Γενική απεργία στις 15/12/10

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Πείτε (αρκετά εμφατικά) ότι βάση της οδηγίας ΕΕ 261/2004 είναι υποχρεωμένοι να σας καλύψουν κατάλυμα, φαγητά κλπ μέχρι την πρώτη διαθέσιμη πτήση επιστροφής, κι ότι αν δεν το κάνουν θα προσφύγετε στη Luftfahrt-Bundesamt (LBA) - είναι η υπηρεσία πολιτικής αεροπορίας στη Γερμανία όπου βρίσκεστε. Το τηλέφωνο της τελευταίας είναι +49 531 23 55-0 .
Αν και καθυστερημένα θα ήθελα να ενημερώσω πως αποζημιώθηκα πλήρως για τα έξοδα που είχα λόγω της απεργίας των ελεγκτών.Η διαδικασία ασφαλώς έγινε κατόπιν της δικής σας βοήθειας και γιατί το κυνήγησα από μόνος μου.Ντροπή στις εταιρείες που ποντάρουν στην άγνοια του κόσμου και δεν ικανοποιούν τα δικαιώματα των ταξιδιωτών.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους με βοήθησαν με τις πληροφορίες τους.Καλά ταξίδια με υγεία σε όλους μας.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
ξέρει κανείς αν όταν τα ΜΜΜ της αθήνας απεργούν εξακολουθούν να λειτουργούν οι γραμμές λεωφορείων από σύνταγμα, εθνική άμυνα και όπου αλλού προς ελ. βενιζέλος?
Εγώ γνωρίζω ότι όταν απεργούν τα λεωφορεία της ΕΘΕΛ, δεν κινούνται ούτε αυτά των γραμμών Χ του αεροδρομίου.
Καλά τα λέει η anny. Αύριο που τα ΜΜΜ απεργούν, δε δουλεύουν ούτε τα λεωφορεία προς το αεροδρόμιο. Επειδή το 185 από το πρωί ήταν "εκτός λειτουργίας", αναγκάστηκα και πέρασα από την αφετηρία των λεωφορείων στο Σύνταγμα. Εκεί λοιπόν μου είπαν ότι ισχύει ό,τι και στα υπόλοιπα λεωφορεία.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Καλά τα λέει η anny. Αύριο που τα ΜΜΜ απεργούν, δε δουλεύουν ούτε τα λεωφορεία προς το αεροδρόμιο. Επειδή το 185 από το πρωί ήταν "εκτός λειτουργίας", αναγκάστηκα και πέρασα από την αφετηρία των λεωφορείων στο Σύνταγμα. Εκεί λοιπόν μου είπαν ότι ισχύει ό,τι και στα υπόλοιπα λεωφορεία.

Και να θυμίσουμε ότι σε περιπτώσεις 24ωρης απεργίας των λεωφορείων (αύριο δεν είναι τέτοια), το 24ωρο για τα λεωφορεία του αεροδρομίου δε μετράει βάσει ημ/νιας (00.01 με 24.00), αλλά από την έναρξη της βάρδιας (5 το πρωί), έως τη λήξη της (5 το άλλο πρωί).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.013
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom