ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

billkala

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
γυρο της ευρωπης
Ταξίδι-Όνειρο
ISS-Διεθν διαστημ σταθμος
χαιρετε!!νεος στο site !καλωσορισα λολ..!λοιπον μολισ εκανα το πρτωτο βημα για ενα ταξιδι που ελπιζω να ειναι απο τα καλυτερα που θα παω ποτε!αεροπορικως αθηνα-ρωμη.ρωμη αμστερνταμ(μολις κλειστηκαν τα tickets ασ ειναι καλα η easyjet..)..κι μετα οδικως: αμστερνταμ-βρυξελες-παρισι-ζυριχη ή μοναχο-ινσμπουργκ- σλοβενια σερβια-βοζνια-φυρομ-ελλας οδικως! οποιος εχει κανει κατι παρομοιο,ή εχει επισκεφτει καποιο μεροσ στη διαδρομη που ανεφερα κι εχει να προτενει καμια καλη παρακαμψη,ή οτιδηποτε αλλο ας αρχισει να πληκτρολογει!!!!ευχαριστω!!:D:D:cool::clap::clap:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Δυστυχώς δεν έχω κάνει κάτι παρόμοιο και φυσικά ζηλεύω, καθώς μ'αρέσουν πολύ τα ταξίδια οδικώς, αλλά όλες τις παρακάμψεις μου ώς τώρα τις έχω κάνει...αεροπορικώς... :rolleyes: Καλή επιτυχία με τον σχεδιασμό του ταξιδιού σου πάντως!!!
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Εγώ πάλι έχω να σου προτείνω κάτι: να με πάρεις μαζί!! :haha:
Καλώς όρισες και καλό σου ταξίδι :D
 

billkala

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
γυρο της ευρωπης
Ταξίδι-Όνειρο
ISS-Διεθν διαστημ σταθμος
βασικα ο σχεδιασμος περιλαμβανει μια πιστωτικη,ενα αυτοκινιτο, παρεα,κι ενα gps..χεχε!!
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
650
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
χαιρετε!!νεος στο site !καλωσορισα λολ..!λοιπον μολισ εκανα το πρτωτο βημα για ενα ταξιδι που ελπιζω να ειναι απο τα καλυτερα που θα παω ποτε!αεροπορικως αθηνα-ρωμη.ρωμη αμστερνταμ(μολις κλειστηκαν τα tickets ασ ειναι καλα η easyjet..)..κι μετα οδικως: αμστερνταμ-βρυξελες-παρισι-ζυριχη ή μοναχο-ινσμπουργκ- σλοβενια σερβια-βοζνια-φυρομ-ελλας οδικως! οποιος εχει κανει κατι παρομοιο,ή εχει επισκεφτει καποιο μεροσ στη διαδρομη που ανεφερα κι εχει να προτενει καμια καλη παρακαμψη,ή οτιδηποτε αλλο ας αρχισει να πληκτρολογει!!!!ευχαριστω!!:D:D:cool::clap::clap:
Καλώς όρισες και σου εύχομαι να περάσεις καλά στο ταξίδι σου.Μα τι λέω ,μόνο καλα ?να περάσεις καταπληκτικά:clap::clap::clap:
Βάσει του προγράμματος που αναφέρεις έχω να σου προτείνω : αντί να γυρίσεις από Φύρομ ,στρίψε από Βοσνία δεξιά πρός Αδριατική (συγκεκριμένα πηγαινε Serajevo -Mostar -Neum kai μετά Dubrovnik - Kotor (Μαυροβούνιο)και γύρνα από Αλβανία.
Επίσης απο Βρυξέλλες μην ξεχάσεις να πάς στην Μπρυζ ,μην την χάσεις με τίποτα.
Από Παρίσι να πάς Λοραίνη - Αλσατία και μετά ή να πας Ζυρίχη-Κόμο-Λιουμπλιάνα ή Χαιδεβέργη-Νυρεμβέργη-Μόναχο-Δολομίτες-Λιουμπλιάνα.
Στην Σλοβενία να επισκεφθείς την παραθαλάσια πόλη του Πιρίν αλλά και η Λιουμπλιάνα είναι πανέμορφη.
Ότι και αν αποφασίσεις καλά να περάσεις και για οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία σφύριξε το στο τραβελστόρις και θα βρεθούν πολά αλάνια να σε βοηθήσουν.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.603
Likes
29.799
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
χαιρετε!!νεος στο site !καλωσορισα λολ..!λοιπον μολισ εκανα το πρτωτο βημα για ενα ταξιδι που ελπιζω να ειναι απο τα καλυτερα που θα παω ποτε!αεροπορικως αθηνα-ρωμη.ρωμη αμστερνταμ(μολις κλειστηκαν τα tickets ασ ειναι καλα η easyjet..)..κι μετα οδικως: αμστερνταμ-βρυξελες-παρισι-ζυριχη ή μοναχο-ινσμπουργκ- σλοβενια σερβια-βοζνια-φυρομ-ελλας οδικως! οποιος εχει κανει κατι παρομοιο,ή εχει επισκεφτει καποιο μεροσ στη διαδρομη που ανεφερα κι εχει να προτενει καμια καλη παρακαμψη,ή οτιδηποτε αλλο ας αρχισει να πληκτρολογει!!!!ευχαριστω!!:D:D:cool::clap::clap:
Με τι αυτοκίνητο σκοπεύεις να τα κάνεις όλα αυτά? Με ενοικιαζόμενο πάντως δεν επιτρέπεται να το βάλεις στις Βαλκανικές χώρες, εκτός κι αν σου δώσουν ειδική άδεια...
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.113
Likes
1.966
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Ποιά εποχή θα γίνει το ταξίδι σου και πόσο χρόνο θες να αφιερώσεις στην επιστροφή ; Πας για να φέρεις καινούριο αυτοκίνητο ;
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
βασικα ο σχεδιασμος περιλαμβανει μια πιστωτικη,ενα αυτοκινιτο, παρεα,κι ενα gps..χεχε!!
bilkala καλώς όρισες !!
βλέπω τα έχεις όλα κανονίσει!! αν μπορείς πάρε και ένα σκύλο μαζί!τότε μόνο θα είναι το τέλειο γκρουπάκι!!!:cool:

αλήθεια πόσο καιρό υπολογίζεις να σου πάρει όλο αυτό?:shock:
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Μου θυμιζεις το ταξιδι που εκανα πριν πολλα χρονια χωρις gps, κινητα και αλλες ευκολιες μονο χαρτες και ορεξη για οδηγηση με μια lancia delta και μπολικα ξενυχτια πανω στο τιμονι γιατι τη μερα τη φυλαγαμε για να δουμε. Ξεκινησα απο Πατρα και επεστρεψα οδικως μεσω γιουγκοσλαβιας (τοτε). Ειτε το κανεις με αυτοκινητο δικο σου, αγορασμενο εκει, νοικιασμενο κλεμμενο ή δανεικο η ουσια ειναι οτι ειναι φοβερη εμπειρια που θα την επαναλαμβανα και σημερα αν ο χρονος δεν με αναγκαζε να συμπιεζω τις μερες μου. Φροντισε μονο για την καλη μηχανικη κατασταση του αυτοκινητου και θα περασεις τελεια.
 

billkala

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
γυρο της ευρωπης
Ταξίδι-Όνειρο
ISS-Διεθν διαστημ σταθμος
Με τι αυτοκίνητο σκοπεύεις να τα κάνεις όλα αυτά? Με ενοικιαζόμενο πάντως δεν επιτρέπεται να το βάλεις στις Βαλκανικές χώρες, εκτός κι αν σου δώσουν ειδική άδεια...
με αυτοκινητο φιλου μου (θα ναι μαζι μας στο τριπ) που μενει το τελευταιο καιρο μονιμα ολλανδια..το μονο αγχος του ειναι μη το βρουμε σε τσιμεντολιθους ή δεν το βρουμε καθολου σε καποια απο τισ στασεις μας..:shock::shock:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.542
Μηνύματα
900.371
Μέλη
39.276
Νεότερο μέλος
geodimi10

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom