Γεια σας

Fran Zenn

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μάλλον Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Το ψάχνω
Καλημέρα. Με λένε Θέμη είμαι 38 ετών , μένω στον Πειραιά , είμαι παντρεμένος και έχω δύο μικρές κόρες. Είμαι λάτρης των ταξιδιών είτε εντός Ελλάδας είτε στο εξωτερικό. Δυστυχώς τα τρία τελευταία χρόνια προτίμησα να μην ταξιδέψω εκτός Ελλάδας γιατί θεώρησα οτι θα είναι δύσκολο για τα πιτσιρίκια να ακολουθήσουν αλλά τώρα που έχουν μεγαλώσει κάπως σιγά σιγά αρχίζουμε με την γυναίκα μου να σκεφτόμαστε για νέους προορισμούς. Θα χαρώ πολύ να διαβάσω εμπειρίες και προτάσεις συνφορουμιτών -ειδικά μπαμπάδων και μαμάδων- για μέρη και δραστηριότητες που θα κάνουν τα παιδιά να μην πλήξουν στο ταξίδι.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
411
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Καλώς ήρθες Θέμη.

Είναι ωραίο να ταξιδεύεις με τα παιδιά σου. Πιστεύω ότι θα υπάρξουν αρκετοί που θα δώσουν προτάσεις πέραν της συνηθισμένης Disneyland η οποία έρχεται και κομματάκι ακριβή για οικογένεια με τρία παιδιά. Να σημειώσω πάντως ότι και φέτος στο ταξίδι μου στην Αίγυπτο αλλά και στο περσινό στη Σρι Λάνκα παρατήρησα ότι υπήρχαν δεκάδες μαμάδες και μπαμπάδες που δεν τους ήταν καθόλου κουραστικό να έχουν μαζί τους στο ταξίδι- διακοπές τα παιδιά τους. Και να φανταστείς ότι και οι δύο αυτές χώρες δεν θεωρούνται από τους εύκολους προορισμούς.
 

Sugar

Member
Μηνύματα
221
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Θέμη καλωήρθες κι από μένα. Εχουμε αρκετά κοινά σημεία πέρα από την αγάπη μας για ταξίδια. Εχω κι εγώ 2 μικρές κορούλες (1,5 και 3 χρονών), τις οποίες όμως δεν έχω πάρει μέχρι τώρα στο εξωτερικό γιατί αφενός μεν με προβλημάτιζε η ηλικία της μικρής (ήθελα να τα έχω και τα 2 μαζί) και αφέτερου γιατί ο μπαμπάς ήθελε να περιμένουμε λίγο καιρό ακόμα.
Πάντως και για μένα η πρώτη προτεραιότητα δεν είναι Disneyland χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν θα τα πάω κάποια στιγμή. Αυτό που θέλω να κάνω είναι ένα κανονικό ταξίδι που θα κανόνιζα και χωρίς τα παιδιά (εντάξει δεν λέω για υποσαχάρια Αφρική) και να το μοιραστούμε μαζί με τα παιδιά μας. Εντάξει δεν θα το θυμούνται, εντάξει θα ταλαιπωρηθώ περισσότερο αλλά τα θέλω τα παιδιά μου ταξιδευτές από κούνια..άλλωστε όλα καταγράφονται. Οπότε ας μοιραστούμε ιδέες και έμπνευση:lol:
 

Nefeli_

Member
Μηνύματα
56
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
.....θα το σκεφτώ!!!
Καλώς ήρθες Θέμη!
Κι εγώ έχω τρία παιδιά και είναι η πρώτη φορά που θα τα πάρουμε μαζί στο εξωτερικό.
Στο εσωτερικό όμως τα έχουμε πάντα μαζί.
Εντάξει τα δύο πρώτα είναι μεγάλα αλλά ο λόγος που δεν προέκυψε μέχρι σήμερα ήταν οικονομικός.
Τώρα θα πάμε disney orlando αλλά χωρίς την μικρούλα μας.
Το δύσκολο κομμάτι δεν είναι μόνο το πως θα είναι οι διακοπές στο εξωτερικό με τα παιδιά από θέμα ταλαιπωρίας αλλά και το ότι τα πληρώνεις όλα επί 4.
Σου εύχομαι να κάνετε πολλά οικογενειακά ταξίδια και να τα ευχαριστηθείτε!!!
Μιας και ψάχνεσαι για διακοπές με παιδιά που να μην πλήξουν και να έχεις ελεύθερο χρόνο κι εσύ, θα σου πρότεινα μια κρουαζιέρα σε οποιοδήποτε μέρος.
Είναι ελεγχόμενα τα πράγματα, έχουν kids club και τα παιδιά διασκεδάζουν πραγματικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.562
Μηνύματα
901.378
Μέλη
39.298
Νεότερο μέλος
STAVROS S

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom