανό να μου ζητήσουν ενα υπέρογκο ποσό η στη χειρότερη να με ... κλείσουν μέσα???
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλα με μια φορα 3 κλησεις. Για το τι συνεπειες θα εχεις αν δεν τα πληρωσεις δεν ξερω να σου πω. Παντως οταν ξαναπας μην παρεις αμαξι... εισαι ασυμφορη.
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...
γεια σας!!μολις πηρα 3 κλήσεις από την φλωρεντία που είχα πάει το 2009 όπου είχα ενοικιασει αμαξι ,και δεν ξέρω τι να κάνω τώρα..είναι 3 επί 125 ευρώ η μία...αν δεν τις πληρώσω και ξαναπάω ιταλί ειναι πιθανό να μου ζητήσουν ενα υπέρογκο ποσό η στη χειρότερη να με ... κλείσουν μέσα???
για παραβίαση του ztl μου ακούγεται...
εγώ πάντως είχα μια κάποτε και μου τράβηξαν τα χρήματα από την πιστωτική (είχα νοικιάσει το αυτοκίνητο)
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
471
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
γουαου!:D
Λογικη η καθυστέρηση, Ιταλοί..οργανωμένοι..:bleh:
Στην Ελβετία διάβασα εδώ μέσα οτι στα χρεώνουν απευθείας, μέσω email ενημερώνεται η εταιρεία κ όταν παραδώσεις το αμάξι σου λένε με τις υγειες σου..

Πάντως μην το ριψοκινδυνεύσεις, πλήρωσέ τα, Ιταλία είναι αυτή θα θες να ξαναπας..κόψε απο τη θέρμανση, τι κ αν χιονίζει ανοιξιάτικα?:shock:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Φρικη να σου ερθει μετα απο χρονια τετοιο μπουγιουρντι αναπαντεχο.
Πιστευω οτι πολλοι οδηγοι την πατανε στο εξωτερικο γιατι δεν εχουν ολοκληρωμενη γνωση του κωδικα ή των ρυθμισεων που ισχυουν σε μια ξενη χωρα ..και που να τα ξερουν ολα οι ανθρωποι αλλωστε.
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.293
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
πραγματικα ,μεγαλη φρικη!!!!
την εχω πατησει και εγω στην ελβετια οπου μας ηρθε κληση(απο καμερα) περιπου 15 μερες μετα το ταξιδι.
πρωτα μας χρεωσε η hertz την πιστωτικη με περιπου 40ευρω και μετα ηρθε η κληση 120chf και την πληρωσα με καταθεση σε τραπεζα.:(
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
γουαου!:D
Λογικη η καθυστέρηση, Ιταλοί..οργανωμένοι..
ναι είναι οργανωμένοι. μην ξεχνάς ότι μεσολαβεί η εταιρεία ενοικιάσεως. οι κλήσεις προφανώς τους πήγαν αμέσως γιατι μετά το χρονο παουν να ισχύουν. τώρα αυτοί διεκδικούν τα χρήματα. αν κατάλαβα κιόλας καλά.
Πιστευω οτι πολλοι οδηγοι την πατανε στο εξωτερικο γιατι δεν εχουν ολοκληρωμενη γνωση του κωδικα ή των ρυθμισεων που ισχυουν σε μια ξενη χωρα ..και που να τα ξερουν ολα οι ανθρωποι αλλωστε.
αν προσέχεις τα σήματα οδικής κυκλοφορίας, στην Ιταλία τουλάχιστον, δεν έχεις κανένα πρόβλημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.415
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom